Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Solehio koji je dobio ukupno 60kg čistog azota po KJ , 30 marta odrađena zaštita acanto plus + cerone i pored toga što nije mnogo đubrena i odrađena je regulatorom rasta ipak je malo polegla šta bi bilo da je nisam tretirao .
2zrgrqt.jpg



14ca98j.jpg


1zei4c9.jpg
 
@diklofen Ja sam tako izračunao evo upisaću tačno šta je bačeno od đubriva možda sam pogrešio, jesenas pod brazdu 50kg ureje + 50kg 8:24:16 u proleće prihranjena sa 100kg AS-a sve to na 3/4 kj.
 
Preguste, zato i polezu I tako su visoke. To je ono, ma daj da bacimo dvaes' kila vise nece da mu skodi da mi budemo sigurni.
 
acanto plus,cerone,metmark,lodin i vantex.prskano pre 15 dana. to su tri njive 7 jutara sofru,i 5 jutara graindor,u tom potezu imam 50 jutara (simonida,ingenio,ilina) sve posejano u dva dana,sve isto radnjeno,one zdrave ko dren,jedino ove dve. a bile su extra pre 10 dana
 
@milovan vrsac
Ako je do pre 10tak dana bila zdrava, nema šta drugo osim hemije. Iste fleke, iste simptome imam na kraju njive na jednom mestu gde se mlaz iz prskalice zadržao jer sam jesenas podvukao brazdu da mi ne gaze, pa dok sam se okrenuo da isključim prskalicu. Tačno se videlo ovo žutilo 8m kolike su mi grane.
E sad tu kod vas, da li je jača koncentracija hemije, ili je ostajalo u prskalici sa prethodnih parcela pa ste uvek dodali istu dozu, ili ako su te parcele prve rađene možda prskalica nije dobro oprana, ko zna. Trebala bi da se oporavi posle ovih kiša od pre par dana...
 
Danas sam obisao psenicu posejanu 25.10. dva puta prehranjena,a 02.04. odradjen tretman sa prizmom i meteorom + 10 kg ure-e u prskalici. Visina psenice je do kolena i jos nije pocela da vlata. Da li razmisljati o drugom tretmanu sa fungicidom ? Trave nema,insekata jos uvek nema ! Hvala
 
milovane iz vršca Imao sam sličan slučaj prošle godine gde je pšenica posle prskanja pokazala lošu rekciju na upotrebljenu hemiju. Mislim da si malo preterao jer nisi pročitao upozorenja kod Vantex-a 60 jer je to pirietroid gde piše da se ne meša sa akanto- plusom i regulatorom rasta cerone gde isto stoji da se treba uraditi proba, a tačno je da reakcija ne mora da se odrazi kod svih sorti pšenice nego samo kod pojedinih i mislim da ti je ta pšenica već bila u početnoj fazi obolevanja.
Moj ti je savet po mom iskustvu da ga što pre tretiraš biljnim hormonom EPIN EKSTRA 50mm po hektaru (zastrupnik Eko-plant, a distributer Galenika raspitaj se preko predstavnika gde ga možeš naći, ima ga) . Ja sam još dodao mikrobiološke bakterije BAJKAL-M nabavljene od Jovana iz Barande. rezultat je bio za ne verovati ovro sam 5000 kg po hektaru O ovim preparatima izguglaj na inerneu ima dosta upustva i savata. Pozdrav


- - - - - - - - - -

:osmeh:milovane iz vršca Imao sam sličan slučaj prošle godine gde je pšenica posle prskanja pokazala lošu rekciju na upotrebljenu hemiju. Mislim da si malo preterao jer nisi pročitao upozorenja kod Vantex-a 60 jer je to pirietroid gde piše da se ne meša sa akanto- plusom i regulatorom rasta cerone gde isto stoji da se treba uraditi proba, a tačno je da reakcija ne mora da se odrazi kod svih sorti pšenice nego samo kod pojedinih i mislim da ti je ta pšenica već bila u početnoj fazi obolevanja.
Moj ti je savet po mom iskustvu da ga što pre tretiraš biljnim hormonom EPIN EKSTRA 50mm po hektaru (zastrupnik Eko-plant, a distributer Galenika raspitaj se preko predstavnika gde ga možeš naći, ima ga) . Ja sam još dodao mikrobiološke bakterije BAJKAL-M nabavljene od Jovana iz Barande. rezultat je bio za ne verovati ovro sam 5000 kg po hektaru O ovim preparatima izguglaj na inerneu ima dosta upustva i savata. Pozdrav
 
Uvek praznim prskalicu do kraja,a za acanto pise da nesme u klasanju da se mesa sa piretroidima. Razmisljao sam o epinu,sutra cu da ga kupim. Nego sad gledam i ostale psenice po ataru,isto pocinju zute fleke po listovima,neki su na prvim setvama vec odradili drugu zastitu. Mnogo su zdravije psenice koje su kasnije sejane. Nisam pametan sta da radim,razmisljam da krenem i ja u drugo prskanje
 
Uvek praznim prskalicu do kraja,a za acanto pise da nesme u klasanju da se mesa sa piretroidima. Razmisljao sam o epinu,sutra cu da ga kupim. Nego sad gledam i ostale psenice po ataru,isto pocinju zute fleke po listovima,neki su na prvim setvama vec odradili drugu zastitu. Mnogo su zdravije psenice koje su kasnije sejane. Nisam pametan sta da radim,razmisljam da krenem i ja u drugo prskanje
Vec trecu godinu za redom je tako. Zato ne zurim sa setvom.
 
Ja sam posejao 110 ha,krenuo 5.10,a zavrsio 27.10
Prskam vec 6 godina isto,samo sto je umesto ceronea koriscen modus,ovo ostalo je uvek bilo isto. Ne znam da li da radim prvo epin i da radim sa amistarom.?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh