Radovi u malinjaku

Pa ja obozavam da berem maline u bele gajbe.... Danas sam ponovo poprskao sa prehranom i fungicidom... Sutra moram i kupinu... Da i deca nasa na Marakani raduju se svetskoj tituli.... FCRS- FOREVER...
 
ja sam danas stavio mankogal, pa sta bude,imam par struka koji su poceli da zute i njih sutra cupam iz redova jer opd njiyh nema nista..u jednu kombinaciju sam stavljao mankogal + pehar + fobos + folijarno ( poslusao sam koloegu cunamija i stavio insekticid, pa sta bude a i nije bilo slabo pcela jer ovde sada bagrem rastura sa cvetom i pcele na njemu) a u drugu sam umesto pehara stavio signum..
@ boban pozega
procitao sam uputstvo u signumu i kompatibilan je sa mankozebom tako da slobodno mozes da dodas mankogal, a nije nekompatibilan je sa dimetoatom zato dimetogal i perfektion stop
 
JA danas ugrabih vremena i poprska sa Qvadrisom,
Sad koji insekticid preporucujete da to sredim dok jos nije sva u cvatu jer se pocinju otvarati cvetovi masovno, a primetio sam da ima svakojakih bubetina; od biljnih vasi do malinine bube i spankog popca? Cime ovo potamaniti?
 
ovo je kombinacija koju sam danas kupio a predlozio mi stucnjak sa kojim vec saradjujem 4 god i od kada slusam njegove savete imam rekordne prinose
rhk4ug.jpg
 
@ vujke
bilo koji insekto akaricid od abastate, fobos, talstar, dimetogal, perfektion...
izvinjavam se na gresci u prethodnoj poruci..sustina je da ne treba mesati signum sa preparatima koji u sebi sadrze dimetoat ( perfektion i dimetogal ) ali mogu da se dodaju preparati koji sadrze bifentrin ( fobos, talstar) abamektin ( abastate)
za plamenjacu je bio dobar i benomil ali ga nazalost ne proizvode
 
@ cunami
dobra je kombinacija samo bih umesto mortoniika dodao neko folijarno koje u sebi sadrzi vecu kolicinu fosfora kao npr 10x54x10 ili 12x36x12, 15x30x15 itd a murtonik u fazi zrenja kada je preporucljiv kalijum u vecim kolicinama
 
NPK je azot fosfor kalijum. murtonik sadrziu sebi kalcijum i magnezijum, ali su u manjim kolicinama i pojavljuju se kao mikroelementi
 
sve je to uneseno do sada u velikim kolicinama kroz zemlju, kokosinjak,+pepeo od drveta razbacano u februaru sada tek dolazi u punu snagu tako da ovo folojarno et sam da ne odbijem coeka sto kaze a nisu ni neke pare
 
sve to ok a evo malo bio kod kolega poljaka na njihovom forumu i evo pitanja gogle je prevod
Малина плантажа појавио жуто лишће, шта је ово болест и како га борбе? :
 
jbg nikada nije lose dodati jos malo djubreta nece da skodi sem azota..a i nije skupo..mortonik je najskuplji od svih folijarnih djubriva a dok svi ostali su jeftini od 240 do 280 din/kg a sto je dovoljno za 400 l vode..u sustini su smesne pare
 
..ja danas posekao zaperke i preprskao večeras..Pehar, Quadris, Perfektion i Foligal bor..sutra kačim letve na četiri visine..60, 90, 120, 150 cm..i to je to..do prvog juna..
 
Znam da nije tema ali upravo sam trazeci na netu karakteristike nekih prepearata naleteo na sajt "Centra za razvoj ekoloske svesti - Izvor " na njihovoj listi se kao dokazano kancerogeni nalaze svi preparati o kojima mi ovde polemisemo , gadna stvar je sto nista bez ovih preparata vise ne moze da opstane a mi smo izgleda osudjeni da se svesno trujemo i ubijamo sa njima ... Ja nemam strah za sebe ali plasim se za decu , kako ja svojim klincima da objasnim da ne treba da jedu ono sto proizvodimo i sto izgleda lepse na prvi pogled ? Ozbiljno vec neko vreme razmisljam o organskoj proizvodnji pa kolko ima da ima jebes kolicinu ako to treba glavom da se placa ...
 
Може и тако, 500 динара килограм. Пусти те хладњачарске приче....
 
Nazad
Vrh