Radovi u malinjaku

procitao sam celu temu al nisam nasao nista o sledecem : da li je neko koristio agro gel u poizvodnji malina kod nemogucnosti zalivanja?da li bi bilo negativnih efekata ako se pogofi kisna godina. Takodje me interesuje da li neko ima iskustva sa koriscenjem zeolita?
 
procitao sam celu temu al nisam nasao nista o sledecem : da li je neko koristio agro gel u poizvodnji malina kod nemogucnosti zalivanja?da li bi bilo negativnih efekata ako se pogofi kisna godina. Takodje me interesuje da li neko ima iskustva sa koriscenjem zeolita?

Mislis na gel za oziljavanje reznica ili na prihranu preko lista a koja je nesto poput gel-a?
 
mislim na hidro gel koji akumulira vodu kad je dostupna kako bi je biljke koristile kad dodje susni period. postoji vec tema na forumu al nigde nisam nasao da je neko koristio u malinama. znamo da maline ne vole mnogo vode...kad je susna godina sigurno bi pomoglo....
 
Ljudi primetio sam da moj vilamet koji je sadjen decembra prosle godine pocinje da cveta. Znaci sad mu je prva godina, a pojavljuju se cvetovi pa cak po negde i sitan plod je vec formiran. Citao sam ako se ne varam bas ovde negde na forumu da to nije dobro. Sad me zanima koliko je to lose, ako je uopste lose? I naravno sta da preduzmem?
 
Ljudi primetio sam da moj vilamet koji je sadjen decembra prosle godine pocinje da cveta. Znaci sad mu je prva godina, a pojavljuju se cvetovi pa cak po negde i sitan plod je vec formiran. Citao sam ako se ne varam bas ovde negde na forumu da to nije dobro. Sad me zanima koliko je to lose, ako je uopste lose? I naravno sta da preduzmem?

Nista joj biti nece, dogadja se u mladim zasadima, zaboravljate da Vilamet u sebi nosi gen remotantne sorte od koje je nastao i desava se da "proradi"
 
@vladimir..

Hidrogel se preporučuje u kasnoj prolećnoj sadnji kako bi se obezbedilo više vlage u jednom određenom periodu. Ako je u pitanju jesenja, zimska ili pravovremena prolećna sadnja, ili ako se ima postavljen zalivni sistem, njegova upotreba je nepotrebna.
Negativna stvar koju hidrogel može napraviti je nejednako sleganje zemlje i pojava pukotina, što onda pogoduje štetočinama.
 
Ja uveliko berem te vrsne plodove, I imaju lep I pravi ukus. A skoro sam probao kod druga polanu, ono nema veze sa malinom bljuntavo nikakvo.

Послато са P6-U06 уз помоћ Тапатока
 
mislim na hidro gel koji akumulira vodu kad je dostupna kako bi je biljke koristile kad dodje susni period. postoji vec tuma na forumu al nigde nisam nasao da je neko koristio u malinama. znamo da maline ne vole mnogo vode...kad je susna godina sigurno bi pomoglo....

Koristio sam i prošle i ove godine. Prošle godine prilikom sadnje je puno pomogao, ali je ove godine naneo više štete nego koristi. Velika voda je uradila svoje !
 
Da li neko ima poljske sorte Laszka i Sokolica? Ako ima neka me kontaktira na pp. Isto tako ako ima bilo kakva saznanja o istima neka napise, ako ga ne mrzi.
 
znaci morali bi da gledamo u pasulj :)

- - - - - - - - - -

jeli neko koristio aqva stomp preparat? trebalo bi da radi kao casoron...ja nisam koristio jos nikakve herbicide al mislim da pocnem na prolece...
 
sdg38y.jpg
[/IMG]
11vl2dk.jpg
[/IMG]
oiu0k2.jpg
[/IMG]
Pozdrav svima, u Aprilu sam posadio 100-nak sadnica Vilameta za svoje kućne potrebe i da malo naucim nesto u malinarstvu, sve je bilo ok i lepo napreduju medjutim poceo sam da primecujem da su dve tri sadnice pocele da obolevaju, zna li neko šta je upitanju i moze li me neko posavetovati sta da radim dalje sa njima....? POZZZ Rasa

 
pozdrav,
mislio sam da u subotu 1.10.2016 tretiram malinu bakrom(Vilamet i Miker).
da li je rano?
vidim u prospektima proizvodjaca hemije pise krajem septembra ili pocetkom oktobra.
kakva su vasa iskustva?
hvala
 
I ja planiram u subotu prskati malinu bakrom.Raspitao sam se i preporuke su sledece:
kome je malina zdrava ,a nije porasla na odgovarajucu visinu moze odgoditi prskanje bakrom dok vegetacija ne stane
ko je zadovoljan visinom izdanaka a pogotovo ako ima simptome didimele (sto je ove godine slucaj u mom kraju) obavezno vec sad prskanje bakrenim preparatom.
On sto mi je nejasno:
koja je kolicina vode potrebna za prskanje obicnom ledjnom pumpom,izdanci su visine preko 2,5m i poprilicno gusti.
nacin prskanja ( jednako citavu biljku od vrha do dna,samo listove ili i stablo i listove)
 
Jovane da li to onda znaci da bakarni preparati zaustavljaju vegetaciju? Ako zaustavljaju kako se prska u prolece bakarnim preparatima drugo prskanje (ne uljem dok vegetacija miruje nego sledece prskanje kad krene vegetacija), a ako ne zaustavljaju veg. kakve onda ima veze da li je izrasla dovoljno ili ne? Pitaj opet tog od koga si dobio preporuku pa ako ti nije problem napisi ovde.
Pozdrav
 
Ok, tako sam i mislio nego me zbuni covek, ako je porasla ovako a ako nije onako a dobio takvu preporuku!!! Ja imam u planu sutra da je prskam bakarnim preparatom pa ponovo za jedno mesec dana. Da li ima sad efekta dodati neki insekticid talstar npr.
Pozdrav!
 
danas odradjeno prskanje \cuprozinom 35.i to je too= za ovu godinu.i da, pustio lastare nakon prskanja da padnu po zemlji.
sta mislite,treba li jos nesto?
 
Nazad
Vrh