Radna dozvola

Ja ne popunjavam tu potvrdu, za sad nisam naleteo na kontrolu. Ako naletim videcemo sta ce reci. Onde generalno pise za firme ili ako treba za radnika. Malo je glupo odradjeno.
 
Za radnika i ja popunjavam. Ali mislim da ne treba sa sebe nista da popunjavam zato sto sam svakako dobio dozvolu za taj period i taj mail sam odstampao i nosim sa sobom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To popunjavanje za sebe i mene zbunjuje.Dobio sam imejl da mogu da se krecem do 22h.
Juce patrola stoji,ni pogledali me nisu,a imao sam popunjenu dozvolu,sad bi trebao ponovo u atar, da isprskam repu, a nestalo mi te blanko dozvole,koje su po mom misljenju dosta nespretno sastavljene.
Za radnika da mu ispunim jos iOK, ali za sebe nevidim da bi bilo svrhe,no kad se vratim javljam kako sam prosao?
 
Mene su dva puta zaustavili ,nemam napisanu potvrdu pošto sam ubačen u sistem kod njih i to je dovoljno. Samo lična karta i aktivni status i vozi miško. Za radnike treba pisati potvrdu.
 
Неће нико да чита моје постове а у пар њих све лепо исписано. Ајд да резимирам:
- сваки дан од 5 до 20 часова, пољопривредницима је дозвољено кретање ради ОБАВЉАЊА ПОЉОПРИВРЕДНИХ РАДОВА, без обзира на године старости, имају само обавезу да се налаза у трактору или пољопривредној машини, да не излазе из њега у току транспорта од радног места до куће и обрнуто......како власници ПГ тако и њихови помоћни радници.
- уколико то време буде после 20 часова, пољопривредник мора да има одобрење за кретање у полицијском часу и попуњен налог (потврда) за тај дан о врсти превоза и релација и временски период.......како власник ПГ тако и помоћни радници.
- уколико имају потребу да се крећу другим превозним средством у полицијском часу од 17 до 5 часова, такође морају да имају одобрење за кретање и попуњен налог (потврду) за тај дан о врсти превоза и релацији и временски период......нпр. да другим превозним средством оду до радних машина и назад до куће, "празним" трактором иду да сипају гориво и набавка репроматеријала......како власник ПГ тако и помоћни радници.
- све ово горе важи и за сточаре (исхрана и мужа, када не обављају пољопривредне радове) и воћаре, са тим да је њима потврда за кретање потребна од 17 до 5 часова.
- у времену од 5 до 17 часова сваки радни дан у недељи, осим петком од 17 до понедељка у 5 часова, може да се креће како хоће ко је млађи од 65 односно 70 година старости....може да иде и на трепавицама
Ово горе наведено важи за оног ко хоће да се држи као пијан плота слова закона, и има обавезу да код себе има потврду о активном стагусу ПГ, картицу ПГ (ко има), испуњен налог (потврда) за тај дан, лична документа којима потврђује свој идентитет.
Надам се да нисам нешто прескочио, пошто сам писао са телефона па је мало непрегледно.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Ja zadnje 2 g.nisam obnavljao gazdinstvo...Da li to znaci da ja ne mogu da trazim takvu dozvolu za kretanje?
Pa kako da ti daju potvrdu kad si u pasivnom statusu jer nisi obnavljao gazdinstvo.

Mi nemamo aktivni status za 2020.
Posle obnove registracije i prijavljivanje setvene strukture u prilog 3 za 2020 god. ( treba mi tacnost radi osiguranja useva) rekli su da treba sacekati jedno vreme kako bi uneli u sistem i desi se vanredno stanje pa kako vise ne radi trezor nista od papira o aktivnom statusu.
Za sad nismo bili zaustavljeni od policije ali i ne brinem se uopste zbog taga.
 
Poslednja izmena:
U zadnje dve godine se automatski obnavlja gazdinstvo? Samo se posebno podnose zahtevi za subvencije?
 
Za radnika i ja popunjavam. Ali mislim da ne treba sa sebe nista da popunjavam zato sto sam svakako dobio dozvolu za taj period i taj mail sam odstampao i nosim sa sobom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako sam i ja mislio ali su mi juce na magistralnom putu trazili upravo tu potvrdu, i jos me proverio u sistemu. E sad
 
Испиши је руком....видиш форму како иде, пљунеш у писало и шкрабај, да то личи на нешто.....нигде ти нису ни рекли да мора бити баш та преузета.
Ко хоће, нађе начин, ко неће, нађе изговор.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
U onoj Potvrdi piše sve vezano za firme, i potpisuje direktor, e sad bem li ga...To se meni ne uklapa u našu prirodu posla, ono mi je za fabrike i slično, a možda i grešim.

Potvrda deluje da je namenjena za firme koje imaju rad u smenama, ali da je u nedostatku vremena (ili u nedostatku truda) preuzeta i da se koristi u poljoprivredi. Ono što se po meni podrazumeva je da je direktor nosilac poljoprivrednog gazdinstva, pošto je ime nosioca gazdinstva odštampano na svim dokumentima ministarstva poljoprivrede.
 
I ja juce ujutro popunio,jutros mi stigao mejl da mi je odobreno. U onom polju gde traze da navedete razloge zbog kojih je neophodno da se krecete tokom zabrane napisao da moram autom da idem od mesta stanovanja do sela. Valjda je ok. Videcemo.
 
Ni meni sajt nije radio sa telefona a sa kompa sam bez problema popunio zahtev i poslao.Sad kakve to ima veze,veruj mi pojma nemam.
 
Nazad
Vrh