Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Icicu od 100-150kg po ha, zavisi od parcele do parcele.
Ima na nekim mestima gde je bleda, verovatno nije tamo stigla urea. Zato sto je celom duzinom njive, sirine mozda 2m. Tu cu baciti vise KAN-a.
 
Primeceno je da se septorija pojavila i na gornjim listovima obavezno da se koristi fungicidni tretman.Takva je preporuka zastitara.
Psenica se podize posle gazenja.
v6q0ao.jpg
 
Sta mislite za ovu moji opaku psenicu da predjem lakom drljacom,cisto da malo klinovi proparaju zemlju,mozda pomogne :sta::sta:

2m6saw8.jpg
 
Ja sam samo realan,dalja ulaganja su samo bacanje para,ne bi bilo lepo da coveku dajem laznu nadu....Sta ti mislis kao rekorder sta ovde raditi?Pa psenica trenutno treba da bude kao pivska flasa,ej pa sad ce kraj Marta.
 
E moj Nikola,čovek ima žestoku muku, a ti teraš šalu sa njim!
Ma nije muka,ko je sisa:osmeh:ako ne uspe ide kukuruz,tanjiranje i sejanje.
Kod nas su mnogi drljali retku psenicu u prolece da bi podstakli bokorenje(zakasnelo)i bilo je roda kod vecine.E sad mozda probam pa neka bude sta bude,kosta 3 litre nafte.:osmeh:

Inace bio sam kod sestre u Macvi i ona je posejala PKB Talas,ista psenica isti problem,isao sam na njivu,kao fotokopirana sa ovom mojom.

- - - - - - - - - -

Pa psenica trenutno treba da bude kao pivska flasa,ej pa sad ce kraj Marta.
Eto druze moj,nepoznajes terene i srbiju,kod mene psenica koja je sad kao pivska flasa Lava tu nema roda nista,slaba zemlja nemoze da izgura to i desi se sto i uvek desi....nula bodova.
Kod mene su sad psenice a i moja 15cm i to je optimalno za sredinu marta,da kazemo idealno za ovaj tip zemlje.
 
@ Lacin Ako imas od nekog pozajmiti valjak, mnogo je dobra stvar, da krene bokorenje.
Ja sam neke redje psenice povaljao, mnogo su sada bolje.
 
Lacin jel to original seme ili sa tavana?Ako je original seme i ako imas deklaraciju zasto ne pozoves ljude iz PKB-a da dodju i vide u cemu je problem?Davno je jednom bilo kod nas pojavila se neka psenica"jarebica"se zvala i ko god ju je posejao nije nikla ili ovako ko kod tebe i tada su iz zadruge zvali ljude da dodju po novo seme i zadruga je snosila sve troskove koji su nastali setvom te psenice!
 
Na ovim slikama uopšte nije problem seme pšenice već nedostatak đubriva.Takve pšenice su i u našem kraju kod onih domaćina koji jesenas nisu primenili dovoljno NPK đubriva.
Ja kao da pisem kineski ili vi citate samo zadnju stranu,vec sam pisao otupela tastaura da na toj istoj njivi je odvojeno i posejan kws basmati koji je odlican,imaju i slike 3-4 strane nazad,djubrivo je dobila momacku dozu.

Strana 91 post #1816

- - - - - - - - - -

Lacin jel to original seme ili sa tavana?Ako je original seme i ako imas deklaraciju zasto ne pozoves ljude iz PKB-a da dodju i vide u cemu je problem?Davno je jednom bilo kod nas pojavila se neka psenica"jarebica"se zvala i ko god ju je posejao nije nikla ili ovako ko kod tebe i tada su iz zadruge zvali ljude da dodju po novo seme i zadruga je snosila sve troskove koji su nastali setvom te psenice!
E sad odgovor za Tomu,legendo zvao sam ove prevarante dva puta,prvi put pre par dana i oni kao nesto uvijaju,nemaju nista s tim iako imam deklaracije,kao nije to njihovo iako na deklaraciji pise njihovo, to su oni ustupili agromarketu iako su oni radili selekciju pa su ovi iz agromarketa krivi,ma mute samo tako.Drugi put zvao kad sam video kod sestre u Petlovaci u Macvi istu tu psenicu i deklaraciju.Opet ista prica,nece niko da izadje na teren,kao ostavi broj zvacemo te ako nesto odlucimo.Eto kakvu garanciju mi imamo od semena.
 
Iznesi svoj problem i pitaj ima li jos neko slicne muke na facebook stranici DOBRA ZEMLJA.Fejs je čudo od medija,informisanja i širenja dobrih informacija.Znaš kako kažu:Dobar glas se daleko čuje,lošiji još dalje...
 
Danas uslikano, KWS Sirtaki, samo njega imam posejano ove godine na svim parcelama, obecava za sada!!!

[TABLE="width: 479"]
[TR]
[TD]IMG_20160318_093344_1CS.jpg
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

 
Poslednja izmena:
Oprskane danas neke parcele Cycocelom, a potom sa Nurelom D jer nesme da se mesa. Ima napada svedske musice, mada nije strasno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh