Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prskao psenicu falconom i opet ima bolesti. Jedan moj kolega u susednom selu je prskao Bamperom P, ista situacija kao i kod mene.
A kod ostalih sto nisu prskali, je ista psenica kao kod nas dvojice. Ispade, da smo dzabe prskali.
 
Vrlo vjerovatno si prekasno prskao i budi siguran da nisi džabe prsko jel kod tebe će makar malo ublažiti štetu a kod neprskani će biti dar mar
 
Ma nisam zakasnio sigurno sa prskanjem. Nije bilo bolesti kada sam je prskao.
Prskana je krajem marta.
Na balatonu nije toliko strasno, dok se NS 40 vise vidi.
Praticu dalje situaciju, bas cu uporediti kod onih sto nisu prskali i kod mene.
A sto se tice NS40 kod mene u ataru najvise ima bolesti kod nje, na renesansi ima znatno manje bolesti i bolje izgleda od NS40.
 
Ja inace prskam dva puta,ali bojim se da cu ovaj put drugu zastitu morati ranije nego inace,kad bi izdrzala bar da isklasa 30% pa onda da prskam
 
Apač kasnija setva.
2lc9yj7.jpg
 
Milovane neznamm kada si prvi put prskao tuu pšenicuu ali mmojj ti jje savet da jje uuradiš prvo epinomm pa da jje propratiš jedno sedam do 10 dana. Ja samm tako uradio prošle godine i nabavio Prosaro, i pratio stanje se tako popravilo već posle petog dana tako odlično da nisam prosaromm ni tretirao_O EPINU samm pratio slućajjeve posle grada i raznih oštečenja uu povrćuu da je davalo odlične rezuultate ali ovo u pšenici jje mmojje pozitivno iskuustvo. Vođen timm iskustvomm imao sam posle pšenice u druugoj njjivi postrni kuupuus kojji sam dvaput tretirao epinomm i rast i kvalittet jje bio odličan čak i nekog blošeg rasada. Bilo je lošeg iskustva sa Akantomm pre nekuu godinu u Svilajncu sa kazivanjjem jjednog poznanika.
 
Prskao sam oko prvog aprila,cekao sam da budu toplije noci. Radicu epin,samo sutra da ga nadjem u Vrscu. Hvala puno na savetima i angazovanju. Da li Epin i Amistar mogu zajedno ili da napravim razmak 2-3dana?
 
Septorija tritici
To sto je goran postavio nije Septoria,bar po slici kolko se vidi,a dosta je los kvalitet.Kolko ja vidim taj list je supalj na tim belim mestima,ili se providi,najverovatnije larva leme.Ona ostavlja takve linije po listovima,hrani se tkivom,mislim da se krece u suzbijanje iste ako je ima vise od 10 po m2,manje vise :D.
 
Koliko ide ne znam,ali znam da ne valja prskati u cvetu,ako si mislio tad da prskas.

P.S Jel sam kazao zimus da su bolje i da ce biti bolje psenice iz kasnije setve.Malo se imenila klima,pa zita treba sejati oko 20-tog Oktobra,a kuruze i ostalo sto ranije.
 
Prskao sam oko prvog aprila,cekao sam da budu toplije noci. Radicu epin,samo sutra da ga nadjem u Vrscu. Hvala puno na savetima i angazovanju. Da li Epin i Amistar mogu zajedno ili da napravim razmak 2-3dana?
Prskao sam ja skoro Epin-om oni psenicu sto me zeza,ocekivao sam napredak,u to su me svi uveravali,medjutim ove nedelje se tanjira i seje kukuruz na njeno mesto.Epin nista,ama bas nista nije pomogao.Visina psenice je sada 10cm kao i pre 2 meseca,naravno bez bokorenja.

U medjuvremenu dobio sam i rezultate analize zemljista i psenice.Zemljiste jeste kiselo ali nije drasticno,parametri su relativno OK za nase brdske uslove.Medjutim analiza psenice je porazavajuca,na meni je ostalo jel cu da radim tuzbu.Da dodam da sam obliznju psenicu prskao sa Palasom i ostalo mi je malo u prskalici pa sam prosao i uvratine ove psenice,sta se desilo,Palas je oduvao psenicu samo tako:haha:a obliznja psenica ekstra dobra,bez korovi,palas odradio posao za nagradu.

Oprezno sa kojekakvim stimulatorima,hemijom,psenice koje su u problemu jako su osetljive.

Epin je 1200 dinara 50ml.
 
Psenice su prskane Nomadom i neke Falconom.Ove pojave nema na svim psenicama iako ih samo put deli.Na sta Vam ovo lici i sta preduzimati?Jedni kazu (iz Bayera) da je nedostatak neceg u zemljistu a iz Syngente da je bolest.
otom6g.jpg

2ryskdc.jpg
 
Milovane neznamm kada si prvi put prskao tuu pšenicuu ali mmojj ti jje savet da jje uuradiš prvo epinomm pa da jje propratiš jedno sedam do 10 dana. Ja samm tako uradio prošle godine i nabavio Prosaro, i pratio stanje se tako popravilo već posle petog dana tako odlično da nisam prosaromm ni tretirao_O EPINU samm pratio slućajjeve posle grada i raznih oštečenja uu povrćuu da je davalo odlične rezuultate ali ovo u pšenici jje mmojje pozitivno iskuustvo. Vođen timm iskustvomm imao sam posle pšenice u druugoj njjivi postrni kuupuus kojji sam dvaput tretirao epinomm i rast i kvalittet jje bio odličan čak i nekog blošeg rasada. Bilo je lošeg iskustva sa Akantomm pre nekuu godinu u Svilajncu sa kazivanjjem jjednog poznanika.

Jel to tebi malo zaglavljuje tastatura? :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh