Radovi u malinjaku

noo grada .....al godina je krenula VEOMA cudno...????

Zna li neko da li mi je pametno da mesam bakar ...posto jos nisam tretirao a pupci se otvaraju ...?sa antifrizom da ustedim u vremenu ...? Mada nebi mi bilo teret da i ALFATOKSINOM ...ako treba samo da se spase....:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima i svako dobro nije me bilo par meseci ,evo neke slike da vidite sta mi imamo i da nismo svesni sta sve mozemo napraviti samo ako hocemo i da moramo cuvati to!
E da ,nisam vezivao maline i necu jos dok ne prodje hladan talas sto su najavili pupoljci su malo porasli i otvrdli i pojavljuje se bledozelena boja ali nisu krenuli listici jos. Nisam nista radio od nove godine sem postavljao mamce za krtice i miseve, premazao stubove novim slojem katrana,zategao zice , upucao par fazana i tako...
Austrija:..
Nemacka:
Srbija:....
 
Pole
Koliko znam bakarni preparat moze da ide do faze "misjih usiju".Znaci da moze u fazi bubrenja pupoljka.Samo nesto blaza koncetracija od uobicajene.
 
Ja do pojave cvetnih pupoljaka ne prskam vise nista. Onda maksimala insekticida, fungicida i tecnog djubriva... Zasad je sve korektno...
 
moze da se obezbedi maximalna zastita ali sa merama opreza na karencu i nema problema. ima tu da se uci dosta ali praksa je najveca skola
 
Posdrav @ badanjaccccc .... Razgovarao sam sa nekima od struke i savetuju mi da nista ne preduzimam zbog -6 izdrzace ona to
inace ako Vam je pozicija malinjaka takva da se moze ocekivati veci -c onda je pametno dan ranije sa 2 kg /ha antifriza biljnoooog tretirati pogotovo ako se pojavilo i malo ootvorenih liski kao kod mene sto je slucaj....?????
 
pole ima i u temi zastita vocnjaka od mraza o biljnim antifrizima t,j cropaid pa navodno cak par stepeni ispod nule biljci pruza zastitu ali malo i stare zastite gume i nepregorelo stajsko sa svezim stajnjakom bi trebalo koliko toliko da zastiti tako je moj deda nekad radio e sad je i pitanje do koliko stepeni minusa je to uspevalo ali sve treba pokusati posle je
sve kasno. :ppozdrav:


ja imam velikih problema sa podzemnim vodama juce je ceo dan padala kisa i danas voda ko da izvire sa svih strana a nizbrdo je samo da poludis , ubi se vise od fizikalije i drenaza . stah me da mi sve ne propadne od tolike vlage
 
i sa mislim da ce izdrzati najavljene temperature tako da nista necu preduzimati,a i ako bude neki pupak promrzao bice ostala krupnija
 
cunami napravi ti preventive radi nesto ja prosle godine od kajsija nisam imao deci ni da naberem da pojedu e sad malina koliko moze da izdrzi pitanje je . jesili unazad nekoliko godina imao ovakvu situaciju . pozdrav
 
bilo je do - 7 pa nisam nista primetio da fali tako da se mlogo ne uzbudjavam evo braca polaci se uzvrteli kod njid od - 9 do - 13
doso sam na forum da pogledam temu o vremenu cuo sam juce i zabrinjava me sve ovo ,hvala za link bice znaci dosta hladno ,cudo sa zapada dolazi ovako suvo vreme
http://www.weatheronline.co.uk/weat...tn&CONT=euro&LAND=__&ZEIT=201303150600&LOOP=1
da , mi cemo uvek imati bolju zemlju i bolju klimu od poljaka. stoga i kvalitet. ne bih se ja sad opustao uopste , da nisu padale ovolike kise namontirao bi i ukljucio rasprskivace uvece da zalivam bunarskom vodom od 4Celzijusa, gume da palim ne ide zbog komsiluka bice i vetra pa ce umanjiti efekat. maline su zapletene ali moracu da rascistim svaki drugi red polako da ih razmaknem trebace mi dan i da stavim jedan produzetak sto sam napravio na crevo i poprskam sa cropaid juce kupio ,ovo je zadnji trzaj zime sad treba dati sve od sebe ,srecom nije bilo ni tolko sunca zadnje vreme pa je malina stala.

- - - - - - - - - -

Ja do pojave cvetnih pupoljaka ne prskam vise nista. Onda maksimala insekticida, fungicida i tecnog djubriva... Zasad je sve korektno...

hehe ,ja bas suprotno ,na pocetku ih tretiram maximalno ,i cim se pojave prvi cvetovi i dodju pcele odma prestajem. i onda ako ima potrebe s vremena na vreme (mada uglavnom i nema) ostatak godine.
 
Evo i malo slika mog malinjaka , iznenadjuje me da posle onakvog leta , bez navodnjavanja , ima sta da se veze . Kao sto vidite liscice su krenule medjutim ima i liski od jesenas koje su jos uvek zelene a takodje i pupoljaka koi su krenuli u decembru , kad su preziveli celu zimu i nekoliko mrazeva od -12 nebrinem da ce i ovo najavljeno . Imali smo prilike pre par godina da docekamo i sneg na rodnim granama kad su bile duzine oko 15cm pa i tad nije bilo uopste problema .
malina-kod-objek.jpg
[/IMG]
malina-kod-objekt-1.jpg
[/IMG]
malina-kod-objekt-2.jpg
[/IMG]
 
Najavljuju u petak i subotu mraz, a u nedelju, ponedeljak, utorak vec malo toplije. Da li je dobro da u nedelju posadim maline?
Posto radim od ponedeljka do petka, mogu samo za vikend da sadim, pa se plasim ako preskocim ovaj, da ce tamo sledeceg vec biti kasno za sadnju.
 
vilamet svaka cast lepi i zdravi lastari pu pu , koliko imas pod malinom i koliko ti je medjuredno rastojanje:ppozdrav:
 
vilamet svaka cast lepi i zdravi lastari pu pu , koliko imas pod malinom i koliko ti je medjuredno rastojanje:ppozdrav:

Pod malinom ( samo stari crni Vilamet ) 60ari , razmak izmedju reda 2m (smatram da je idealno od 2 do 2,2m ) vec sam ranije objavio da obradjujem sa tomicom pa nema potrebe za veci razmak .

Joker; Sadnju maline obaviti sto pre , vrlo lako moze da se desi da se vreme iscisti i da kasnije nakon sadnje nebude kise . Sto se mene tice ja bih je pre sadio po kisi nego cekao . Prosle godine sam posadio jos 8 reda po 120m , tri reda sam posadio SEDAM dana ranije (zatrapljenu sadnicu) u mokru zemlju po kisi i verujte samo ta tri reda nemaju nijedne suve , a ostale redove sam vadio sadnicu i odmah sadio (sva se primila u pocetku) i suve u njima oko 70% .
 
Nazad
Vrh