Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam danas zavrsio sa rasturanjem djubriva,pa nastavljam sa setvom ako vreme dozvoli
 
Danas poorana i istanjirana 1 parcela 2h, sutra sejemo, prekosutra kisa, za ostalo kako Bog da
 
I ja danas zavrsio sa rasturanjem vestaka. Oko 225 kg po h ruske 3x16. Mozda je malo al baceno je na zetvene ostatke. Sutra ako vreme dozvoli da se poprska sa unikerom i krece oranje ako bude moglo da ide oko 15 do 20 cm.
 
I ja danas isao da obidjem psenicu sto sam pre neki dan posejao. Iskoristio priliku kada sam isao da bacam vestak posto mi je rastojanje izmedju njiva manje od 200m. Pocinje da nice iako nisam ni povaljao niti sam je podrljao posle sejanja. Ima je sto je ostala po povrsini al i ta nice. Moze biti budne i dobro.
 
Današnji posao, 1ha za probu. Ako bude kao što kažu promoteri dogodine će ići na više površina. Uzorano, predsetveno 160 kg/ha MAP-a, dva puta tanjirano. Setvena norma ~90kg/ha semena hibridne pšenice Hystar. Posle setve podrljano.

34ybo9g.jpg


2iktqmr.jpg


xm31q8.jpg


4jax4k.jpg
 
Pozdrav dobri ljudi. Razbacao sam veštak po kukuruzištu danas, ali kako se čini po prognozi teško će se sutra poorati i posejati, najavljuje se kiša. Pitanje je da li je bolje izorati pre kiše (zbog već bačenog mapa i ureje), ili ostaviti pa kad se stabilizuje vreme, obzirom da je za moj kraj najavljuju samo za utorak?
I još jedno, imam ponudu za graindor pšenicu. Koja je setvena norma, da li poleže, tj mora se prskati regulatorom rasta? Šta kažu vaša iskustva?
 
Danas posijao o.5 ha onako neplanirano.Imam poorano ali je jako vlažno pa sam danas ovo uzorao,prešao roto brnačom i kad je malo prisušilo posijao.Ujedno sam isprobao i roto brnaču,radi odlično nemam zamjerku.malo je u jednom dijelu išlo teže jer je glinovito,ilovača i pomokra pa lijepi na noževe ali ju je satrlo.Ako Bog da u srijedu nastavljam.
 
Sa 90 kg/ha semena psenice ili 51 kg/kj ???!!! Koja ce to psenica biti???

Pisali smo o tome pre petnaestak dana.U pitanju je hibrid i ide svega 90-100 kg po HA ali se ne može ostavljati seme za iduću godinu.Ovo treba ispratiti do žetve da se vide rezultai u prinosu ali i u kvalitetu.Trebalo bi ovo uraditi u punoj agrotehnici da bi se videli pravi rezultati.Kažu da je lako sa njom ostvariti vagon žita?Kolika je bila cena semena?
 
Ceo dan prodje i posejasmo 3kj. Jedva sam nekako idesio tanjiracu drugi put da uradi sincokretiste. Lepilo strasno,ispravilo ugao o nekako uradili. Naravno navukla se magla tek se oko 3moglo sejati. I tad svi na juris u atar. Kikiruzista boljim i tezim sejalicama ljudi krenuli jos oko podneva da rade. A mi oko 4 posejali 3kj. Ako nepadne nista nocas sutra krecemo udarnicki. Najgore mi to,sto sam spremio tezu zemlju i ona se sva stegla i slepila od kise. I sada jovo nanovo.

Sent from Mtz 892 :)
 
Pozdrav dobri ljudi. Razbacao sam veštak po kukuruzištu danas, ali kako se čini po prognozi teško će se sutra poorati i posejati, najavljuje se kiša. Pitanje je da li je bolje izorati pre kiše (zbog već bačenog mapa i ureje), ili ostaviti pa kad se stabilizuje vreme, obzirom da je za moj kraj najavljuju samo za utorak?
I još jedno, imam ponudu za graindor pšenicu. Koja je setvena norma, da li poleže, tj mora se prskati regulatorom rasta? Šta kažu vaša iskustva?

Sejao sam je prošle godine sa 220kg po ha,nije polegala a dobro sam nađubrio,prskao dva puta od bolesti jednom od trave i bube,bez regulatora.Hektolitar dobar 82, a prinos jako dobar 8,8 t .Zemlja mačvanska 3 klasa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh