Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejano 5 i 6.10
oPaOJ4t.jpg

5DHRoBd.jpg
[/IMG]
PPYeg8f.jpg
[/IMG]
XXFRTxv.jpg
[/IMG]
 
Mi sve parcele ponovo tanjiramo ,Zemlja se sabila od kise. Pre podne tanjiraca po podne sejalica,barem juce islo jako lepo na kukuruzistu. Danas nastavak dok ne posejemo zadato za ovu godinu.

Sent from Mtz 892 :)
 
Jel bilo spremito ? I ja imam isti problem , 6-7ha spremito , razbačen vještak , prije kiša . Zaboravio sam da ovo ipak nije sjetva kukuruza , jako slabo se suši . Neznam čime sad da predjem da se brže prosuši . Bojim se ako idem tanjiračom da ću morati onda sve ponovo , još dva prohoda spremanja ... Možda spremač bez valjaka ? Možda mala tanjirača sa skroz ispravljenim diskovima ? Ili da ponovo orem ?:haha:
 
Kazam ja nikad lepse oranje i nikad gora priprema za setvu zita,podrljao sam ostavio dva dana da provene i spremac dobio sam rezultat seme zaranja nije jako sitna nije ni krupna dzomba posle setve laka drljaca i valjanje.
 
Da li smeta kora od ksie sto se stvorila ili cete jos jednom preci da je razbijete pre sejanja? Kaze mi drugar da preko te kore nece da seje, da ostaje puno semena gore....nisam pametan
 
I ja se pridružujem onima kojima je pao kamen sa srca. Danas posejano 2 ha (nešto jače) Moisson-a. Pa šta mu Bog da.
 
Posejao danas semensku psenicu zvezdanu, malo sam se proracunao pa ispalo oko 120kg po jutru,sta mislite oni koji su je sejali jel malo kg? Do ove godine je nisam imao sejano u sojiste po meni idealno spremljeno plitko posejano sva u zemlji dole tvrdo gore mekano
 
@tombica pajdo zar nije puno 150 kg apacha po jutru kad piše od 180 do 200kg po hektru ja sam prošle godine bacio oko 220 kg pa mi bio gust a sijao 05.11.
 
Dok sam sejao Zvezdanu uvek je išlo 150 kg/k.j.Jednom sam prilikom setve Simonide napravio grešku i pola parcele posejao 130 kg/k.j a drugu polu 150 kg/k.j i mnogo je bolje bilo sa većom setvenom normom jer se ne bokori.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh