Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apach,ne znam tacan datum setve uglavno posejano pre ovih kisa.

b8me4p.jpg


35b9hqg.jpg
 
Danas tanjirao oranje od prije ovih kiša.zbilo ga je dobro ali sam nekako ga isjekao,kako javljaju lijepo vrijeme ostaviću ga nek suši dva dana pa sjetva.Planirana je tu BC Matea,površina 1,8 ha.
 
Danaske spremili sojista za pšenicu. 30kj po 200kg NPK 6-24-12 sa mikro elementima, elixir zorka. Ujedno I prvi put testirali navigaciju i rasipac.
8c06222cefb58fafe7b95a941c7c447b.jpg
beaa9c6375fb1319cc8d92f9990d2b1c.jpg
8fbf2c383d6bb6de48bf4741feff9574.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
i ja razmisljam o tom djubretu povoljnije nego map, daleko povoljnije, ima svega po malo sa istaknutim fosforom, ali dosta njih kaze da je ruski 16 16 16 bolja po sastavu, mada zorka elixir ima odlicnu fabriku trenutno, verovatno cu bacati neku mesavinu 6 24 12 i 16 16 16 :D
 
Danas je sin komsiji razbacio EliksirZorka 15-cu,pitam se samo koji gips koriste za proizvodnju djubriva.Jedva smo sa cekicem i sekacem skinuli sa lopatica i iz levka rasipaca,uhvatilo se po 2cm za razbacanih 300kg.Nemoze da se opere a nemoze da se skine lupanjem.Zalosno.
 
Danas krenuli u setvu.Sutra nastavak.Razbačena i zatanjirana 15-ca Kutina pred kišu.Sorta Ingenio,po preporuci i broju isejanih zrna po m2 ide 140 kg/k.j semena.Izrazito krupno.
 
Poslednja izmena:
Posejano danas hektar i osamdeset 600Kg Zvezdane po preporuci clanova a setvenu normu je odredio promoter na licu mesta malo se losije spremilo pored toga sto je iza moje pripreme utb-445+drljaca predjeno i bivsim Manjevicim dajcem+tanjiraca sutra se nastavlja sa jecmom nonius hektar i dvadeset odvojeno 250 Kg semena ako vreme dozvoli.
 
Ja danas posejao jos 5,5ha. Do petka zavrsavam setvu.
Sada ce biti lepog vremena, ipak ce biti posejane rekordne povrsine psenice.
 
Manjevicu. Koliko je bilo kise kod vas, mislim se da sutra krenem na tanjiranje ali se plasim da nije mnogo vlazno.
 
Bilo je dosta kise. Padala je do pre tri dana. Palo je sigurno 70-80 litara, prethodne nedelje. Danas je zemlja pocela da beli. Sutra ce moci lepo da se radi.
 
Sutra na tanjiranje pa djubre pa opet tanjiranje pa od nedelje setva. Konacno je prestala kisa ipak ce biti oktobarska setva.
 
Svaka cast, ja od blata ne mogu ni nogom u njivu :ppozdrav:
Imenjace moglo je sinoc da se radi nije lepilo na sejalici uopste moguce da je zbog krupnije pripreme :haha:.Od danasnje setve nista lije ko iz kabla a nisam podrljao ovo sto je vec posejano,kako najavljuju bice uskoro lepog vremena nece mu faliti nista za 2-3 dana a planiram i da valjam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh