Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ја сам ишао са 250кг/Ха, сејана је 6-8 октобра. Требало је да иде са 200кг, али смо ми бацили више. Видећемо колико ће на крају показати вага...За сада ми се чини да је много јаче него ли прошле године, када сам добацио до 4,5т/кј. Али то ништа не мора да знача и око може да превари...
 
Mislim da grešite,galicije,previše je to semena za početak oktobra! Treba hrane i prostora da se bokori! U žetvi gusto žito nije ono sa velikom setvenom normom,nego ono sa dobrim OSNOVNIM đubrenjem! Ne zove se uzalud tako! Kao ni osnovna škola,ona je osnova za sve! Nisam još čuo da je neko preskočio osnovnu,pa iz vrtića oma na faks :ppozdrav:
 
Euclide setva 06.10. sa 130kg/kj dobila po 100kg 10:40 u jesen i u prolece ureu i amosulfan.

b6zrP3Y.jpg
[/URL][/IMG]
6DyvbuF.jpg
[/URL][/IMG]
P87h6IN.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Izgleda super... Ja se razmisljam za sledeču god da ga uzmem .

- - - - - - - - - -

Koliko sam se raspitao trebalo bi oko 195kg/ha. I rečeno mi je da nema potrebe više da je to sasvim dovoljno.
 
Mislim da grešite,galicije,previše je to semena za početak oktobra! Treba hrane i prostora da se bokori! U žetvi gusto žito nije ono sa velikom setvenom normom,nego ono sa dobrim OSNOVNIM đubrenjem! Ne zove se uzalud tako! Kao ni osnovna škola,ona je osnova za sve! Nisam još čuo da je neko preskočio osnovnu,pa iz vrtića oma na faks :ppozdrav:

Када имаш сејалицу као што је ти имаш, онда поштујеш ту сетвену норму, јер она сво то семе лепо положи на праву дубину, али пошто ја радим са ИМТ сејалицом, а знаш и сам да хоће да остане иза точкова семе од горе, по површини чим је влажније при светви, онда тих 20так кг/кј што смо више бацили и није нека количина семена. Џаба сва прирпема кад је сејалица таква каква је. Једино решење је мењање сејалице или пак куповина РД са хидро-лифтом.

За сада не планирам да купујем ишта од тога, бар док се стање у пољопривреди малко не стабилизује и крене на боље. И као што сам рекао, показаће вага на крају да ли сам погрешио или не.
 
I da se smeje i da je tuzan, ne moze mu nista. Meni je isto lakse da se smejem kod takvih situacija.
 
Apache, slikan danas.

2jMWmBP.jpg



Predsjetveno - zelena gnojidba sojom + korovima i 250 kg/ha 7:20:30. Prehrana 2x KAN cca 170 kg/ha, I prskanje - herbicid, fungicid, insekticid i folijarno, II prskanje fungicid, insekticid i folijarno.

Najbolji klasci imaju po 70-ak zrna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh