Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na misice dansa posle 14h odradjena 2h jako vlazno tanjiri lepe al kad se mora nije tesko ako sutra ne padne nastavljamo dalje
 
Danas probali pa posejali 4 kj. Sad više nema spremljeno, kad malo prosuši priprema pa idemo dalje...
 
Oveg godine nas može izvuci samo rekordan rod posto ima da se seje pšenica dokle god fizički može. Svi su povecali površine, bar ovo sto čujem po selu i okolini, a verujem da je tako svuda.
Posle se bunimo zbog nekih stvari, a prvi stihijski radimo.
 
Moison sejan 07.10.
20gmbh0.jpg

Euklid sejan 05.10.

- - - - - - - - - -

34dflef.jpg
rbw094.jpg
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Ingenio,sejano 05.10.2015,130-140 kg/kj
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Ingenio,sejano isti dan,105 kg/kj
 
Na misice dansa posle 14h odradjena 2h jako vlazno tanjiri lepe al kad se mora nije tesko ako sutra ne padne nastavljamo dalje

Mislio sam da se uopšte ne može u njivu a vidim da si ti Dragane bio vredan.Koliko si posejao i koliko još planiraš? Ja spremio 2 ha na sojištu ali nisam uspeo posejati i sad čekam naredni vikend ako bude moglo.Bacio đubre i Vasa mi potanjirao ali sad je kiša to ubila,pitanje kako će izgledati kad se malo prosuši.Mislim da se ova godina sa pšenicom neće ponoviti,počelo je loše od same setve.
 
posejao iza kuce ranije pripremljeno malo lepilo ali islo je lepo onaj deo iza moje kuce u nedelju se mogao sejati i nisam bio jedini :osmeh: ostalo mi jos 3h 1 oran 2 tanjirana i ja mislim da tanjirani deo predjem jos jednom pre setve ako vreme dozvoli
 
KOliko će pšenice biti posejano vidi se po broju poruka na forumu. Skoro da je izjednačen sa temom šećerna repa 2015. Inače mi od planiranih 6, posejaćemo 3KJ. Još nije skinut kukuruz sa planirana 3 jutra.
 
Oveg godine nas može izvuci samo rekordan rod posto ima da se seje pšenica dokle god fizički može. Svi su povecali površine, bar ovo sto čujem po selu i okolini, a verujem da je tako svuda.
Posle se bunimo zbog nekih stvari, a prvi stihijski radimo.

nema pravila vise,i kukuruza ove godine jako slabo pa je cena nikakva...
 
Prijatelj je imao duplo manji rod simonide od mene (radicu narednih par godina samo Anapurnu jer je zaista izuzetna), ali on je imao 20 jutara ja svega par. I kad sam mu rekao izracunaj koliko si imao manje na tih 20 jutara u proseku od mene, kaze u pravu si, i ove godine mu neko opet uvali losu psenicu i lose seme sa izgovorom da mu je odlozeno placanje do sledece godine.

bas je dobro prosao nema sta. A covek mlinar dolazi 100km do mene po anapurnu, 100km iz uba do mene i 100km uzme 400kg i tako svaki drugi dan, i njemu nije tesko, a ovaj zivi na 100m od mene i njemu je tesko :D

dzabe mu i tih 150 jutara kad sve odradi kako ne treba. U sremu su javili suncano ali prohladno narednih par dana. vec sutra prekosutra ce moci da se seje, samo da dune malo vetar jedan dan i eto ga. Kod nas je takva zemlja

u svakom slucaju do 25.10, 28.10 bice posejano.

to je sasvim normalno i nema mesta za paniku. posto ako mi se cini jedni javljaju lep novembar, a jedni javljaju sredinom novembra sneg.
 
Da se setva zavrsi do prvog novembra i mislim da nece biti problema. Svi znamo da je psenica obicna trava sve dok ne pocne da vlatava, a o rodu mozemo pricati tek pocetkom juna.

- - - - - - - - - -

Danas fino ogrejalo. Kod mene bi trebalo da moze od subote da se bez problema udje u setvu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh