Radovi u malinjaku

Kod mene danas nevreme skoto sve unistilo ,probacu trainer ako nesto bude ali posle ovog neverujem da ce nesto biti od malina ,
 
Još malo i biće prvih plodova. Može li neko napokon stručno da mi odsgna svaku nedoumicu vezanu za uklanjanje lastara? Da li ih zakidati ili seći? Ako zakidas razdrmas sav koren dole u redu, ako seces ispod tog mesta pored krene novi kao grana pa predje u lastar (ispod zemlje se tek posle to uoči). U kojoj fazi ih uklanjate? Kod mene malo "žuri" malinjak pa sam poceo pre 15 dana po malo. Danas nadam se zadnji put, a bilo ih je skoro i po metar poneki. Cini mi se da svaki ide iz starog stabla. Isto tako cini mi se kako dodje plod na zrenje tako mi stabljika izgubi na snazi i jačini. U svake druge se obim lista smanji za 30-40%. Da li im to lastari kradu deo "života", ili zemlji nešto fali, itd itd...?
9847ca7042f4fc1195fdd8eb5aedb59d.jpg


 


Ove godine ne da neću zaraditi ništa, već se neću ni najesti kao čovek
Ima dosta ovakvih kao na slici u sredini, skoro 2 m prazna, ni jednog bočnog izdanka, i onda na vrhu nešto malo. Može li neko da mi kaže uzrok?
 
Još malo i biće prvih plodova. Može li neko napokon stručno da mi odsgna svaku nedoumicu vezanu za uklanjanje lastara? Da li ih zakidati ili seći? Ako zakidas razdrmas sav koren dole u redu, ako seces ispod tog mesta pored krene novi kao grana pa predje u lastar (ispod zemlje se tek posle to uoči). U kojoj fazi ih uklanjate? Kod mene malo "žuri" malinjak pa sam poceo pre 15 dana po malo. Danas nadam se zadnji put, a bilo ih je skoro i po metar poneki. Cini mi se da svaki ide iz starog stabla. Isto tako cini mi se kako dodje plod na zrenje tako mi stabljika izgubi na snazi i jačini. U svake druge se obim lista smanji za 30-40%. Da li im to lastari kradu deo "života", ili zemlji nešto fali, itd itd...?
9847ca7042f4fc1195fdd8eb5aedb59d.jpg


Sve sto idu iz stabla zakidaj taj panj posle berbe odstranis, sa strane koji su ostavljaj.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Druže, didmela, eto sta je....

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka

Nijedan tretman brkrom i quadrisom nisam preskočio. bakrom već ne mogu da promašim termin, aj sad, za quadris nisam siguran....
Dali da sad kad prođu kiše, uradim još jedan tretman quadrisom ali sa posebnom pažnjom na mlade izdanke?
 
Nijedan tretman brkrom i quadrisom nisam preskočio. bakrom već ne mogu da promašim termin, aj sad, za quadris nisam siguran....
Dali da sad kad prođu kiše, uradim još jedan tretman quadrisom ali sa posebnom pažnjom na mlade izdanke?
Promeni kvadris, radili su neka testiranja pre 2 god. Kvadris je bio na poslednjem mestu a na prvom galenikin akord.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Hvala ,prskala sam trjjnerom i skudom dva tretmana posle grada koji je dosta ostetio,maina je polka pa cu morati u perjodu cvetanja jos nesto dodati ali neznam sta bi bilo najbolje?
 
......radili su neka testiranja pre 2 god. Kvadris je bio na poslednjem mestu a na prvom galenikin akord.

[/QUOTE]
Meni su jednom u poljo stanici rekli da je akord jako dobro sredstvo I da ima sirok spektar. Zaboravio sam koje su drzave ga zabranile pa zato maina I kupina koje su namenjene za izviz u te drzave ne smeju da se prskaju sa njim.
Meni su posle branja maline I kypine rekli da oprskam akordom I mislim jos nekim insekticidom samo sam zaboravio kojim.
 
Kod mene tretiranje ide sa Scudo+Trainer i Decis+Quadris, a uzeo sam da probam Wuxal Calcium pa javljam šta i kako... 😉

Inače, na ličnom testu jer sam podelio malinjak na 4 celine prilikom testiranja ovih "čarobnih vodica" za prihranu preko lista, Slavol je bio najbolji, u smislu da je lisna masa na tom delu malinjaka bila najbujnija i najzelenija... Na žalost ove godine nisam uspeo da ga nabavim, s'toga ova kombinacija... 🙄
 
Ja sam kupila slavol pa cu da ga upotrebim,nisam predhodnih godina imala potrebe za folijalnom prihranom,ove godine su mi nesto lose bile i pre grada a jos i ovo :( pa da probam malo da ih prihranim ,pa kako bude sta da se radi nemozemo protiv vrem nskih uslova.Hvala vam za savete iz sopstvenog iskustva ....
 
Nazad
Vrh