Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ti ne poleže slabo ti to đubriš.U full agrotehnici bez regulatora rasta Zvezdana ne ide.

2,5 kg 5:24:16 i 3,5kg an-a ... ja mslm da nije malo ovo je dobila prosle god...prebacivala je kod mene 8t ,i po 8,5t je isla a nije polegala nikad,takva je ,nema slame nista a zrno koliko volis,takodje dobije i prskanje od fuzariuma vlata ....
 
koja strana sorta je po vama najbolja od pšenice????

htio sam uzeti apache, al je sijana i dorađena kod nas, a htio bi nešto izvana da uzmem, za možda 0,5ha, pa da onda imam svoje sjeme za slijedeću godinu, kako su se pokazale te strane sorte slijedeće godine kada se siju????
 
koja strana sorta je po vama najbolja od pšenice????

htio sam uzeti apache, al je sijana i dorađena kod nas, a htio bi nešto izvana da uzmem, za možda 0,5ha, pa da onda imam svoje sjeme za slijedeću godinu, kako su se pokazale te strane sorte slijedeće godine kada se siju????

uzmi balaton, ingenio ili nikol neces pogresiti
 
ingenio je od syngente, danas pitao, svi trebaju naručiti, cjena 30€ za 100kg
 
u krivo sam računao 52,6€ je 100kg sjemena, i kod svih ista cjena, al treba malo pričekati.....
 
Danas kupio ingenio po 58din kg. Ali vidim da je svud 2 reprodukcija i vecinom je svud jos skuplja po apotekama jer vecinom je 61-65 din kg. Pa imaju li oni obraza uopste
 
Ja sam danas izasao oko 12h da sejem,islo jebacki al oko 17h krenula ozbiljna kisa pa nisam hteo da se kaljam.
 
Danas kod nas nekako se sejalo na tuluzinistima. Bolje sejalice danas od.podneva lepo sejale. Taman razbijale koricu sto je vetar napravio posle tanjiranja. Pod boljim.sejalicama mislim jedan gazda sa amazonkom i jedna nova vederstad za direktnu setvu. Jure gazde da odvade i po vlaznom. U suncokretistima jos uvek blato.

Sent from Mtz 892 :)
 
diklofen nista jos od nase trgovine za tu IMTovu masinu :osmeh:
Posejao sam i ja moje sve ove godine ali za sledecu planiram da uzmem jednu IMTovu malu kao tvoju
Javno ti obecavam da si ti prvi kojem cu je ponuditi na prolece.Sredjena je cakum pakum.Jutros zamenjeno jos 10 lezajeva na tanjirima.Sad su bukvalno svi novi i u kvalitetu.
 
koja strana sorta je po vama najbolja od pšenice????

htio sam uzeti apache, al je sijana i dorađena kod nas, a htio bi nešto izvana da uzmem, za možda 0,5ha, pa da onda imam svoje sjeme za slijedeću godinu, kako su se pokazale te strane sorte slijedeće godine kada se siju????
imaš u granoliu rwa sjemena originalnih,ja sam prošlu jesen sijao svoju prvu reprodukciju greindora sa zaštitom protiv bolesti i ta njiva je bila rekorderka u selu sa 10100 na 10090 kvadratnih metara ili ti malo više od hektara eto kako rodi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh