Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mene nervira što kažeš , pogotovo ovde naše novine čim pišu nešto o poljoprivredi stave slike sa interneta , a pitanje kolko i dal uopšte cijela Bosna ima takvih traktora i mašina koje prikažu.
 
Šta bi tek bilo da je na slikama golotinja :osmeh: a ne pšenica i ostale kulture.Na ranim rokovima setve Šveđanka pravi dar mar.Obilazite jer je situacija iz dana u dan sve gora i gora.
 
Može bez pitanja koristiti ko god hoće,ali pod mojim uslovima,tj sa mojim logom :haha:
A odkud mi znamo da je to tvoja slika,mozda si i ti skinuo sliku sa neta i dodao MC i to je kao sad zasticeno:haha:
Budimo realni,ovo je forum,ko kome da veruje.Evo vezano za temu,svi su kritikovali kako svi ubacuju samo slike lepe psenice i eto uletimo ja,ihcbinmilan,same,LTZ....i jos neki sa losim psenicama da se vidi i budemo izvredjani od strane mnogih clanova kao da smo neradnici i neznamo da radimo,nedjubrimo,bla,bla,bla..cemu sve to.
Evo ja javno pisem,od sada od mene necete cuti istinu,samo uvecane cifre,tudje slike,lazi i slicno.Pa ko bude citao a nije clan i bude zeleo nesto poucno da sazna neka zivi u zabludi da je tako iako nije tako.
Eto bicu pravi domacin u ocima javnosti:haha:
 
Realno, svi imaju neki lošiji usev ali slike njega ne stavljaju. Ja mislim da nisam ni slikao svoja žita a dobra su, tako da je to sve od čoveka do čoveka. A još neko na forumu preko svojih slika stavlja potpis.
 
Voziš se atarom i slikaš šta 'oćeš i koju parcelu 'oćeš jer ni na jednoj katastarskoj parceli nema vidljivog broja da stoji kao dokaz vlasništva pa ko veruje,veruje. :osmeh:
 
Дорађено у трку:osmeh: бај фотошоп
5v0wud.jpg
 
A odkud mi znamo da je to tvoja slika,mozda si i ti skinuo sliku sa neta i dodao MC i to je kao sad zasticeno:haha:
Budimo realni,ovo je forum,ko kome da veruje.Evo vezano za temu,svi su kritikovali kako svi ubacuju samo slike lepe psenice i eto uletimo ja,ihcbinmilan,same,LTZ....i jos neki sa losim psenicama da se vidi i budemo izvredjani od strane mnogih clanova kao da smo neradnici i neznamo da radimo,nedjubrimo,bla,bla,bla..cemu sve to.
Evo ja javno pisem,od sada od mene necete cuti istinu,samo uvecane cifre,tudje slike,lazi i slicno.Pa ko bude citao a nije clan i bude zeleo nesto poucno da sazna neka zivi u zabludi da je tako iako nije tako.
Eto bicu pravi domacin u ocima javnosti:haha:

Hoćeš da kažeš da sam prevarant i lažov?
Ne radim ja tako da imam i loše useve,mogu biti loši ako onaj gore tako hoće,al onda će i ostalima biti loše ili još gori usevi nego moji,jer mi ja agrotehnika u fulu pa još malo!
 
Ima i kod nas.Danas sam slikao dok smo bili u prebrojavanju divljaci.Ljubicasta boja je samo sa jedne strane lista.Tu gde je ta boja list je krt i lako se kida.Kida se tacno ispod te ljubicaste boje.
 
Pošto su se Same i Lacin ubedili da je 5 t misaona imenica evo im par slika iz današnje prihrane da vide kako i mi u Vojvodini imamo 7 klase zemlje i iz ovakvih gov**a izvlačimo 5 t po ha ko iz šale .
Sit se gladnom ne vjeruje... Nemam potrebe da lazem i da iznosim pogresne podatke, sta da sam napisao da imam 10t/ha? Poredis nesto sto nije ni slicno, ti ores na 30cm dubine, a kod mene je na 20cm ilovaca.. Uradis i spremis sve u optimalnim rokovima, a ja kasnim po 30 dana.. 90% vas je zatvorilo zimsku brazdu, ja u svoje njive ne mogu ni u cizmama da udjem a da ne spominjem traktor.. Iz dalje diskusije se iskljucujem da ne bih bilo da iznosim lazne informacije.. Pozdrav
 
Kada sam ja pre dve godine prognozirao 7 t/ha na jednoj mojoj parceli mnogi su bili nepoverljivi i pričali ,ma daj nema šanse ,to su prinosi jednom u 10,15 godina .Jednostavno sam radio kako sam smatrao da treba .Neki su vikali nije do tebe do godine je ,nešto se desilo specifično ne znajući da objasne. I tako smo došli do prošle godine gde smo na jednoj parceli imali 8,5 t/ha što je prinos koji se nikada nije desio ni kod nas na parcelama ni kod drugih manjih gazdinstava. Konačno su ućutkani ti što su pričali kako nešto ne može , i sada pažljivo prate šta god ja radim na njivama, idu mere sklop,raspituju se za sorte,djubrivo,hemiju itd. Prosek za prethodne 3 godine je preko 7 t/ha. Zadnji put taj prinos na našem gazdinstvu je po priznanju mog oca bio pre nego što se on oženio 1986. ili '87 godine. Isto je i sa kukuruzom 9t/ha je bilo jednom u 10 god. ,sada skoro svake godine prinos bude iznad ili oko te cifre .Poenta je da ne umišljate da je nešto nemoguće. Dobra genetika ,dovoljno hrane i biće rezultata.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Evo moje psenice,danas prihranjena drugi put.

Prve dve slike,andino na drzavnoj zemlji,pred usev soja.Sejano kasnije.






Apache,sejan ranije. Na mojoj njivi,predusev bio kukuruz.





Igemia,privatna arenda,semenska psenica. isto posejana ranije,predusev kukuruz.






Na ovim rano posejanim se vide prvi znaci obolenja,startujem sa zastitim cim vreme dozvoli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh