Radovi u malinjaku

Kod nas u Arilju za sada svi cute niko cenu ne pominje samo se pominje da ce malinu da oporezuju 6% neznam koliko je ta informacija tacna.

Pa ako oprezuju malinu neka oporezuju sve. Ja sam za to da placamo porez jer iskreno isti su smesni u ovoj nasoj Srbiji. Ali da placaju svi a ne samo malinari. Ako bude samo za malinu pazi da im ne platim sto su drugi bolji od nas.
 
I ja sam za to, ali svi vocari i povrtari da placaju. Onda i drzavi i svima odgovara sto veca cena. Jedino ako svi placaju je razumno, inaci to moze da bude kapisla za neko zestoko sr..e!!!
 
Kolege,imam problema sa mikerom,posle one vetrine poceli da zute prvi listici do stabla,na grancicama koje su pretekle lomljenje,u ponedeljak sam prskao ditanom i humisuperom,na vilametu nema problema,sta da radim?
 
A za sta da im dam 6 %??? Za sta sta? P adal ste vi normalni? Moras da imas zemlju,moras da posadis malinu,moras da ulozis u nju,moras da se napatis dok ne podignes zasad,moras da radis oko nje ko crnac,od proleca do zime. Sve sam radim,kada me ocuka vetar,sneg,grad,poplava,zemljotres,ne znam sta jos... ko mi pomogne? Drzava? Daj,ne budite smesni. Na kraju ti nemas ni dinar jedan za tu malinu,vec samo naknadu za tvoju zemlju,ulaganje,rad,pretrpljene gubitke. Ama dokad da nas kradu,ljudi? Pa zar cete se svi saginjati doveka? Ima li jos jedan covek,osim mene koji ce da kaze - DOSTA?

- - - - - - - - - -

Inace,dao sam ja za pomoc..dacu ja jos.. ali NE DAM da mi lopovi izvlace pare iz dzepa vise. MA dokad? POplave su bile,dali smo i dacemo jos ali ja ne mogu za SVE naraditi. Za vladu,poslanike,skupstinu,obucare,papucare,kozmeticare,lepe,ruzne,mrsave,debele. Hoce li kad koji dinar u mom dzepu ostati? Sve mi se to jaaaaako smucilo. N e mogu ni da se skucim ni ozenim,steknem porodicu od izjelica. DOSTA:
 
pozdrv svim Malinarima,kod mene najavljena cena ali nista ugovoreno ,cenu sam postavio u temi cena maline za 2014

sto se tice stanje maline na parceli koja je da podsetim plavljena se stabilizovalo koliko je moguce ,sa dodatnim maksimalnim ulaganjem preparata i snage da sam tako skoro ulozio i svu energiju koja mi je bila potrbna za berbu ali sta je tu je ,rezultat i cena ce to nadam se ispeglati.


a sto se tice tih 6% pa bas me ........ naviko sam da nam svake godine bace po koju kost razmirice tako da je tesko da se odrzi bilo koje udruzenje a kamoli da se ujedinimo oko nase maline . moje misljenje.

a sad imam i preca posla nego misliti na to,scenario je poznat oni ce to progurati mi cemo u proteste itd samo jos jedna epizoda u seriji Odbrana maline od neprijatlja.


pozz i srecno
 


Pole hteo sam da te pitam nesto u vezi sa ovim poprecnim letvama. Da li stavljas po 4 letve na svakom stubu ili preskaces po neki stub u redu.. Meni su stubovi u spaliru na svakih 6 metara, pa imam nedoumicu da li da stavljam letve na svakom stubu ili mogu neki da prskocim, odnosno da stavim letve na svakom drugom stubu ili mozda redje, a da ih onda povezem kanapom. Ti imas sistem koji bih ja postavio pa me interesuje tvoje iskustvo? Inace u pitanju je MIKER. Bojim se ako bih stavljao na svakom drugom ili trecem stubu da bi mi kanap bio mozda oslabljen kad nalegnu grane.
 
Poslednja izmena od urednika:
ovako je stanje kod mene i malo malinica ubranih pred mrak



Evo malo slike iz mog malinjaka i malinica pred mrak ubranih :osmeh:
2014-05-28-20-59-57.jpg
2014-05-28-21-00-28.jpg
2014-05-28-21-00-53.jpg
2014-05-28-21-00-47.jpg
2014-05-28-21-01-10.jpg
2014-05-28-21-15-46.jpg
 
pozdrav prijatelji,naime jesenas sam posadio malinemprosli vikend zavrsio plevljenje i okopavanje i bacio prihranu kan,,primetio sam da su mi prva dva reda svetlije zelene boje u odnosu na ostale redove da li zbog velike kise i nedostatka sunca,e sada me zanima da li da je isprskam sa qvadrisom slavolom i nekim instekcitidom molim pomagajte hvala unapred
 
pozdrav prijatelji,naime jesenas sam posadio malinemprosli vikend zavrsio plevljenje i okopavanje i bacio prihranu kan,,primetio sam da su mi prva dva reda svetlije zelene boje u odnosu na ostale redove da li zbog velike kise i nedostatka sunca,e sada me zanima da li da je isprskam sa qvadrisom slavolom i nekim instekcitidom molim pomagajte hvala unapred
moguce da je I nedostatak gvozdja,ali visemi lici na ovo vreme.najbojeti je sto rece octopod da stavs slike,ali I slike liske a I celog malinjaka tako se najbolje moze videti...
koliko se razumem u unapred odredjivanja vremnskih prilika,ceka nas jos mesec dana padavina.
nazalost vec sada neki su malinjaci poceli da probijaju,i tesko to da se moze zaustaviti,posto je vreme idelno za fitoftoru I njen razvoj.
ako neko vise zna o zastii od fitofore zamolio bi da napise.
koliko priacah sa hradnjcarima I njih ceka nevdjena kontrola I standardi koje sve morauju imati.ocekuju velike kontrole inspekcije.
u svakom slucaju mnogo teska godina...
 
Poslednja izmena:
E jbg sad ridomil u malinu.Nemojte tako ljudi ridomil nije za malinu ostaje u plodu.Sta da je ova drzava kakva treba da bude pa vam posalju kontrolu u malinjak i zabane kilo maline da predate bilo gde.Ako hocemo da nam hladnjacari ne prave problem da ne pravimo i mi njima jer bilo koja posiljka koja ide za Evropu se vraca nadju li tragove nekog takvog preparata u plodu.

Inace ovaj zastitar koji meni daje preparate kaze da se ridomil usvaja za 14 minuta u biljku.Jeste najbolji po tome ali treba imati u vidu da cete i vi jesti tu malinu,a i necija deca.


Sad jedno ozbiljno pitanje za iskusnije od mene ovde STA CE BITI SA MALINOM OD OVOLIKE KISE U CVETANJU...........Sta mislite koliko ce uticati na rod???
 
Ja sam neiskusan jer se malinom bavim 3 godine,ali moje misljenje da joj nece biti nista lose jer svaki dan padne kisa ali je veci deo dana suncan,ne znam ako nastavi kako ce biti ali ako se ovo zavrsi za vikend kako se najavljuje mislim da nece biti nekih posledica.
 
Ridomil ima karencu 35 dana za vinovu lozu.Upravu ste kad govorite da ovo nije trenutak za ridomil.Ja sam i reko da u osnovi on moze pomoci preventivno.Znaci u mnogo ranijim fazama.Sad kad se bolest pojavila onda pomoci nema.Seci zarazene lastare i izbacivati iz malinjaka.
 
ma kako nece biti cegovac zemlja vise ne moze da primi toliku vlagu najveci problem su podzemne vode ma koliko da je zavisi od zemljista naravno propusno mnogo je to vlage i kod mene je isto preko dana suncano ali uvece opet bude kise , izvinjavam se za slike nisu ispale doro jer je klinac zurio trebao mu komp zbog fejsa jbg . prekjuce je u bolecu na pola sata osuo takav grad pa jaka kisa ko da su monsuni dosli kod nas bogamu da sam mislio da nece ostati nista ali sto bi rekao miker zilavo ovo trnje ne dase brate prosaralo je dosta po listovima
 
jel se prica sta o ceni par kila sam prodao po 400 din na kapiji ali nesto mi se mrste nema narod para

Vidi ti TAJFUNA prodaje po 400 din hahahahaha pa normalno da se mrste ala si me nasmejao

- - - - - - - - - -

Ridomil ima karencu 35 dana za vinovu lozu.Upravu ste kad govorite da ovo nije trenutak za ridomil.Ja sam i reko da u osnovi on moze pomoci preventivno.Znaci u mnogo ranijim fazama.Sad kad se bolest pojavila onda pomoci nema.Seci zarazene lastare i izbacivati iz malinjaka.

Karenca nema veze sa tragovima aktivne materije odredjenih preparata u plodu.TO samo znaci da moze da se jede posle 35 dana.Ukoliko neko oprska na pola cveta prvih 10 dana berbe malina mu je otrovna i nije za jelo,a tragovi preparata ostaju u plodu za stalno.Ako se i prska ridomilom(a ne treba nikako)to da se uradi do pojave pupoljaka i prvog cveta.Takodje sto se tice tih bolesti kontaktirajte bayer syngentu ili basf predstavnistva u Srbiji.Mora da ima neki preparat koji moze da zaustavi bolest u toj fazi u kojoj je.Posaljite im slike neka vam preporuce nesto aktivirajte se malo ljudi i pitajte strucnjake mi ovde pomazemo koliko mozemo ali ipak nismo zastitari bilja.Srbija je ovo ali hajde da predpostavimo da u tako jakim firmam rade ljudi koji stvarno znaju sta rade.Pozdrav

- - - - - - - - - -

pozdrav prijatelji,naime jesenas sam posadio malinemprosli vikend zavrsio plevljenje i okopavanje i bacio prihranu kan,,primetio sam da su mi prva dva reda svetlije zelene boje u odnosu na ostale redove da li zbog velike kise i nedostatka sunca,e sada me zanima da li da je isprskam sa qvadrisom slavolom i nekim instekcitidom molim pomagajte hvala unapred

Svetlo zelena boja moze da bude i zbog nedostatka azota.Tako makar pise u knjigama da se prepoznaje.A visak azota po izuzetno modro zelenoj malini i dugackim ali jako lako lomljivim lastarima. EVO LINK IMA SLIKE KAKO IZGLEDA LIST KADA NEDOSTAJU ELEMENTI
http://www.poljoberza.net/AutorskiTekstoviJedan.aspx?ime=PG023_8.htm&autor=7
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh