Radna dozvola

Mene nervira sto stigne samo odobrenje zahteva,ni od kad do kad ni nista i onda treba da sam na milosti i nemilosti pandura, on moze da kaze sta god hoce, zasto nisu mogli da posalju formular koji smo popunili, da je odobren pa onda ako i bude nekih gresaka kod njih u sistemu imas dokaz crno-na belo,ovakoooo.........veruj plavcima:nono:
 
Sve sto cini ova drzava ima za cilj da siri represiju i podstice poslusnost nakaradnom sistemu.Ko se u to kolo hvata treba dobro da se zapita da li on sebe u tom glibu vidi i na koji nacin misli tu da se kaljuza .Ako ceni da je on njima slican neka prihvati ta pravila igre al nemoj posle da bude da to nije znao .
 
Kad god dasam koi zahtev pounjavao i radni nalog obavezno sam slikao ekran i tomi služi za dokaz ( makar i nebilo odobreno). Na prvi zahtev nisam dobio odgovor na mejl a u supu je bilo uvedeno kao odobrena dozvola na 20dana. Važi do 27/4 uz dnevno popunjavanje naloga gde imam u planu dase krećem toga dana za vreme olicijskoč časa.
 
Треба један човек да седи цео дан и да шаље мејл а други да сеје,ја се више не пријављујем али гледам да будем кући до 20х...
 
To i jeste smisao cele drzavne ujdurme da sedis saljes cekas prijavljujes se gledas ocekujes strahujes i na kraju kad oni svoje prljave poslove obave ti sve zaboravis i odes da glasas za tiranina.
 
Neznam šta ovde nije jasno, kolega Boban NB je lepo pojasnio ono što je rekao i ministar Nedimović da svi koji se bave poljoprivredom mogu slobodno da obavljaju svoju delatnost svaki dan od 05-20h bez ikakvih radnih dozvola. Radna dozvola je potrebna onima koji ne žive u mestu gde se obavlja poljoprivredna delatnost i onima koji pojedine operacije rade i posle 20h.
 
Neznam šta ovde nije jasno, kolega Boban NB je lepo pojasnio ono što je rekao i ministar Nedimović da svi koji se bave poljoprivredom mogu slobodno da obavljaju svoju delatnost svaki dan od 05-20h bez ikakvih radnih dozvola. Radna dozvola je potrebna onima koji ne žive u mestu gde se obavlja poljoprivredna delatnost i onima koji pojedine operacije rade i posle 20h.
Tako je,jos neko napise da je kratko vreme.
Bog te mazo,ja juce u 7 ujutro izasao sa sejalicom,a u 15 do 20:00 sam sigao u avliju sa prskalicom.
Crko ko konj,kaze kratko,pa koliko vi to radite na dan.
 
Ovo što je rekao to se i sprovodi u delo, preko udruženja smo dobili potvrdu od PU da u pomenutom intervalu možemo nesmetano obavljati svoju delatnost u radnim mašinama.
 
........jos neko napise da je kratko vreme...........
Definitivno nema dozvole za starce:
Meni nije kratko vreme, (ok je dozvola od 05 do 20h)
ne treba mi noć za rad,
trebaju mi vikend dani.
Treba da mogu da radim bilo kog dana u sedmici kad je pogodno (kiša, vetar, sunčano, oblačno, bole leđa, nakrivo nasađen itd)
Sad više ne mogu ni da šaljem zahteve-poslao dva bez odgovora. Blokadom čuvaju mojih 72 god.
Od 09.04 nikako da isteknu 48 sati:poop::poop::poop:
 
Poslednja izmena:
Lepo je znao nas narod da kaze "tesko onom kog drzava cuva i o njemu brine".Ovo sa godinama i ogranicenjima je tipican primer koliko je sve nakaradno.Kad treba da im das za porez o pa tu nema problema sto si star taman da si starac Foco od stotinu ljeta , kad ovo prodje nece biti da ne platis racune zato sto ti nisu dali da radis jer si bio "izvan okvira".
 
Definitivno nema dozvole za starce:
Meni nije kratko vreme, (ok je dozvola od 05 do 20h)
ne treba mi noć za rad,
trebaju mi vikend dani.
Treba da mogu da radim bilo kog dana u sedmici kad je pogodno (kiša, vetar, sunčano, oblačno, bole leđa, nakrivo nasađen itd)
Sad više ne mogu ni da šaljem zahteve-poslao dva bez odgovora. Blokadom čuvaju mojih 72 god.
Od 09.04 nikako da isteknu 48 sati:poop::poop::poop:
Јел имаш неког познаника у локалној полицији да ти провери, да ли ти је одобрено кретање.....има случајева кад мејл потврде није стигао а "они" одобрили и заведено у евиденцијама. Мада ја колико знам, када си трактором и радилом нема ограничења за године од 5 до 20 часова.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Eto vam slike i prilike kakva je to drzava u kojoj se sve mora zavrsiti kroz poznanstva i neke licne urgencije.Pobogu kako je ovo krenulo vadicemo licne karte svakih mesec dana cekacemo u redovima za odobrenja da idemo sporadi sebe tamo gde car ide peske.
 
Ako nisam u zahtevu za dozvolu naveo podatke za radnika, da li mogu da mu ispisujem svaki dan potvrdu ili moram da trazim novi zahtev za dozvolu?
 
Vrunac licemerstva Ministarstva poljoprivrede. Poljoprivrednici naterani da vade besmislene dozvole za kretanje umesto da im potvrda o registraciji gazdinstva bude dovoljna i sada se birokrate iz MINPOLJ preko režimskih medija, a uglavnom ih je 95% takvih - HVALE BROJEM POSETA SAJTU MINISTARSTVA !?!?! Gledam vesti na RTS1 u 15h. To je glavna vest. Da može Orvel da vaskrsne pa da napiše nastavak 1984. Baš ima materijala.
 
Nazad
Vrh