Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ja gledao juce posle slagalice.Do petka najavili muljavo hladno i padavine svaki dan.Ko ce ih znati.Evo sad gledao i neke druge prognoze i sve je to kilavo.Na ovu vlagu i niske temperature kad padne 5lit u mom ataru nema posla tri dana.
 
Tako je i prosle godine bilo ,cak je smanjene povrsine u optimalnom roku i berza osetila pocetkom Novembra , a na kraju se ispostavilo sasvim suprotno.
 
Braso ne znam da li si mozda isao do Batrovaca pa da si video kako je tamo, ja sam juce bio do prijatelja i oni tamo su dobili u predhodnom preiodu kisurinu ogromnu i sad jos ovo + nepropusna zemlja eno sad vec voda lezi po njivama, dok se povuce stigne druga kisa i tako u krug, tako da je kod nas super, nije to ni toliko puno palo samo je problem sto padne i zamrlja ... mi smo do kisa 1/5 planiranog posejali.
 
img20151018122832.jpg

Balaton posejan 4. oktobra. Nije bas bilo za setvu, bilo je vlazno. Ali eto nikao je.
 
Ja rasturao djubre danas, za drugo nije, a ljudi rade to je strasno, ore se, rastura se djubre, sprema se, seje se, pun atar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh