Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se slazem da visoke temperature ubrzaju susenje zrna i da tu dolazi do nekih gubitaka.Ali dva tri dana sa 30-33c i po meni sasvim lepim nocnim temperaturama ispod 20C ne mogu umanjiti prinose.Vlage ce biti i isparenja.Ona ce drzati rosu bar tri cetiri dana.Taman da tih par vrelih dana prodje.
Licno se ne sekiram.
 
To sto sejes svoje znaci da ga ne mozes prodati kao merkantilnu robu ? Na koliko gusto sejes kukuruz kad kosta seme 10-11 000 ??

uglavnom na 19-20 , pa dzak dekalba 4717 je ove god bio 20000 din(to taman za 2 jutra) , prosle sam sejao pioneer po216 sa sonidom dzak 25000 zrna 7300 din

opet seme psenice me kosta sa mojim semenom i zaprasivanjem 5-6x manje od semena kukuruza
 
Ma bice koliko bude i dzaba se opterecivati stime. Niti mozemo uticati na vreme niti na cenu tako da sta bude bice. Zarade su davna proslost a nikako cudo ni nije kakvi smo
 
Jle sadio neko Euclide kako ste zadovoljni ?

- - - - - - - - - -

fino izgleda skroz
Slikano danas popodne sorta Sofra.
ogfoci.jpg

- - - - - - - - - -

fino izgleda skroz
Slikano danas popodne sorta Sofra.
ogfoci.jpg
 
Kolege koje znaju više od mene, treba mi pomoć. Išao je komšija do atara pa sam ga zamolio da šmekne moju pšenicu. Uglavnom, doneo mi je par klasa, kaže da se žuti od gore ali stabiljka je još zelena, ima malo polegnuto ali kaže da nije strasno. Uglavnom stavljam slike od tri klasa, ne znam koja je sorta uglavnom na parceli su simonida, renesansa i malo apach.
20160614_113034-f40684.jpg
[/URL][/IMG]
20160614_113048-496e6f.jpg
[/URL][/IMG]
20160614_113040-085eb9.jpg
[/URL][/IMG] . Kolege šta da očekujem ovde posle ovih "fenskih" vrućina? :sta:
 
Zato što je on prilično otporan na bolesti ali ne sekiraj se nisi sigurno pogriješio što si je 2 puta zaštitio
 
Tako je i kod mene, isto dve zastite ali nema neke velike razlike. Dok Graindor sa jednom zastitom je zeleniji nego Ingenio sa dve.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam izbacio Ingenio od prosle godine, tako da ga nema na mojim parcelama.Veoma dobra psenica ali nije pogodna za moj teren jednostavno bolje su mi bile pobeda i Balaton a i Nikol.neznam u cemu je problem kod sorte Ingenio, bude sve ok,zdrava klas veoma krupan zrno ogromno i onda pred samo zrenje list zastavicar veoma brzo pozuti,tako je bilo svake godine i evo sada ima moj brat odlicna psenica ali jedino ona pocinje da zuti iz dana u dan sve vise ali to nije problem vec strasno ruzno zrno na kraju,kada uzri deluje da je sturo i izgleda drugacije od drugih sorti na kojima je zrno puno i normalnog oblika.Ima prinos ima tezinu ali nemogu ocima da gledam onako zrno a jos teze mi je bilo u vrsi prosle godine.pola njive Nikol pola Ingenio obadve dobre na oko a Nikol 30%bolji prinos.Kod mene nesto nevalja sto se Ingenia tice a vidim da ove godine ima dosta parcela u mom kraju i sve su zute.
 
Zeljko jesi li probao nesto od KWS? Sirtati, Basmati, Farinelli sve su u rangu Ingenija po prinosu.
 
PA vidis valjda da sremci sade psenicu :D Sremci su cudo...sremice jos vece :D

Ниси ти ни свестан шта су сремице...Кад те нека довати биће она: Јао мајко што ме роди за војника:haha:.....

Ја сам сејао (не садио) Еуклид прошле године и био сам изузетно задовољан са приносом од 4,5т/кј...

- - - - - - - - - -

Ово је сликано пре тачно 10 дана, била је слика ал за колегу сремца који каже да се сади пшеница поновљена слика еуклида на једној од парцела...
2q9xx1k.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh