Radna dozvola

U5:15 patrola zaustavila decka koji se vracao kuci od mene,radi kod mene na farmi..i doveli ga kod mn kaze kazna 150000 tb i njemu.Al prodjosmo sa opomenom obojica.Kako ja njemu da izvadim dozvolu za kretanje?Rekli mi u traktor u korpu pa ga vozi kuci jer sa traktorom smes do 20h...i tako ja upalim traktor i odem kuci jer mi se smucilo vise sve ovo sa Koronom :)

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Pantelija pa piši mu radni nalog svaki dan za rad na tvom gazdinstvu. A traži i dozvolu preko sajta ministarstva poljoprivrede.
 
Caletu odobrena dozvola za kretanje za poslove u stocarstvu. Ja sam tamo ubelezio kad sam slao zahtev za mesec dana tj datum do 28.4. Ali u onom mejlu nigde ne pise do kad vazi dozvola. Iz odeljenja za poljoprivredu u opstini mi rekose da samo nosi u kolima odstampan taj mejl obavestenja, potvrdu o akt statusu i licnu kartu.
 
Pantelija pa piši mu radni nalog svaki dan za rad na tvom gazdinstvu. A traži i dozvolu preko sajta ministarstva poljoprivrede.
Само ако га је ујавио преко газдинства, као радника.......иначе за њега нема дозволе ако није.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kod nas je mesna zajednica davala dozvole i za vlasnike i za radnike na farmi,da mogu uvece da se vrate kuci.Policija kod nas je to prihvatala
 
Caletu odobrena dozvola za kretanje za poslove u stocarstvu. Ja sam tamo ubelezio kad sam slao zahtev za mesec dana tj datum do 28.4. Ali u onom mejlu nigde ne pise do kad vazi dozvola. Iz odeljenja za poljoprivredu u opstini mi rekose da samo nosi u kolima odstampan taj mejl obavestenja, potvrdu o akt statusu i licnu kartu.
Sta si napisao u zahtevu to i vazi.Moras jos nositi radni nalog
 
Ne treba radni nalog osim za firme i ako je za radnika na farmi ko podnese zahtev i za njega. Treba odobrenje od ministarstva poljoprivrede (rece mi da je odstampan mejl dovoljan), potvrda o aktivnom statusu, licna karta i nece da prave problem jer proveravaju po maticnom broju da li potvrda vazi. Ko je sa traktorom, a nema odobrenje ministarstva do 20h nece da ga diraju ali da nosi kod sebe licnu kartu i potvrdu o aktivnom statusu. To mi je rekao iz opstine iz odeljenja za poljoprivredu. E sad videcemo prilikom prvog kontrolisanja koliko je bio u pravu.

Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 

U delu gde je za voce i povrce navedeni su brojevi telefona po okruzima.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Luda kuca,
Na ovom broju za Zlatiborski okrug covek zna manje nego vi ovde. Kaze, u napomeni napisi i clanove porodice koji idu u autu sa tobom, a ovi u opstini kazu a i pise na potvrdi da vazi za jednog. On mi isto rece da napisem koliko mi dana treba jer je malina u pitanju a ovamo kazu SAMO JEDAN DAN i mora svaki dan da se salje zahtev. Ja sam poslao u subotu 28.03. i jos nista. Tada sam u napomeni napisao i clanove porodice a u datumu sam naveo do 17.04. medjutim nista.
 
Bože, čitam uslove tog zahteva i ne verujem. Drugar koji radi u zatvoru dobio gomilu naloga koje popuni kad hoće i kako hoće. Radnici u firmama takodje bez problema dobijaju odobrenja (neravno ne moraju sami ništa da podnose). Al eto poljoprivrednici za koje redovno slušamo kako su naša strateška grana, kako nas država mazi, pazi i vol, takodje želi da mi mladji (više nisam ni mlad :() ostanemo na selu (predpostavljam i u državi)... ipak po delima mi nakako deluje da je sve suprotno od tog što govore.

Ja razmem da ljudi na ključnim pozicijama u ovom slučaju nisu stručni, nisu kmpetentni, nemaju mnogo veze sa materijom, ali valda imaju neku volju da taj posao urade kako treba. Pa može da se konsultuje malo, može da čita ovaj forum. Sve je bolje nego da napiše zakon (uredbu ili šta već) na osnovu... ne znam ni ja čega, al mi je očigledno da ljudi koji su to pisali nemaju baš najjasniju sliku kako poljoprivreda u stvari funkioniše.

