Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uzeo sam Kws farineli seme,e sad uzeo sam na dva mesta.Jedno je tretirano yunta quatrom i iz Karavukova je,a drugo je tretirano tebukon 60 fs iz Kikinde.razlika u ceni je bila 5 dinara.Dali je potrebno dodatno tretirati ovo seme iz Kikinde?
 
Izgleda da cemo ove godine morati svi da radimo onako kao Manjevic. Bolje i po vlaznom nego nikako.
 
Prvo uslovi za branje kukuruza,treba vuci berac uz brda po ovom blatu pa tek psenica na neki nacin.Vidim bas dosta neobranog kukuruza.
 
Ljudi bice valjda mraza pa po mrazu pun gas nocu meni je jos 55% povrsina ostalo i ne jedim se,ume da bude i ona sejana 15 novembra dobra.
 
ni ingenio ne poleze,mada ja sam prosle godine prskao sve sa modusom i mogu da vam kazem da vredi svaku paru,sigurno cu i naredne godine prskati sa njime.
 
Sto se tice neobranih kukuruza, tu je ljudski faktor u pitanju. Toliko je bilo lepih dana u septembru, kukuruz zreo, a ljudi ne beru. Kod nas je neko ustaljeno misljenje kod ljudi da je oktobar mesec branja kukuruza. To je tako samo u godini kao sto je prosla. Ali ove susne, bilo je kukuruza za branje krajem avgusta. E sad kad je dosao ovakav oktobar prpa bato. Kako cemo obrati, kako cemo posejati.

U prolecnoj setvi ako neki dan preskocis i ne uradis, nije strasno. Dolaze sve topliji i lepsi dani, pa se stigne uraditi.
Ali u jesenjoj setvi treba iskoristiti svaki lep dan. Jer dani su sve kraci, hladniji, teze se zemlja susi posle kise. U jesen treba biti maksimalno vredan.

inace, i kod mene nocas bilo nesto kise. Da li ce moci da se radi videcemo. Mada, trebalo bi da moze od podne.
 
Kod mene od kako je počels sa padavinama ne može da sastavi da ne pada više od.osam sati
Ni ne ocedi se ko svet, a već padne novih 5-6 litara.
Ukupan prosečni skor padavina u oblasti Becej-Srbobran-Mileševo je oko 70-75litara
 
Kod mene za tvojih 74 lit treba da dodas jos 17 lit, jer 06. oktorbra kod nas jos dodatnih 17 litara dalke bilans od 04. oktobra do danas 91 litara po kvadratu!

Setva psenice u optimalnom roku nam se izmice, a po sadasnjim izgledima bar 5-7 dana nemozes na njivu , jedino u gumenim cizmama!!!
 
Tacno tako, Petrovoselski-Molski atar (okolina Petefija) je dobio po mojim informacijama izmedju 90-100 litara.
 
Sto se mene tice moze da pad.Svo planirano seme je u zemlji.

Ista situacija i kod mene. Inače je niklo i vidi se na redove.

Juče sam išao sa kolegom u Čantavir i zapazio sam da ima dosta posejanih parcela u tom potezu, ima i puno istanjiranih kukuruzišta koja još nisu posejana.
Kod nas su ljudi sejali ali sve nekako u opuštenoj varijanti kao ima vremena, rano je, posle 15 oktobra itd, a sad kad se okišalo promenili mišljenje.
Naravno, biće još lepog vremena ali bilo je grehota ne iskoristiti onako lepe dane......
 
Kod mene u okolini se lepo vreme koristilo za skidanje kukuruza,posejano jako malo. Nadamo se od nedelje lepom vremenu pa krecemo sa radovima. Od sortimenta Simonida,Nikol,Solehio

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
wp201510170021.jpg
 
kod nas nocas jos 15l, sa onih 100 od proteklih dana 115l, pocinje polako da pliva posejano zito.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh