Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Datum setve 5.10. Ma nisam hteo kukuruz,nije mi se uklapao u setvenu strukturu na toj parceli. Zato sad Apach ima da preliva! :osmeh:

Mozda on i nebi polegao da je posejana semenska psenica i da je ispostovana setvena norma.
 
Sa današnjeg dana polja na institutu Tamiš ... hvala na pozivu dragim domaćinima ... ujedno svaka čast na radu i trudu na ogledima,a i na gostoprimstvu ...
... nekoliko novih sorata zapalo za oko ...

Picture%20001_7.jpg


Picture%20002_6.jpg


Picture%20003_7.jpg


... a drago mi je što sam video i opipao i ove dve hibridne ... za moj pojam,ništa posebno ... možda ni u prvih 10 neće biti ...

Picture%20004_5.jpg


Picture%20005_3.jpg


... o NS nebi komentarisao ... mislim da je prizor govorio sve,al slikati nisam hteo ...
 
Imal ko da je sejao Anapurnu i kako se pokazala?
Ima,setva krajem oktobra,nicanje jako lose (razlog nedostatak padavina) i pored kasnijeg nicanja izbokorila se super imalo i po 17 biljaka iz jednog zrna,a po 7-10 su ponele klas,setvena norma oko 230kg/ha....Sejana na sojistu ,djubrenje 200kg 12-52,200kg uree i 200 kg sanNije polegla ni jedan kvadrat,,radjena jedna zastita akordom ,nisam radio drugu mada je trebala,ali nije nestto znacajno obolela,dok je na primer Avenue pod svim istim uslovima katastrofa obolela od rdje.....Prinos jos uvek ne znam,ali javicu i to kad bude bilo....Ako te jos nesto zanima pitaj :D
 
Ima,setva krajem oktobra,nicanje jako lose (razlog nedostatak padavina) i pored kasnijeg nicanja izbokorila se super imalo i po 17 biljaka iz jednog zrna,a po 7-10 su ponele klas,setvena norma oko 230kg/ha....Sejana na sojistu ,djubrenje 200kg 12-52,200kg uree i 200 kg sanNije polegla ni jedan kvadrat,,radjena jedna zastita akordom ,nisam radio drugu mada je trebala,ali nije nestto znacajno obolela,dok je na primer Avenue pod svim istim uslovima katastrofa obolela od rdje.....Prinos jos uvek ne znam,ali javicu i to kad bude bilo....Ako te jos nesto zanima pitaj :D

Takodje sejao istu ali prvi put pa me zanima kako se pokazala dosad a sto se tice prinosa meni se nekako cini da je klas kod vecine drugih sorti veci nego kod Anapurne,takodje i kod mene nema poleganja(zasad) kao niti nekih bolesti, medjutim na kraju ce se sve kazati
 
@mindjusar
Taj Causade Sosthene i meni je zapao za oko, ali cekam rezultate makroogleda da vidim "gde je".
Od NS Obala mi je isto zapala za oko.
 
Ehhh da ga je sjebala so manje bi bolelo...upropastio ga stajnjak. :osmeh: Bio predusev bostan.
Koje je visine bio dok je jos bio uspravan i sta je sve video od djubriva?
Pitam te iz razloga sto kod mene nije polegao Apach ( bar za sad) na parceli od 5 kj uopste! Ujedno odgovaram i Maticu da nije koriscen regulator rasta a visok je sigurno 1 m. Kise mislim da smo imali dovoljno i to sa jakim vetrovima kao sto znaju kod nas da duvaju. Skoro sve druge sorte u blizini a i sire su polegle i to od 30 do 90%! Ista stvar je bila i prosle god.
Setva je bila 31 Oktobra sa 165 kg/kj, njihovo seme, sa 100 kg Mapa + 150 + 120 Ana sve po kj!
Napisao sam da obecava ali da ne verujem da ce oboriti moj proslogodisnji rekord iz razloga sto je prosle god. bio posejan na kvalitetnijem zemljistu!
 
Visine po poslednjim merenjima 95 cm. Predhodne godine 10 prikolica stajnjaka po k.j + 100 kg npk. U jesen istanjirano baceno 100 kg npk i bacana ureja 2x75kg.Mislimj da ga je dotuka gusca setva,posto je moje seme iz ambara sejali smo 150 kg po k.j
Samo na ovoj njivi mi je popadao,na ostalim stoji pravo ko u vojnika.
 
Sa današnjeg dana polja na institutu Tamiš ... hvala na pozivu dragim domaćinima ... ujedno svaka čast na radu i trudu na ogledima,a i na gostoprimstvu ...
... nekoliko novih sorata zapalo za oko ...
Picture%20002_6.jpg


... a drago mi je što sam video i opipao i ove dve hibridne ... za moj pojam,ništa posebno ... možda ni u prvih 10 neće biti ...

Picture%20004_5.jpg


... o NS nebi komentarisao ... mislim da je prizor govorio sve,al slikati nisam hteo ...

Sejao sam Sosthene. Za sada mi izgleda kao Hystar ili mozda cak i bolje. Trenutno sam ostao bez kamere na tel. ali slikacu cim budem mogao. Hibrid je polegao nekih 20 procenata, Sosthene za sada nista nije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prava lisna rđa, na Apaču.Pojavila se pre par dana.Video sam je i na travama pored puta.







Ima je na Ingeniju koji je štićen dva puta od bolesti ali dosta manje.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh