Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega Vivak a šta je s tim pjesnik teo da kaže?
Pardon,greska u pisanju,nisam hteo citirati:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sejem strane sorte 250kg/h,domace 300kg/h.Na jesen NPK,na prolece prva prihrana UREA,druga prihrana AN,zastita od bolesti i od korovi.Zemljiste kiselo,probao sam i sa Kanom rezultati su mnogo losiji.Azotno djubrivo koje sam probao,najlosije a najskuplje je KAN i Amosulfan.Na mojoj zemlji uz ovo djubrivo prinos je zagarantovano los.
 
Ja sam ove godine kao rekorder u proizvodnji pšenice u Mačvi sejao dve "strane sorte" Graindor i Basmati i imao HL 82 i 81 uz primenu pune agrotehnike i prinos od 8,8 t na mačvanskoj zemlji 3 i 4 klase.Bio sam malo skeptičan po pitanju kvaliteta stranih sorti ali uz pravilnu agrotehniku sve se može ispeglati.Analiza je pokazala da je humus 2,2 -P 15- k 18.Išao pred tanjranje MAP u proleće AN I KAN,u prvom prskanju Presing,Sekator i Decis,a u drgom Prosaro Fastak i neko tečno đubrivo 2 L malo za prihranu.
Ove godine prosjek preko 9tona na hektar a najbolja parcela 10100kg greindora na hektar sa 12,6 proteina i 81 hektolitrom,230 kg sjemena prije sjetve 200 kg 15ice i 200 uree +dve prihrane 120kg kana prva zaštita sekator+impakt c druga zaštita sfera +prihrana preko lista haifa20-20-20 5 kg
 
Ne ekstra nego u domenu naucne fantastike sklopile se kockice jednom u 100 godina. Dugo ce Aca biti rekorder u Macvi.
 
Ne ekstra nego u domenu naucne fantastike sklopile se kockice jednom u 100 godina. Dugo ce Aca biti rekorder u Macvi.

Otprilike tako!Zadnje dve - tri godine radim slično ali bez većeg rezultata.Ove godine sam radio ovako i rodilo "preko mere" za ovaj region.Jedino što sam ove godine sejao "strane" sorte a ne domaće,kao prethodnih godina.Ipak treba da se "slože neke kockice" da bi sve bilo ekstra.I ovejeseni ću slično raditi ali mislim da se neće ponoviti ovakav rekord.Nadm se da neće proći još 100 godina do slične situacije,neću biti živ da to dočekam.Neka bude za dve godine 101 metar/ha pa da koljemo jagnje,da priložimo žrtvu Bogu,kao nekad naši preci.Pozdrav.
 
Ostalo mi od jesenas neposejano seme Zvezdane. 10 dzakova-250kg. Neotvarani, spakovani u suvom. Planiram ove jeseni da tog semena posejem u njivu od 60 ari. Koliko toga na tu povrsinu? Da li da malo povecam setvenu normu i ne brinem ili da za svaki slucaj odvojim vremena i nekako testiram klijavost?

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
NS 40 S prva reprodukcija,da li je mnogo ili malo 150 kg semena po lancu,setva ce biti u optimalnom roku ?
 
Koliko mogu da opipam puls poljoprivrednika u mom selu, dolazim do zaključka da ce pšenice biti posejano kao kad se sejala samo ona i kukuruz uz nešto krompira i repe. Svi povećavaju površine i već računaju koliko ce zaraditi.
 
Budi spokojan nema nista od te psenice iz price 1 domaceg semena nema dovoljno 2 kad cuju cenu stranog ima da se o'lade 3 mnogi nece imati da plate setvu,pa ce sejati rasipacem sto utice na prinos 4 mnogi su prespavali zadnjih par godina i nove lekcije agrotehnike tako da se i tu mogu pozdraviti sa delom prinosa. Kao pretprosle godine sa repom i ove sa sojom ima da bude hodanja po trnju.
 
Budi spokojan nema nista od te psenice iz price 1 domaceg semena nema dovoljno 2 kad cuju cenu stranog ima da se o'lade 3 mnogi nece imati da plate setvu,pa ce sejati rasipacem sto utice na prinos 4 mnogi su prespavali zadnjih par godina i nove lekcije agrotehnike tako da se i tu mogu pozdraviti sa delom prinosa. Kao pretprosle godine sa repom i ove sa sojom ima da bude hodanja po trnju.

Otprilike tako.Raspitivao se danas za cenu đubriva,4.800,00 mešana, a Map veliki 6.800,mali 6.200,00.Semena strana od 5.200-6.200.Dva tanjiranja po ha 80€ sejanje 4.000 rsd,pa ti sad vidi.Kako će biti na proleće sa đubrivom i hemijom,mogu zamislit.Bez 5 t/ha nema pokrića troškova.
 
  • Like
Reagovanja: joe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh