Radovi u malinjaku

Ne bavim se malinom, ali sta ce ti sada ferticare starter to je 15-30-15, a biljka ide da spava. Ja sam to davao borovnici u aprilu.
 
Zato sto kazu da je starter za bolje ukorenjavanje i da se stavlja kad se sadi, a ja sam sad tek posadio. Stavljao sam ga i u jagode. Neka mi kaze jos neko sta je najbolje da uradim?
 
Evo i mene posle duzeg vremena,pozdrav svima.......cekam da opadne list bar malo,pa da poprskam nekim preparatom na bazi bakra.....iduce sedmice verovatno.Tada cu razbacati i ovciji stajnjak,oboriti lastare na zemlju,i to je to do marta,neka joj je Bog u pomoci preko zime.
 
Taj sto izorava malinjak je Poljak.A uvozimo malinu zato sto je ovo Srbija i zato sto je vilamet i mike od ove suse podbacio i sledece god ga nece biti ni toliko zato sto su se i novi mladari posusili.Gotovo je sa tradicijom daj vise da se okrenemo nauci i da pratimo svetske trendove.U zalivanju je spas,kosta ali se svaka kap vrati sto je ova godina i pokazala.poz.:spavam:P.S.nema spavanja
 
taj poljak je razorao malinu zato sto je cena ako sam dobro preracunao 60 din ili 60 centi(pre neki dan sam racunao pa zaboravio) , pa ako se ovim nasim hladnjacarima bude isplatilo da je uvoze pa preprodaju od domace maline nece biti dobre cene pa ce i kod nas krenuti zaoravanje
 
Nešto mi je ovaj Poljak sa pogrešne strane ili u pogrešnom pravcu krenuo u zaoravanje malinjaka???
 
posto je pao sneg, a javljaju od sutra jos vise sa radovima za ovu godinu je gotovo, nismo imali ove godine mnogo posla, a koliko vidim necemo ni dogodine jer je susa napravila velike nenadoknadive stete, danas sam stigao cak do Prilika i Ivanjice ( isao sam sa burazerom po vece kolicine krompira) i situacija nimalo nije obecavajuca za narednu godinu, i da godina bude idealna tesko da bude rod koliko i ove godine,ljudi su u teskoj situaciji sve izgorelo, kazu bilo tuca oko izvora vode za pice i stoku ,jedino sto im je cena bila dosta bolja neko u nasim krajevima prosek 150 din( kod mene 110 u hladnjaci),gledam kod nas i okolini ima i poneki dobar malinjak koji je navodnjavan a ostalo posuseno,ima i u macvi mlinajka koji su nvodnjavani tu nesto i obecava ali to je sve sitno 2011 smo imali 85000t,ove 2012 jedva 37000t a tek 2013 ? tako da sta reci vise a ne zaplakati, jer mnogo nas poprilicno zavisi od ove slatke vocke
 
Nazad
Vrh