Radovi u malinjaku

@ enes ....da li nije rano ima li potrebe za zastitu ...raspitaj se malo ? ...koja ti je sorta.
Pokusaj sadnice koje smetaju stubu presaditi sa busenom na mesto gde se nije primila i tako popunis praznine ako ih ima

SAdnice su meeker.
Pa po onom sto sam dobio u upustvu, jeste da se posprica sa smjesom...ne mogu se tacno sad sejtiti cini mi sei Ridomil, merpan i jos nesto....da se prvo prskanje obavi kada mladi lastari izrastu od 10 do 15 cm a drugo prskanje nakon 15 od prvog.

Imam par mjesta gdje mi se nisu primile sadnice, gdje bi se mogle ove prebaciti.
Ja se tog nisam uposte ne bih sjetio :osmeh:
 
Mozda uspe
[video]drenaza metkovic[/video]
Evo uspeo sam .......pogledajte ovu drenazu i dajte coom.... koliko ks bi traktor mogao ovo da odradi.... itd
 
@pole
dobra stvar nema sta.bas duboko zalazi plug.problem jee to sto bi tesko mogao ferguson da to vuce, a neki veci traktor nema sanse da udje u medjuredni prostor u malini..ja sa rakovicom 76 bih mogao da povucem taj plug sigurno, ali sta vredi kada ne mogu da udjem u red jer su redovi na 2.20m jedino u kupini mozda bi moglo jer je medjuredni prostor 3 m..kada bi mogao ferdzo da ga vuce bilo bi odlicno..mada mozda bi i on uspeo jer nije taj plug mnogo sirok a i koliko sam primetio ostar je dobro..
 
Pa lepo je to, ali mislim da na ravnim terenima nema efekta, brzo se napuni ta brazda vodom ma koliko bila duboka.
 
Enes,
odlicno se primila sadnica, iseci one stare patrlje, a poprskaj Ridomil + Sanmite + Murtonik, ako su sadnice 15-20cm. Posle 15-20 dana Qvadris + Ridomil + prihrana. A za betonske stubove ne znam ima onaj busac Villager na motor ali koliko se to isplati uzimati? Bagrem je zakon!!
 
Pa lepo je to, ali mislim da na ravnim terenima nema efekta, brzo se napuni ta brazda vodom ma koliko bila duboka.
Ako si primetio onaj lanac i kugla na dnu ostavllaju brazdu koja se ne zatrpava 2-3 god.sto znaci svake 3-ece god treba drenirati
@ joseva ....mozda bi se uz neke korekcije moglo napravit i za fergu
? za mekera
koliko je ovo dobro ima li bolja varijanta...?
Enes,
odlicno se primila sadnica, iseci one stare patrlje, a poprskaj Ridomil + Sanmite + Murtonik, ako su sadnice 15-20cm. Posle 15-20 dana Qvadris + Ridomil + prihrana.

Evo ja se malo igrao da ne kazem studira Ima do 10% sadnica koje su jos zive ali nisu pustile ni bocne grane ni nove lastare ove tri sam sekcirao i konstatovao da imaju u korenu (zadebljanja )busotine od crva , i neka ostecenja mozda od motike ili sl. ...? mislim da je to jos dok su bile u rasadniku....sta li je pametno snjima radit.:sta::ppozdrav:
2hrcnma.jpg

talw5k.jpg
 
Pole,
i kod mene je bilo takvih sadnica mozda 5%, ja mislim da je to usled vadjenja sadnice ostecenje. Ostavi ih pa ako se ne prime do jeseni ti popuni sa novim.Kod mene je bilo i gorih i pre neki dan pogledam poceli da pupe, bele se iz zemlje.
 
Enes,
odlicno se primila sadnica, iseci one stare patrlje, a poprskaj Ridomil + Sanmite + Murtonik, ako su sadnice 15-20cm. Posle 15-20 dana Qvadris + Ridomil + prihrana. A za betonske stubove ne znam ima onaj busac Villager na motor ali koliko se to isplati uzimati? Bagrem je zakon!!
Pa i ja sam poprilicno zadovljan sa sadnicama tj prilicno se primila.Iskren da budme jos se nadam da ce i ono par sadnica sto ne daju jos znakove zivota da se malo pokrenu, jer jos uvijek kontam da je pohladno vrijeme a na dom dijelu sam skidao sloj zemljsita pa se jos nadam hehe

Pa i ja razmisljam o toj busilici mada ne znam koja joj je cijena?
Gledao sam stihl oh je oko 800 € bez svrdla.Koliko je Villager?
 
Ne znam Enes, ali je Villager sigurno jeftiniji. Pricao sam danas sa iskusnim majstorom koji kaze da jedino kopanje rupe sa strane za te betonske direke, kao betonska bandera kad se kopa, zajebano , moj ti je savet okani se tog betona i pojuri bagrem.
 
@enes

Ja sam stavio betonske stubove kod mene u kraju sam ih placao oko 3 eura, a dodao po koji bagremov stub de mi je falilo ,bagrem je 1 euro po stubu od 3 metra.
Stavio sam ih na dubuni u zemlju od 70 santimetara, 0,70 metra. I to 30 santimetara zemlje pa red kamena oko stuba velicine pesnice i ostatak zemlju da dopunim rupu.
Tako sam ih ostavio cele zime a onda u prolece dodao zicu kada su se dobro nalegli.
Po meni iako sam stavio betonske dao bih prednost bagremovim stubovima jer si uvek u poziciji veoma lako da promenis kulturu zasada!!!
Zemljiste kod mene je veoma mekano a stubovi su extra ucvsceni ,puno posla ali i splatice se!!!

POZZ
 
@Enes,
Zaboravih,rupe sam busio asovom(riljac),na koji sam na zadnjoj strani zavario ojacanje da se ne krivi ,i njime sam samo kresao ,strugao zemlju.Za izvlacenj zemlje sam koristio alat koji koriste zidari kada malter bacaju (fangla) ima izgled kao dve sastavljene sake!
Tako sam ja ti vidi neki laksi nacin!!!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh