Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas uzorao 2 hektara i sutra zavrsavam oranje i onda prekosutra setva. Standarno ns 40s oko 160 kg po kj. Kod nas u ataru pre podne nikog samo ja sa plugom a popodne su se vec izvrpoljili i poceli stidljivo da izlaze sa tanjiracama.
 
Počeli popodne
2zqvbs6.jpg
 
Mims ovaj tvoj sejač nešto mlogo preklapa sa setvom a baš je i mokro za taj posao, semena više odozgo nego u zemlji.
 
Gubi narod strpljenje polako pa zato krenuli.Bilo najava da će se ove jeseni posejati puno pšenice a ono na forumu tek par stidljivih poruka,kao da je reč o pamuku...Pre neki dan pitam jednog trgovca jel ide prodaja semena a on kaže da svi pitaju ali niko ne kupuje,plaše se da li će stići da poseju.Sada će verovatno krenutu navala.Ja ću prekosutra posejati.Jedino me brine što je tanjirano pre ovih kiša i da li je sad zemla puno ubijena,kako će ići seme u zemlju?Vidim po ovim slikama sa foruma da ima dosta semena na površini.
 
Nisu padali tegovi sa neba da"ubiju"zemlju već kiša.Ako se lepo prosušilo i ako je sejalica kadra da useje kako treba u zemlju nemaš brige.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh