Radovi u malinjaku

Mislim da će cena biti nešto bolja nego prošle godine
7026cc1504717b27f0ad500d69b3d86d.jpg
ecaa5b86079c8726c1161f5f62bc7745.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Odlican malinjak, koje je sorta?
Vidim pocela je da cveta kao i kod mene ali imam osecaj da ce biti krace rodne grane...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam molbu za iskusnije malinare da navedu ajde da kazem redukivani program godisnje zastite maline, sa sto manje prskanja a da bude solidna zastita.
Zakljucujem da je pocetak cvetanja I u precvetavanju da je vazna zastita.
Ja sam tako nesto za sljivu I jabuku naveo u odgovarajucim temama. A ovo ne znam.
 
Sorta je Vilamet.
Rodne grane su iste kao prošle godine za ovaj period vegetacije, 60-70cm.
Pridrzavam se Galenikinog programa zaštite. Neke preparate sam izbacio(alijansu), a nekima sam umanjio količinu.
Zasad je dobro, preostala su još dva tretmana zaštite do početka branja.

cff11f458f280d64a371ce8e55d1c144.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Jebiga, neke si izbacio, nekim si smanjio koncetraciju ....
pa sad budi pametan šta je sad to ...
Bukvalno moras da eksperimentises, jer tu mnogo faktora utice. Sorta,polozaj parcele, nadmorska visina itd
Vidis i sam kolega je korigovao galenikin program,jer njima je u interesu da prodaju sto vise i sto treba i sto ne treba...
Ja radim polku i ona nije nesto zahtevna po pitanju "lekova" hemije..
Planiram ubaciti i Fertodi jer ima dobrih iskustava sa tom sortom.
Po meni zastita bakrom i sumporom u odredjenom vremenu primene igra kljucnu ulogu u zastiti, (a pritom nije ni skupo mnogo)tako da se treba na to fokusirati i to odraditi valjano, a ostalo po potrebi.
 
Pa dobro , to je vise teoretski pristup,
a ja pitam za prakticne preporuke tipa
_ bubrenje pupoljaka bakar I cepermentin
_ lastari ne znam koliko cm na primer mankozeb I abastate
_ pred cvetanje sa cim I da li moze da se preskoci
_ precvetavanje switch I nurell d
_ pred berbu switch I da li treba protiv vasi
_ posle berbe kaptan I bifentrin
_ jesenje sredina septembra bakar

Ja sam dobacio dotle, pokupio gde sam sta nasao . Ti kao Toma zavisi od vegetacije da li kasni ili je ranije, od kise I td , sto sve stoji, ali meni treba nesto jednostavnije I prakticnije kao orijentir, na nauka.
Ja sam 7 naveo a koja su 4 najvaznija I sa cim bih prskao.
Precvetavanje je za vazno za botritis , to znam I verovatno pre berbe ....
 
Bukvalno moras da eksperimentises, jer tu mnogo faktora utice. Sorta,polozaj parcele, nadmorska visina itd
Vidis i sam kolega je korigovao galenikin program,jer njima je u interesu da prodaju sto vise i sto treba i sto ne treba...
Ja radim polku i ona nije nesto zahtevna po pitanju "lekova" hemije..
Planiram ubaciti i Fertodi jer ima dobrih iskustava sa tom sortom.
Po meni zastita bakrom i sumporom u odredjenom vremenu primene igra kljucnu ulogu u zastiti, (a pritom nije ni skupo mnogo)tako da se treba na to fokusirati i to odraditi valjano, a ostalo po potrebi.
Industrija je nezajazljiva a zastitari zarad profita i rodjenu majku bi poturili da bi vam sto vise hemije prodali.Pametni su bili nasi stari sto su svoje novce cuvali svakog su voleli saslusati al sami su donosili sud i odluke o tome sta i kako uraditi.
Ja sam moje voce i vinograd pre deset godina potpuno prestao prskati.Loza mi se pola osusila, sljive 90 % pola jabuka tuga me uhvatila al ono sto sam odlucio nisam hteo da promenim.Evo ovo sto je preostalo radja normalno imam fala bogu sve zdravo odem do baste uzberem i jedem .Na mesto osusenog posadio sam stare sorte i eno i one krecu sa rodom dakle moze se i bez hemije .
 
Mislim da te prehrane preko lista ne piju vodu, ako imas sistem uzmi ksc 3 ili n ku drugu prehranu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Mislim da te prehrane preko lista ne piju vodu, ako imas sistem uzmi ksc 3 ili n ku drugu prehranu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
Slažem se. Pitanje je koji procenat korisnosti hrane biljka može uzeti kroz list u odnosu na to kad je uvlači kroz koren, tako da su Slavol+aminikiseline (ako već moramo to) uz trenutnu otkupnu cenu za naš džep najpovoljnije. Uz to, ovaj "englez" nije nigde ispod 2400 dinara. Onaj ko je do sad našao dobitnu kombinaciju za svoj malinjak ne treba ništa da kvari.

 
Radio sam uporedni test sa tim aminokiselinama i svakojakim specijama godinama na svemu i svacemu .Verujte mi nikakve velike razlike i konkretne koristi nije bilo.Najbolje rezurltate sam imao sa stajnjakom i tu je razlika medju biljkama i kasnije u plodovima jedino bila drasticna.Pregoreli stajnjak i navodnjavanje su bili najdelotvorniji.
 
Slažem se. Pitanje je koji procenat korisnosti hrane biljka može uzeti kroz list u odnosu na to kad je uvlači kroz koren, tako da su Slavol+aminikiseline (ako već moramo to) uz trenutnu otkupnu cenu za naš džep najpovoljnije. Uz to, ovaj "englez" nije nigde ispod 2400 dinara. Onaj ko je do sad našao dobitnu kombinaciju za svoj malinjak ne treba ništa da kvari.

Uz trenutnu otkupnu cenu, i uopste, ne isplati se raditi organsku malinu.
 
Nazad
Vrh