Dakle ja podnosim zahtev gde moram da navedem tačnu lokaciju gde ću raditi tačno odredjenu agrotehničku meru u tačno odredjenom vremenskom periodu u 17-05 h tog dana. Na odbrenje istog moram da čekam 48h. Što kako čitam ovde već ne funkcioniše u navedenom roku, a tek neće funkcionisati kad zahtevi budu učestaliji. Taman nekako stigne odobrenje... kad ono kiša... prosuši se malo, ja pošaljem opet zahtev... jbg. ljudi zauzeti, prodje par dana... opet kiša. itd.itd.
Čekaj bre, jel nas neko zajebava ovde? :) Da nije tužno bilo bi smešno. Ja znam da oni imaju rezerve hrane ukolko ovo potraje par meseci, a šta ako potraje 2 godine? Ževećemo od kladionica? Oni se nakako još uvek provlače iako se tamo skuplja gomila ljudi u zatvorenom prostoru. Al šta da se radi svi znamo da se unutra obavlja jedna izuzetno važna privredna delatnost. :)
 
Poslednja izmena:
I šta nam ostje? Ostaje nam da se uzdamo u lokalne moćnike i lokalnu policju u njihovu milost i da su koliko toliko razumni ljudi. E sad, ako ste se zakačil sa nekim od njih ... ebali ste ježa u ledja. Ja verujem da će većina policijskih službenika imati razumevanja, ali pošto mnogi od nas žive u malim sradinama ... Šta će biti ako se desi da naletiš na nekog ko te iz nekog razloga ne voli, on ima zakonsko ovlašćenje da te kazni?

Za to vreme gospoda pogotovo po Beogardu, a i po drugim gradovima živi manje više slobdno ne obazirući se mnogo na uvedene mere jer mora neko i da hrani ostatak Srbije, zar ne? Većina ide najnormalnije na posao uz nažvrljane dozvole od ko zna koga. Matori se šetaju tako sto se maskiraju (možda se i farbaju :)) Dok prost narod na selu poštuje mere bez pogovora. A i da ne poštuješ prvi komšija bi te prijavio. Inače ovde kod mene svako veče sem seoske slave je bilo ovako i pre policijskog časa. :) Posle 9 puste ulice.

Ne znam, ali ovi mi se ne svidja. Još ako se uvede 24h, a moguće da hoće kad krenu mrtvi da se gomilaju, a zdravstveni sistem zakaže nakon 2000 obolelilih.... jer inače su do sada svoj posao radili "izuzetno dobro" (čast izuzecima) i sad će to odjenom da premene jer im ljudi apludiraju svako veče.
 
05- 20h svi mogu da rade sa traktorima,treba ti jos vise?
Da treba mi više! Možda mi nekad treba manje. Ne znam kad mi koliko treba. Ne radim ja u banci ili prodavnici pa da imam radno vreme od-do. već to zavisi od vremenskih prilika i mnogih drugih stvari!
Nije mi jasno koga paori ugrožavaju idući od njive do njive sejati soju kukuruz. A štose zaštite voća tiče uveli smo prskanje noću iz razloga pošto nebi da ubijemo pčele koje sada neznaju za policijski čas. Ili pčelari da uvedu pčelama policijski čas paih puštaju na ispašu kada počne zabrana izlaska za gradjane i mehanizaciju.
Pa kako ne ugrožavamo? Opšte poznata činjenica je da se korona virus najlakše prenosi ako si sam u kabini traktora, a oko tebe nema nikog u prečniku od 2km. Eno Kinezi dokazali da je pandemija upravo tako počela. :) :D :)

I mi poljoprivrednici smo bezobrazni. Jedava čekamo da zloupotrebimo te potvrde i da odemo po atarima da orgijamo tamo u gurpama od po 500-1000. Već čujem priče kako neki žele ove godine na kvarno da organizuju Exit i Guču na njivi. :) :D :)
 
Predsetvena priprema u toku, krenula setva a potrbno je uraditi I pvi tretman u psenci. Valda ce se neko I nas setiti da postojimo.
 
Ja cu u subotu da krenem zastitu psenice, zovem na telefon da trazim dozvolu, ne javljaju se a sajt je pukao, ne prima zahteve... Receno je da moze do 20h sa licnom i aktivnim statusom... Jel to vazi? Ja sam isao po tom... Ali sta je sad po novom jel treba zahtev?
 
Ja sam pokusao da zovem jer treba da selimo pcele koje su drugom mestu i naravno nisam uspeo da dobijem vezu,onda sam otisao u SUP i tamo su mi rekli da mogu slobodno da radim svoj posao,meni je to dovoljno :ppozdrav:
 
Divno... Taman kad prođe hladni talas, ne znaš šta ćeš pre uraditi od gomile posle, onda vrhovni udari produženi policijski čas..... Jbm te živote.
 
Nazad
Vrh