Radovi u malinjaku

Pa razbacan je mojom rukom :) analiza tako rekla,kalijum u visku(63,4) a fosfora uopste skoro da I nema(2,2)...
 
Sutra bih trebala da počnem da popunjavam praznine u redovima, koristiću izdanke iz mog malinjaka. Na koliko centimetara da ne prilazim lastarima u redu, ja znam da ne bi trebalo vaditi sadnice bliže od 20cm od reda.
 
To i ja treba da radim pa me isto zanima, ali zar nije rano za to? Koliko znam, malina je retko gde prestala da radi, ni list jos nije odbacila.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pre par dana poprskah malinjak. Koristio sam Koncide2000,ne znam da li ga je ko koristio. Bacio stajsko djubre i pustio lastare. Nadam se da do proleca nece biti nikakvih intervencija u malinjaku.
 
Pitanje za stručne ljude.
Ove godine u rano proleće sam posadio nešto maline za kućne potrebe (10 komada) wilamet je u pitanju i jako se mučila nešto i slabo napredovala. Isterala je grane neke 0,5m, manje i par 0,8m. E sad šta mi je činiti i kako to orezati. Da li se sad reže da li na proleće i da li da je posečem do kraja pa da istera nove iz korena pa nek sam izgubio jednu godinu ili da se bakćem sa tim patrljvima. Postavio sam i stubove sa žicom visine oko 1.2m
 
Malo je to, trebao si bolje da je prihranjujes da bi isterala sto vise, rezidba na prolece, visina stubova ti je mala, trebalo bi da budu oko 1,9m, podigni to na prolece i vezi, bice za jelo

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Sto bi ih seko,ostavi da imas da se zasladis na leto.samo im ubaci stajnjaka I okopaj ih kad stavis stajnjak.okopaj ih opet na prolece. A nove ce ti porasti seko te ili ne. Ja imam pola ara malina koje se samo na prolece okopavaju I djubre stajnjakom godinama. Uopste se ne prskaju.nikakve bolesti ih ne napadaju I njih koristimo za sokove jelo itd. A ove regularne posadio sam za biznis :) tu ide ful agrotehnika.
 
Zavrseno za ovu god, isprskane bakrom, djubrenje cu u prolece k. sulfatom i peletarnim...
Ima didimele, fitoftora osusila skro pola jos prosle gde mi se zadrzavala voda
prosle god ovo vreme cena bila oko 400, sad oko 200, koja je hladnjaca ne znam.
 


danasnji radovi nisu bili bas u malinjaku,vec u blizini...iskopan bazen za skupljanje kisnice....oko 1oo kubika vode moze da primi...
 
Pozdrav.prvo pitanja da mi je vreme da se lastari s puste na zemlju posto list jos nije otpao,i drugo pitanja sta se radi za lastari s koji su sad mali imaju fiziku od par centimetara pa do deset petnaest ,dali njih secemo na prolece do zemlje i od sredine Maja ih pustamo da rastu za sledeci godinu,ili ih ne diramo i ostavljamo da rastu i tokom cele sledece godine da bi dale rod onda tamo godine.
 
Ovo je deo koji je predviđen za oglase: http://poljoinfo.com/forumdisplay.php?12-Oglasi

- - - - - - - - - -

Pozdrav.prvo pitanja da mi je vreme da se lastari s puste na zemlju posto list jos nije otpao,i drugo pitanja sta se radi za lastari s koji su sad mali imaju fiziku od par centimetara pa do deset petnaest ,dali njih secemo na prolece do zemlje i od sredine Maja ih pustamo da rastu za sledeci godinu,ili ih ne diramo i ostavljamo da rastu i tokom cele sledece godine da bi dale rod onda tamo godine.
Nema više rasta kolega, naravno što se visine tiče. One jedne godine rastu a druge rađaju.
Prvo biraj zdrave i najbolje, ako ih nema dovoljno ostavi i nešto nižih da popuniš prostor, a posle toga sve ostalo napolje.
Ako nema najavljenog snega, još uvek ih ne moraš puštati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav.prvo pitanja da mi je vreme da se lastari s puste na zemlju posto list jos nije otpao,i drugo pitanja sta se radi za lastari s koji su sad mali imaju fiziku od par centimetara pa do deset petnaest ,dali njih secemo na prolece do zemlje i od sredine Maja ih pustamo da rastu za sledeci godinu,ili ih ne diramo i ostavljamo da rastu i tokom cele sledece godine da bi dale rod onda tamo godine.
Kolega,a sto ne procita makar jednu knjizicu,pre nego si zasadio malinu,bilo bi ti mnogo jasnije. Ako si obavio prskanje,pusti ih slobodno.
 
Nazad
Vrh