Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sto je goran postavio nije Septoria,bar po slici kolko se vidi,a dosta je los kvalitet.Kolko ja vidim taj list je supalj na tim belim mestima,ili se providi,najverovatnije larva leme.Ona ostavlja takve linije po listovima,hrani se tkivom,mislim da se krece u suzbijanje iste ako je ima vise od 10 po m2,manje vise :D.

Pokazaće vreme ko je u pravu,samo ako sam ipak ja,onda će već biti kasno
 
Mislim da bi bolja slika rešila dilemu. Meni liči na oštećenje od leme.
 
Losa je slika ali meni vise lici na bolest jer lema ostavlja ostre linije i tu je list skoro providan a na slici mi se cini da nije lema.
 
Situacija se polako popravlja. Nije to to, ali, sta je pretrpela, super je.
fbkrxu.jpg

29xc1w4.jpg

14air6u.jpg

m9oub6.jpg
 
Danas obisao psenice.
Sitacija je i dalje ista. Ispade isto kao i kod drugih sto nisu prskali.
Imam neke slike jecma i psenice, postavicu veceras, posto sa telefona ne mogu.
 
To kod Gorana je lema a ono kod mene septoria.Danas nosio lisce sa tim tackastim flekicama na pregled i analizu.Definisano kao pocetak septorije.Preporuka prskanje kada izadju zastavicari u sto vecem %.
 
diklofen
I kod mene se to pojavilo pre desetak dana receno mi septorija odradio falkonom i prihrana. Sad me ovo zbunjuje da se ceka zastavicar pa onda zastita?
 
diklofen
I kod mene se to pojavilo pre desetak dana receno mi septorija odradio falkonom i prihrana. Sad me ovo zbunjuje da se ceka zastavicar pa onda zastita?

Pa to je preporuka jer ce tako i sam zastavicar direktno dobiti zastitu.Mada uglavnom su zastavicari vec napolju.U cvetanju cu raditi samo ako bude potrebe.Necu prskati napamet.
 
Najbolje je drugo prskanje odraditi kad psenica skoro sva isklasa,zastiti se klas od fuzarioza,a naravno i zastavicar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh