Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cime da se stiti zastavicar sada? A da nije papreno skupo? I koja aktivna materija se preprucuje za tu zastitu?

Послато са Tab2A7-10F
 
Jos nije radjen ni jedan tretman od bolesti,njiva je 4kj na 3 kj je predusev soja i tu je vidno bolje stanje,veca je rastom,lepsa boja,dok je na 1kj predusev kukuruz i tu je nesto niza ali i vrhovi listova kao da su malo osteceni,ali su biljke bez simptoma obolenja rdje,pepelnice ili pegavosti za sad.







Inace sam taj deo gde je losija prskao folijarno jutros nekoliko kg ureje,1l nekog galenikinog folijarnog i uradim 50m duzine za ogled,a onda dodam i bocicu Epina da vidimo jel secerna vodica ili daje rezultate.
 
Kod mene se na jednoj parceli pojavilo žućenje i uvijanje centralnog lista, popriličan broj biljaka je zahvaćen i to uglavnom na rubovima njive gde je pšenica ređa i niža rastom. Neko je bio spomenuo švedsku mušicu i slične simptome...mada je prskano i insekticidom.
 
Kod mene se na jednoj parceli pojavilo žućenje i uvijanje centralnog lista, popriličan broj biljaka je zahvaćen i to uglavnom na rubovima njive gde je pšenica ređa i niža rastom. Neko je bio spomenuo švedsku mušicu i slične simptome...mada je prskano i insekticidom.
Koja je sorta psenice? jer ti simptomi se javljaju u mom mestu na kws farineli
 
Sta joj moze biti, pre par dana prskana sekator+falcon+15kg urea, i malo posle toga poceli vrhovi da zute i listovi dobili zute pege, a pre toga skroz normalna bila i u odlicnom stanju??
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ako je psenica obolela od septorije koji vremenski period treba da prodje izmedju dva tretmana ako se stanje ne popravlja?
 
Borko, to ti je od UREE, cepnuo si je, a toplo vreme, pa su krajevi malo dobili, ali to joj nesmeta, biće sve OK :ppozdrav:
 
spremljena danas eskorta i folijarno fito fertov humisplus sutra cu preci jos jednom da ne rizikujem i cekam jos
 
Da li je preporucljivo ici 2x urejom preko lista? Prvi put sam isao sa nekom kupovnom prihranom NPK formulacije i 2-3kg ureje po kj, sad bih samo ureju 6-7kg? Imam jednu psenicu koja je bila jako losa, postavljao sam slike, sad se trgla samo tako, pa bih hteo jos malo infuzije da joj dam...
 
Da li je preporucljivo ici 2x urejom preko lista? Prvi put sam isao sa nekom kupovnom prihranom NPK formulacije i 2-3kg ureje po kj, sad bih samo ureju 6-7kg? Imam jednu psenicu koja je bila jako losa, postavljao sam slike, sad se trgla samo tako, pa bih hteo jos malo infuzije da joj dam...
ja sam pre 2 nedelje radio herbicid plus 50 kg Uree na 440L na 1,5 Ha
juce sam odradio fungicid plus 25 kg Uree na 440L na 1,5 Ha
i veceras pocela tiha kisica da pada :osmeh: :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh