Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nekako je sporo. Gledam da ga drzim na 2000, ali noga sama pritisne papucicu do kraja.
 
Ljudi,postavicu verovatno glupo pitanje,ali ajde.Ove godine ce mi zafaliti nesto malo semena,ali imam zita sto je sad vec druga reprodukcija,da li se moze sejati jos jedanred?
 
Slobodno sej nebrini, psenica je sorta [nije hibrid ] i ako nije bila uz druge psenice mozes sejati.
 
Mogu da dobijem seme psenice PKB Talas ili Ratarica,potrebne su mi informacije i iskustva,Unapred hvala na pomoci!!:ppozdrav:
 
Talas je dobar zna lepo da ponese i na ceni je kod mlinara i pekara zbog glutena ali je i sklon bolestima,a o ovoj ratarici neznam nista!
 
Ljudi sta je ovo,pricam sa komsijom koji je ove godine da ne kazem premijerno hteo da seje psenice 50-100kj,kaze nema nigde semena toliko.
 
Hvala na odgovorima za PKB,najverovatnije cu sejati na 2 ili 3 hektara.Na ostatak cu nesto od KWS-a,Ingenio,ako bude Bc,mozda i NS ali sumljam.Apac redovno sejem,problem je jako los hektolitar,nikad nisam imao preko 72,prosle godine sramotnih 67,a ostale sorte uvek preko 80.
 
U Crepaji u kojoj se godinama skoro ni ne seje psenica, ljudi pricaju I planiraju psenicu. Bice to kao prosle godine repa,a ove soja, prc.
 
Vise su ovce nego kockari. Pretprosle godine zaradili mnogi pare na repi,lane nasejali repe kao nikad,prosle godine na soji zaradili pare i ove godine posejali koji je do sad nisu ni videli,ove godine je psenica dala stabilan prinos e sad bi psenicu da seju...
Nesto kapiram iduce godine posejati najvise soje. :osmeh:
 
Kod mene se uvek seje psenica na 70% povrsina, zato sto je najisplatljivija u mom kraju. Ali ja ove godine necu da posejem koliko sam planirao bas zbog ove situacije, dosta ljudi ce posejati. Bice cena 15 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh