Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li da prelazim valjkom dva tri dana posle setve ?
Malo da se prosusi jos zemlja
I sta je bolja varijanta glatki ili kembridz ?
 
Dodajte malo azota predsetveno i biće bokorenja, ti Matiću si video prošlu zimu onu moju zvezdanu sa 120-125kg po kj i trebal gušće od toga, ali azota bilo i odviše, i ove godine ništa više semena po kj.
 
Sale video sam.Ekstra je izgledala.Retko kada sam uspeo da posejem u optimalnom roku i da pripremim kako treba zbog specifičnog zemljišta.Zbog toga je uvek išla veća količina semena.
 
Ja sutra sejem ako Bog da,planirana setvena norma je 140kg/kj Ingenija,lane sam se opekao sa setvenom normom,a dodao sam i 50kg/kj ureje,samo da se ne izbokori previse i bude pregusta.
 
Slažem se da sad treba povećati setvenu normu pošto neznamo kakvo će vreme biti u novembru, posle Mitrovdana može i sneg da obeli a za Arađelovdan i da se nepriča.
 
Nikol,sejana 5.10 145 kg/kj.
20fup2o.jpg

2e378mw.jpg

Dron varijanta.:osmeh:
6qelbc.jpg
 
evo malo slika balatona prva slika sejano 22. 09. 2015 druga slika sejano 05.10.2015 setvena norma na prvoj slici 270 kg po hektaru a na drugoj 240 kg po hektaru
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Sta mislite da bacim sada 100kg KAN-a. Da krene malo bokorenje. Kod mene psenice nikle. Pa reko sad da joj dam malo azota, sto kaze Sale ratar.
Razmisljao sam o tome, jos sada kad sam njega cuo, gotovo.
 
Da ti nije malo puno....mislim, finansijski....ja sam bacao 50kg, mislim koliko sam cuo da su ljudi maksimum oko 70kg bacali....mislim sve na kj
 
Ja mislim na ha.
Nego nesto razmisljam, dok se taj azot razlozi I pocne da deluje, sticice mraz... Mozda sam treba pre setve da bacam.
 
Mislim da si trebao pre setve, da je sada ne osetetis....mada bolje da strucniji neko kaze misljenje...a sta si bacio pre setve?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh