Radovi u malinjaku

Nurel d, fobos, abstate + nu film, furtilova prihrana preko lista(paaim sa njom, uvek kilo i po na kantu od 330 litara) i jos jedan preparat za plamenjacu. Sta je okvasivac Sale?
 
Pa ni ja, bas oko toga pazim, ali sam mislio da je zastitim pred onu kisetinu. Nije neka steta, vec mi fali ona modrina na njoj...
 
Sto si koristio 3 insekto-akaricida istovremeno i to pred kisu ,preventivno.Ako si hteo da je zastitis trebao si sa fungicidom nekim,qvadris,promesa,itd.Insekticide koristi kad se insekti pojave u malinama,ili kada im je vreme-pocetak cvetanja npr.,ne preventivno,to nema efekta.
 
Sad je trebalo Kvadris ,Dional i neka prihrana,i aminokiseline .
Okvasivac ,nas narod zove lepak,to bi bio taj NU film,da nisi preterao sa njim?
 
sale, misam, mislim da je islo na kantu tri pakovanja, tri abstatea, tri nu filma. Deki, bravo, ako mi verujes uprqvo sam to koristio. Nego sam kasno sinoc pisao i nisam se ni setio posteno receno. Stavio sam qvadris, iako mi je covek uhladnjaci preporucio taj drugi prepqrat. Evo sa racuna cu da prepisem sta sam tacno stavio, posto pored malina i kupina nisam vise pametan. Ovde se vec pominje neka cena, pa se javite na pp, ne bih da pomisle ljidi da sam lud, napisacu samo da ono sto mi je srecko sojic napisao u poruci prilicno tacno... Saljem tacne preparate od prskanja pre 15 dana
 
Nurel d, fobos, abstate + nu film, furtilova vital prihrana i QVADRIS. Samo sam njega zaboravio sinoc. Poseban prepart za grinju, poseban za plamenjacu i nurel kao insekticid. To je bilo pred cveranje. Druga stvar, zanimalo me da vidim da nije od prevelike vlage. Zanimljivo jeto sto utoj njivigde se pojavilo i u sred suse vlaznost jedobra i plodovi krupni, bez zalivanja, jer uslova za to nema, brdo je. Dok u druge dve njove stanje je super. Sad posle ovog prskanja od juce cu videti stanje pa javljam. Mozda i nedostaje neki mikroelement, ova kisa je svu zemlju isprala. Hvala vama dvojici puno i ja sam tu, samo nemojte za nke tehnicke detalje:))) hvala jos jednom...

- - - - - - - - - -

Pa i da napism onda. Okolina Pozge jedan hladnjacar pomenu pocetnu cenu od nekih 250 din. Znacemo uskoro!
 
Prebaci informaciju u temu o ceni maline. Ja znam da je to mala cena i da nude dosta vise uz ugovor. Zamisli kolika ce biti cena ako oni vec sad nude da se obavezes ugovorom na tu cenu. Nude 3,5e. a ugovori su podpisani sa covekom u blizini na cenu od 3e. Nemoje da vas varaju.
 
Poslednja izmena:
Dosta bayerovih i basf prorzvoda vec u sebi sadrzi lepak.Mislim da je tu i quadris ako se ne varam.Treba pitati nekog NORMALNOG zastitara koji se u to razume jer ako neki od preparata vec sadrzi lepak suvisno je dodavati jos istog.Pozdrav

Da i lepak prepoznajete kada vidite sitno sletlucanje na listu posle prskanja kao mali kristali. Mislim da i envidor ima lepak jer je to zadnje prskanje koje sam radi tek sad kod mene krece cvetanje tako da sad ide quadris pirus(zamena za mytos) i vedecemo sta jos
 
Od preparata za malinu koji se najcesce koriste samo abastate ima posebno lepak kako mi to jednostavno nazivamo.Inace envidor je vodeci preparat za grinju i pruza dugotrajno dejstvo bas zbog toga sto se dobro vezuje za povrsinu lista.
 
Prebaci informaciju u temu o ceni maline. Ja znam da je to mala cena i da nude dosta vise uz ugovor. Zamisli kolika ce biti cena ako oni vec sad nude da se obavezes ugovorom na tu cenu. Nude 3,5e. a ugovori su podpisani sa covekom u blizini na cenu od 3e. Nemoje da vas varaju.

Da li imamo temu za razgovor o ceni ???Koliko znam ima samo ona o ceni i berbi 2013?Moze li na pp ako ima nekih koliko toliko pouzdanih vesti o ceni.
 
mene jos niko nije kontaktirao niti ponudio bilo sta, samo znam da je cena trebala biti jaka i bez ovih snegova i poplava , a tek sad posle ovoga sto se desava pitanje cene je velika zagonetka mada su veoma korisne i ove razmene informacija
 
Pozdrav svima.....jako se brinem za mog prijatelja i Deliju Zorana Sefa iz Osecine,nadam se da je kod njega sve ok......sto se maline tice,neka smo preziveli,sto se roda tice,ove godine sta bude,bice,treba biti zadovoljan.Ja juce isprskao sa Kvadrisom+Dional+prehrana,jos nesto cu mozda pred branje sa malom karencom,i to je to.
 
Ja sam danas otvorio temu za 2014. u istom folderu gde je bila tema za 2013. ali nisam znao da ona vec postoji u drugom folderu,pa neka moderatori to srede ili da jednu izbrisu ili da je ujedine i postave u odgovarajucu kategoriju u kojoj tema treba da se svrsta.Pozdrav za sve malinare i da nam je bog u pomoc.
 
Kod nas u Arilju za sada svi cute niko cenu ne pominje samo se pominje da ce malinu da oporezuju 6% neznam koliko je ta informacija tacna.
 
Nazad
Vrh