Radovi u malinjaku

E da da dodam jos ovo.

Posto je ovo tema RADOVI U MALINJAKU 2011 FEBRUAR-JUN odnosno tema vezana za radove na malinjaku od februara kad se reze veze i tako , do juna kada se vrse krajni radovi pred berbu otvorio sam novu temu vezanu za berbu i cenu .

Svaka dalje rasprava oko berbe i cena , kao otkupu i hladnjacama je u ovoj temi OFFTOPIC i zato molim sve clanove da predju na novu koja je sasvim adekvatna ovome o cemu sada raspravljamo.
 
za ove avanturiste koji ce da sade 1,2 5 h malina sve je to lepo zamisljeno ali ima jedna velika stavka koja stoji kao znak pitanja ko kuca a to je drzava a ona nepodrzava takav vid biznisa zato sam ja ostao na mojih 0.20h jer jedino manje parcele piju vodu u ovakvim situacijama a bavim se malinarstvom vec 10 punih godina i mogu za sebe slobodno da kazem da sam sve naucio oko maline kako sa losom cenom 2005 ali i okusio slast 2008 god tako da vam samo skrenem paznju nisu se stekli uslovi za takva ozbiljna ulaganja ja bih prvi krenuo u biznis ne u avanturu jer moj hektar maline bi morao da rodi 20-pa i 25 tona maline minimum ali bojim se cene cena ispod 1 euraa nevaljaa oce nas covek da sedi pred prodavnicom da ceka da mu neko plati pice a kad ga zoves da radi za pare pitas ga posto radis kopanje kaze 2000 ja lepim ceo dan stiropor na 35 stepeni , i isto toliko metara visine za iste pare
 
slazem se cunami sa tobom u potpunosti. i ja sam pristalica da ne treba da se preteruje sa povrsinama, jer je sve ovo varljivo, od vremena pa do cena. do 40 ari je sve podnosljivo, ali preko toga nije bas sigurno jer su ulaganja velika, a dovoljno je samo pola sata da grad unisti sve ili da padne cena i da se upadne u debeo minus. poznajem masu ljudi koji su zeleli da se obogate za kratko vreme uz pomoc maline i kupine ali se nisu bas nesto dobro proveli. bolje je imati i manju povrsinu ali dobar rod i kvalitet, a ne kao moj komsija ima jedan hektar i nabere 6 tona maxxx i to kada je idealna godina..po mom misljenju ako se zavisi od poljoprivrede bolje je biti svastara pa imati maline 30-40 ari, kupine 20-ak ari, sljive isto toliko. u zadnje vreme se bas dugo razmisljam da i ribizle posadim 10-ak ari pa da vidimo sta moze da bude. jedino ako sae svastari moze necemu i da se nada jer ne moze biti bas toliko losa cena za svo voce
 
Pozdrav malinari,

mnogo lijepih priča sam ranijih godina slušao o malinjacima u Srbiji, a evo sad i iz "prve ruke".
Svaki posao u poljoprivredi, pa i u voćarstvu je mukotrpan a svaka para (ili dinar) je itekako zarađen
i ne treba nikog da smeta što se borimo za što veću cijenu. Ko se za to ne bori?

Ja ne znam skoro ništa o malini, imam jedno 3 "čokota" neke krupne sorte za pojesti, koju održavam
i to mi je dovoljno. Bavim se komercijalno drugim voćnim vrstama.

Nadam se da će malinjaci dobro roditi ove godine, i želim vam svima dobru godinu i još bolju cijenu
na tržištu!

Živjeli!
 
:ppozdrav: Samo da vas srdačno pozdravim, i bez nerovoze. Iskreno se nadam da će cena biti zadovoljavajuća. Priča o velikim novim zasadima ne piju vodu, jer je pre desetak godina u Srbiji količinski ubirano dosta više maline nego prošlih 2-3godine.:ppozdrav:
 
Sprecimo rasulo na sajtu i odlazak u dubooki OFFTOPIC - predjimo na novu adekvatnu te

Posto ovo nije tema za cenu i berbu sve o ceni i berbi je OFFTOPIC .

Zato sam otvorio novu temu i molim sve malinare da predju na novu i pisu o ceni i berbi u novoj temi.

Pozdrav
 
Ima ona nova tema oko cene, al ja navikao na ovu!!!!!

Cena maline ce biti 140din. start. Ako bude dobar kvalitet bice veca cena, ako budu kisni dani ide ispod 140din.

Pricati o ceni za ovih par dana kada tek sazreva je iluzorno jer su hadnjace po sabackom kraju mae za trziaste malina!!!!!!!!!!

SAMO NEKA VREME POSLUZI OD SREDE!!!!!!!1
 
Zbog nekih varednih okolnoti nisam duze bio na forumu po sada procita h sve vase poruke kako vidim da je cena niska dali je negde pocela ozbiljnija berba
 
Koju debljinu zice koristite za malinu?
Kako je pricvrstite tj cime je dotezete?
Da napomenem kod mene je betosnko kolje...cekam ideje i iskustva :)
 
Znam da je offtopic al posto smo svi sad na ovoj strani da pitam zaliva li ko malinu i sa kojim sistemom kap po kap ili nekim drugim , interesuju me i cene cevi ?
 
Znam da je offtopic al posto smo svi sad na ovoj strani da pitam zaliva li ko malinu i sa kojim sistemom kap po kap ili nekim drugim , interesuju me i cene cevi ?

Da ja kap po kap ...pusti koliko imas redova koja je duyina i prema tome se racuna koje okiten crevo i koi laterali dal od 16 ili 18 mm.. i koji kapacitet pumpe Vam treba ... laterali su po 5-6.5 din jednogodisni a visegodisnji su od 26-35 din m/d.. dovodni okiten zavisi od precnika..?

@meekeru:ppozdrav: vidi ovo ....? imali i malo utesnog u ovoj mojoj prici ....samo ti ovo mozes razumeti....:sta:

w0rvci.jpg

wre3vp.jpg
 
sstevan
Ne znam da li cu sve obrati.Moram da placam radnike ,ali nisam siguran da ce se isplatiti.Prinos cemo videti na kraju berbe.Ovo je zasad vilameta star izmedju 15 i 20 godina.Medjuredno rastojanje je 2,20cm.To je bio standard u to vreme.
 
Nazad
Vrh