Radovi u malinjaku

Pitao sam zastitara i rekao mi je do odvajanja cvetnih pupoljaka smem slobodno da prscem u normalnoj dozi.
Prenosim njegove reci, kasnije sam nasao i u uputstvu da tako pise.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bacen Kan, kisica lagano pada taman da ga otopi.
Od ponedeljka ako bude lepo vreme krecemo u okopavanje.
5b2a33404369023dc2fc4a8392fcce2c.jpg
e6a8b5744cf3bae7e0743d2edfd4a5b0.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vreme je da se vrati mreža. Mnogo je ozelenilo, a po nebu svega i kiše, i mraza, i grada, i snega... Jako nezgodan april...

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moguce da je nedostatak fosfora ili gvoznja, tako se manifestuje.
Pokusaj sa nekom prihranom i aminokiselinama da je oporavis.
Evo slika kakva je moja sada, kako je ugrejalo, bas se vidi da je krenula

ae5ea3de9282af1bc058003a6f1eb17b.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Brdy
Jeste, preprosle godine sam imao bas problema sa Didimelom i ostavila je posledice i za ovu godinu.
Imam problem i sa misrvima i krticama uselile su mi se u redove, kopaju kanale i seku zile slabo mi lastar udara i moram da ostavim rano lastar.
Ovo na slici sto se vidi nije nijednom zakidan lastar, veoma slabo udara.
Ne znam kako da ih se resim.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Brdy
Jeste, preprosle godine sam imao bas problema sa Didimelom i ostavila je posledice i za ovu godinu.
Imam problem i sa misrvima i krticama uselile su mi se u redove, kopaju kanale i seku zile slabo mi lastar udara i moram da ostavim rano lastar.
Ovo na slici sto se vidi nije nijednom zakidan lastar, veoma slabo udara.
Ne znam kako da ih se resim.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ma ima i kod mene svud gde se unosi stajnjak, i ima puno glista to se desava.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Odlicne su gliste ali kao posledicu njih imam miseve i krtice, tacno u redu prave tunele, skoro su siroki da moze ruka da udje.
Nekako moram resiti to.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Brdy
Jeste, preprosle godine sam imao bas problema sa Didimelom i ostavila je posledice i za ovu godinu.
Imam problem i sa misrvima i krticama uselile su mi se u redove, kopaju kanale i seku zile slabo mi lastar udara i moram da ostavim rano lastar.
Ovo na slici sto se vidi nije nijednom zakidan lastar, veoma slabo udara.
Ne znam kako da ih se resim.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Iste probleme imam i ja... Mislim da miš čak i više štete pravi od krtice... Tuneli tačno ispod stabala maline... Ona ionako ima plitak koren i osetljiva je. Čim žile "dohvate vazduha" ćao... Svaki red od početka do kraja je šupalj ispod.
Tvoja i moja zemlja su ocigledno sličnog sastava (pomalo glinovita) tako da im se "hodnici" ne urušavaju.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ljubo tacno tako na nekih 10-tak cm dubine prave kanale i kako prave kanale seku zile tako da ostaje stablo sa par centimetara zila oko njega i problem je da udare novi lastari.
A sto se tice osipanja zemlje mora da bude bas peskovita kako bi se osipala.
Sada trenutno zakidam veci lastar i zaista ima dosta glista, ocigledno su one poslastica za njih.
Jesi li probavao nekako da ih se resis?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
U početku sam svu krivicu svaljivao na krtice, sve dok nisam primetio da su skoro nestale one kamarice usitnjene zemlje (karakteristične za krtice) i da su samo ostale rupe i otvori u zemlji. Tek kada sam na početku jednog reda našao skoro celo jaje zaglavljeno u zemlji (a ispod njega rupu sa hodnikom) posumnjao sam na miševe.
Inače za krticu sam koristio neki solarni uredjaj koji se kao pečurka pobode u zemlju i periodično pušta neki zvuk u prostor (a navodno i u zemlju) u krugu od nekih 10-15m. Posle toga jeste bilo manje zemljanih krtičnjaka, ali ne znam da li je razlog za to bio ovaj uređaj ili nešto deseto. Mislim da sam ga platio negde oko 11e u poljoprivrednoj apoteci u Bijeljini.
Ovo za miševe ne znam šta ću. Da li da u te kanale ubacim nekog mišomora ili čega već... U suštini i da ih ubijem 5, kanali neće nestati, a dolazice i drugi stalno...
Nemam rešenje...
I ja ostavljam po neki veći lastar gde vidim da nisu gusti ili da ih uopšte nema, ali i to ima cenu jer takav lastar krade svu "hranu" iz zemlje nauštrb rodnog stabla kojem se prvo skupi list, a onda i smanji veličina ploda....
Ne znam... Ako neko zna rešenje nek ga podeli sa nama ovde...

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Taj solarni rasterivac sam i ja uzeo, postavio sam u dvoriste, krtica rije na par metara od njega ne smeta joj.
Evo vide se tuneli, tacno na nekih 10-tak cm, uskoro cu nesto probati pa cu podeliti ovde ako uspe.
7e85d377f23cf5b33a035f1d33626110.jpg
7e90ac8533845ba98145bf1f377cff2c.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh