Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ispekao bih ti jagnje kad bi tako bilo.. Da bih dobio mozda tih 5t/ha moraju svi uslovi da budu savrseni, a to je kod nas tesko postici.. Vrlo malo operacija se uspije uraditi u propisanom optimalnom roku.. Ova psenica sa slike posijana je ako me sjecanje sluzi 06.11.2015.. Samo 2013 rod je bio 5t/ha i nikad vise, te godine psenica je rodila kod svih, i oni koji su odradili sve po propisima i kod onih sto su to radili kako su stigli i kako su mogli...
E druze svaka cast na pisanju.Apsolutno tacne informacije.Isti slucaj i u mom kraju,rekordi su 5 tona po hektaru naravno kad se sve kockice sloze.Kod nas se od postanka kombajna znalo,jedan ar jedan dzak(50kg)i to je maksimum,pa izracunajte sami,znaci u vreme kad se bacalo NPK 400-500kg i KAN isto toliko.Sejali su ljudi i sejalicama a i ja sam probao par godina,sta sve nisu radili ali niko nije pregurao magicnu cifru od 5 tona (+-)500kg.Doduse uvek ima rekordera,moj drug prosle godine na 80 ari 60 dzakova X 50kg a meni kaze imao 6 tona,a ja mu skidao psenicu,kao da sam lud jos me i ubedjuje:haha:,tako da je sve to................kako gde i kako kod koga.

- - - - - - - - - -

Same,koja je sorta psenice?
 
Darko jesi li ti kad radio robijaski posao :osmeh: vezanja dzakova na kombajnu 131,132,133 mesec dana skoro svaki dan,e ja sam tu diplomirao i magistrirao duzi niz godina i ostavio svoje zdravlje,i opet radim svake godine a ponekad i soferiram ali izbegavam.Tu nepostoji punjenje dzaka sto vise,vec kako mora i to je tih 50kg,jos ako radim sam,e to je vec goli otok:osmeh:
 
Da nisam radio ne bih pisao. Beli dzakovi od 50 kg koji se prodaju po radnjama i vasarima, kada se pune na platformi dzakarosa 133-ojke(na kojoj sam mnogoooo vremena proveo) kada se napune mere preko 55 kg svake psenice ciji je hektolitar preko 76. Pre smo imali jutane dzakove koji sz mogli da uhvate i preko 65 kg. I kod nas je uvek bilo dva coveka na platformi, jedan puni a drugi veze.

2011. sam kupio 135-icu bunkerasa i to vise ne radim, ali sam dzakirao iz prikolice zito koje nije moglo da stane na tavane, i pakovao ga na palete po garazama i supama. Sad imam silos, pa je dzakiranje svedeno na minimum. Dzakiram za prodaju neke manje kolicine na po 50 kg i do vrha dzaka ostane jos ohoho mesta.

Zmaja 131-cu nisam upamtio jer je prodat pre nego sto sam se rodio.
Tako da druze Lacin ja dobro znam sta je kombajn i sta je dzak.
 
Narucio sam modus,ali su me danas zvali iz zadruge i pitali da li bi hteo da uzmem Cerone,pa se sad mislim sta da radim. Jel imao neko iskustva sa Ceroneom?
 
Primijetio sam da mi je pšenica puno bolja gdje je pripremano rotobrnačom neg gdje je tanjiračom (po oranom) pripremano.Nije mi jasno zašto.Vjerovatno je sa tanjiračom više ugaženo jer je bilo mokro pa sam trkao više.
 
Jedna usputna danas

IMG_20160319_133441.jpg
 
Pošto su se Same i Lacin ubedili da je 5 t misaona imenica evo im par slika iz današnje prihrane da vide kako i mi u Vojvodini imamo 7 klase zemlje i iz ovakvih gov**a izvlačimo 5 t po ha ko iz šale .
Prva prihrana ranija setva. Indijanac.

Prva prihrana ,kasnija setva,zemlja 7+ klasa,Nikol
predsetveno 150 kg MAP po kj.

E ova je 6 klasa ,peskuša .
 
Ti bi kao neko autorsko pravo?E ako je tako onda bi ti ja trazio da platis reklamni prostor na forumu za objavljivanje svojih slika.Posto su one autorizovane sa MC podlezu direkto pod reklamu.
 
Pošto su se Same i Lacin ubedili da je 5 t misaona imenica evo im par slika iz današnje prihrane da vide kako i mi u Vojvodini imamo 7 klase zemlje i iz ovakvih gov**a izvlačimo 5 t po ha ko iz šale .
Prva prihrana ranija setva. Indijanac.

Prva prihrana ,kasnija setva,zemlja 7+ klasa,Nikol
predsetveno 150 kg MAP po kj.

E ova je 6 klasa ,peskuša .
Sto mi nije bar pola tvoje 7.klase,zemlja ti crna kao ugalj a moja zuta kao gov..n...:osmeh:
 
Eto i ja sam skoro vidio u nekim novinama jednu moju sliku pšenice , bar mi se tako čini . Šta ima veze. (Morali su teška srca da ju uzmu , Mindjušareva je bolja pšenica al kad je stavio logo pa nemogu).:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh