Radovi u malinjaku

Danasnje stanje, Vilamet sadjen u Decembru
586e8e8e7d3d90a1c9426f848f4b00ba.jpg


Sent from my C6603 using Tapatalk
 
I moje su tolike. Ali mi kazu da se te suse u pola berbe pa da bih zato trebao ostaviti mladje. A sta da radim sa one sto se razgranale,ima po 4-5 grane na jednoj?
 
6d1da315ca8491b72a6d5815d8d621b1.jpg
001bcc1ebe2e3b10528e161d1867bbf6.jpg
bf95e828c25b4c30f2c139ea2620ea22.jpg
<br />
<br />
Polomljeno stablo,ja uzmem presek grancice i unutra ovi crvici.<br />
Sta je ovo i cime prskati?
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG] Pozdrav, na nekoliko sadnica su listovi počeli žutjeti. Može li mi netko reći o čemu je riječ i čime da prskam. Inače, posađene ove godine početkom aprila. Najniža ima 40 cm, a najviša 130 cm. Je li to u redu za prvu godinu? Hvala.
 
Ovi crvi su od muve galice 99%
Galenika ima Kozak koji može da se koristi za ovu stetocinu.
Ovi listovi što žute mogu biti od didimele ili plamenjace.
Tretirati qvadrisom ili promesom.

Послато са C5503
 
Hvala. Pa ne znam nista jos,oprostite mi
Ma opusteno samo, susretaces se sa svim i svacim, nema mesta panici i sve se da resiti samo je bitno da je pratis i da se trudis ispostovati osnovne mere zastite, povremene pojave koje ce se desavati a bice ih sigurno, resavaces u letu. A to da li se koje stablo ceskalo o drugo ili na celom malinjaku naletis na npr smotavca na tri-cetiri stabljike ne znaci da treba odmah paniciti ajd da se prska, ima priroda svoje mehanizme za resavanje raznoraznih problema. Ne kazem da ne treba tretirati to ostavljam na ljudima da sami odluce, kazem samp nema mesta panici vec polako i hladne glave :)

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Jos jednom hvala. Nisam ja neki panicar,samo eto radoznao za pocetak.
I jos jedno pitanje.
Dali se moze mesati aktara/kozak,qvadris/promesa i tri dvadesetice fitofert u pumpi za prskanje,mislim sve od jednom da prskam?
 
Prskao sa Quadrisom i pognojio kanom. Kada mogu sljedeći put ponoviti sve to? I jel može netko reći, visina od 40 cm do 130 cm je ok za prvu godinu?
 
Nazad
Vrh