Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je proba, bas da vidim sta ce se desiti. A seme ce biti posejao na nekih 3cm, bice naravno prekriveno zemljom, njive ciste. Ja licno mislim da mu nece faliti nista, sad videcemo.
U slicnoj zemlji sam posejao 4. oktobra, psenica je nikla dosta dobro. Sad pratim sta ce biti dalje.
 
Nema Mirka da ti kaže da uzmeš Ciklon i poseješ!
Ne treba forsirati ako uslovi nisu za setvu bolje batali nego nakaradno uraditi.
Tako i knjiga kaze ako setvu nije moguce izvrsiti sejalicom zbog prevlazenog zemljista setva se moze obaviti i rasipacem za djubrivo,pa zadrljati. Cekajte ljudi tek je polovina oktobra. :ppozdrav:
 
Ljudi, da li vi ne shvatate da je ovo za probu, hocu da vidim kako ce biti.
Prosle godine sam tako probao parcelu od 90ari, sejao sam je po vlaznom, vatalo se blato na tockovima. I prinosi su bili kao I na drugim parcelama nista losiji.
 
Imam jedno pitanje citao sam temu ali nikako da izvedem zakljucak pa reko aj da pitam.Ovako opcija od semena mi je Renesansa,Popeda,Zvezdana i mozda Simonida interesuje me vase misljenje sta od ovoga da posejem?
P.S Znam da je cudno pitanje al me interesuje vase misljenje i iskustva.
 
Neće njemu ništa faliti ako uspeš da zatrpaš seme i ne ostane od gore.Po vlažnom to je malo teže izvesti.

Добар си Матићу. Следеће године те зовем да дођеш до мене, па ћемо заједно отићи на фрушку гору, да видиш у каквим условима ми сејемо пшеницу на тој њиви. Крстићеш се и левом и десном и нећеш веровати, па ћу те опет звати на лето да видиш колико ћу скинути зрна са исте...
 
Kod nas se najvise seje Renesanse, a posle nje pobeda.

Moj prvi izbor je bio Simonida ali je trenutno nema na stanju do ponedeljka slucajno se tu zadesio i promoter polomi se covek od ubedjivanja da uzmem Zvezdanu.Nesto cu resiti sigurno ali bi puno pomoglo ako neko ima iskustva sa ovim sortama uporedo , ako ne idem sa eci-peci-pec pa sta zapadne.
 
Moj prvi izbor je bio Simonida ali je trenutno nema na stanju do ponedeljka slucajno se tu zadesio i promoter polomi se covek od ubedjivanja da uzmem Zvezdanu.Nesto cu resiti sigurno ali bi puno pomoglo ako neko ima iskustva sa ovim sortama uporedo , ako ne idem sa eci-peci-pec pa sta zapadne.

napisao sam i gore,uzmi slobodno zvezdanu neces se pokajati,dosta rodna,ne poleze sigurno (70-75cm visina biljke),ja nju sejem poprilicno i prezadovoljan sam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh