Prskalice

Definitivno se ovi iz Požarevca nikad neće naučiti da prave neke normalne i korisne prskalice koje su pre svega lake za korišćenje.kako su samo lepo sakrili manometar iza ventila i creva služi samo za ukras u radu ko može ovde da prati pritisak?!

veljo ja koristim atomizer moravin i kao prskalicu.kad ne žurim skinem ceo ventilator i samo se ušrafe grane 8m koje su naknadno kupljene.a kad mi je hitno imam držač koji sam izbacio nazad i navario ispod ventilatora za ram prskalice isto se nasrafi za 5 min.a kad mi je baš hitno prskam voće a grane i ne skidam.samo creva prebacim
neznam da li ta tvoja ima onaj španer na kaiševima i da li možeš da isključiš ventilator?neki mehanikini atomizeri to imaju.to je dobra stvar a ja to na moravi nemam naravno

e sad ova morava je 60l pumpa kao i svi mehanikini atomizeri te veličine.oni uopšte nemaju u ponudi atomizere od 330 i 440l sa 105l pumpom bar tako stoji u katalogu.izgleda da te veće pumpe nemaju izlaze za remenicu.tako da treba obratiti pažnju na dužinu grana i broj dizni

PS.MOžda grešim ali mi se čini da su ovi naopako namontirali ovaj razvodnik:sta: logično je da se zakrene za 180 i razvodnik i manometar da ovo crevo za mešanje bude iza manometra a šraf za regulaciju sa desne strane a ne sa leve
 
Ahaaaa sve ako ga plaštična račva ne sačuva:haha:.ako već dodje do udarca ode sve do djavola nema spasa.
ipak bih ja voleo da vidim taj pritisak lepo
 
@persut

Da si pazljivije procitao moj post, video bi da se radi o italijanskom razvodniku. Sto znaci da nema veze sa moravom. Postoji i moravin razvodnik, koji je po izgledu slican onom koji dolazi na agromehaniku. Sto se tice preglednosti i nije neka mana. Pritisak namestam dok stojim, a tada se sasvim lepo vidi. Cim je nesto domace proizvodnje, unapred nije dobro. Cudni smo ti mi ljudi. :D
 
Morava ima i pumpu od 105 litara,kao i od 25 litara.
stefli,rekao bih po slici da je ta Komet pumpa ista kao i Moravina MP60.Prskalica je odlicna,nista joj ne fali,da te dugo posluzi.::svaka cast::
Ja sutra kad bih kupovao,naravno kupio bih pre ovu moravu nego neku slovenacku.
 
Pozz svima...prelistao sam celu temu i nisam mogao naci a znam da je pisano negde o ceni pumpa agromehanika 105l kao i razvodnika.
Zna li neko cene ?
 
Da li koristite rezervar za samoispiranje bureta, jek dovoljno samo jedan rezervar za samoispiranje kad se prelazi sa kukuruza na suncokret?
 
Da li koristite rezervar za samoispiranje bureta, jek dovoljno samo jedan rezervar za samoispiranje kad se prelazi sa kukuruza na suncokret?

Mislim da nije dovoljno, a ja ga koristim u druge svrhe, Kad prskam pipu ponesem u njemu vode, i kad potrosim 100 litara stanem, otvorim ventil, dodam tu vodu u veliko bure, dospem jos jednu litru insekticida i nastavim dalje. Mada ni to neradim svaki put, zavisi koliko sam daleko od kuce.
 
Tesko da ce biti nekog povracaja za prskalice. Ukoliko bude, to ce biti objavljeno na sajtu ministarstva poljoprivrede. Za sada jos uvek nista. I meni su to isto rekli iz "Morave". Koliko znam samo na IMT, Rakovicu i Majevicu ima 20% smanjenje cena.
Ja sam pre neki dan kupio moravinu m-440se prskalicu. Kometova pumpa i razvodnik, garancija dve godine. Cena 84000. Evo i neke slike:
a5uruju6.jpg

jega5yhu.jpg


adyhaje3.jpg


Za par dana videcemo kako ce se pokazati.

Lele skupa je.Ja prosle godine kad sam pitao u moravi za takvu prskalicu bila je oko 550e sa nasom pumpom i razvodnikom a,100e skuplje sa italijanskom.Znaci 650e.
 
Petre84 jes ti kupio onu poljakinju prskalicu? Interesuje me dal ima onaj andrak u situ za ispiranje ambalaže i gde je prikopčano crevo?
 
Prskalica je kupljena,ima taj ispirac ambalaze u situ,koji je morao biti malo "doradjen",crevo je prikopcano pored ventila sto otvaraju-zatvaraju grane,kada radi u polozaju za ispiranje na razvodniku je namesteno u polozaj da prska,zatvore se grane na 3 ventila i otvori se ventil za ispirac.Ako bude trebala koja slika bice od utorka.
Do sada sam jedini problem imao sa sifonom na dnu prskalice,stalno je curelo,greska je bila u losem odlivku.
Takodje grane 12 m bez kopiranja terena i nisu bas najsrecnije resenje,tako da nakon isteka sezone se mora napraviti pod obavezno.
Inace lako se nasteluje,tacno baca,i sto sam mogao da primetim konstrukcija je izuzetno jako uradjena,poredeci je na oko sa Agromehanikom,ovo mi deluje dosta cvrsce.
 
Treba mi pomoc hocu da menjam dizne na prskalici RAU-Metalogradnja na njoj su bile original 6-ce a ja bi sada da stavim 4-rke oceli smetati ili ce biti bolje sa manjim diznama???I da sa ovim sada diznama sto imam je blagi uzas prskanje izgleda su se istrosila pa nikako nespricaju!
 
Prskalica je kupljena,ima taj ispirac ambalaze u situ,koji je morao biti malo "doradjen",crevo je prikopcano pored ventila sto otvaraju-zatvaraju grane,kada radi u polozaju za ispiranje na razvodniku je namesteno u polozaj da prska,zatvore se grane na 3 ventila i otvori se ventil za ispirac.Ako bude trebala koja slika bice od utorka.
Do sada sam jedini problem imao sa sifonom na dnu prskalice,stalno je curelo,greska je bila u losem odlivku.
Takodje grane 12 m bez kopiranja terena i nisu bas najsrecnije resenje,tako da nakon isteka sezone se mora napraviti pod obavezno.
Inace lako se nasteluje,tacno baca,i sto sam mogao da primetim konstrukcija je izuzetno jako uradjena,poredeci je na oko sa Agromehanikom,ovo mi deluje dosta cvrsce.
Ako sam dobro shvatio ukoliko želiš da ispiraš ambalažu treba onu glavnu ručicu zavrnuti u položaj da prska a ona tri ventila za grane zatvoriti a četvrti je za ispirač i njega treba otvoriti,ne? I kako onda kada menjaš ambalažu,čime zaustavljaš "proces" ispiranja? Glavnom ručicom? Nisam siguran da mi je jasno pa ako ti nije teško škljocni neku sliku razvodnika kada je u položaju da ne radi ispirač i kada je u položaju da radi. A možeš i sliku gde je prikopčan ispirač tj to crevo u cisterni. Sory što te gnjavim..... Provalio bi ja kako to radi i gde šta ide ali nemam ja takvu prskalicu nego znam ko ima i već 3 godine ne zna da ima ispirač ambalaže. A da se učim na tudjoj prskalici ne bih. Unapred zahvalan!
 
Ispirač ambalaže radi tako da kad se flaša natakne na njega, ona potisne neki ventil koji pusti vodu na diznu ispirača. Kad se flaša povuče nagore (da se skine sa ispirača), ona ponovo oslobodi ventil koji zatvori dotok vode, tako da može zamenuti flašu...

A na koji način se uopšte voda sa pumpe dovede do ispirača, to već zavisi od prskalice do prskalice...
 
Pa da tako i ja mislim da radi ali nisam stigao da vidim kako tačno izgleda ispirač. Brzinski smo prskali žito i odmah po završetku prešli na setvu kukuruza. Tako da nismo stigli istraživati...
 
Bez kopirajucih grana 8m maksimum da bi se odradio kvalitetno posao, 12m hmhm pa to je muka ziva, na toj duzini kad si u nekoj uvali, jedna strana zaliva a na drugoj strani metar od zemlje.
neki put u zurbi zaboravim da odkocim grane i posle par metara mi jasno da to nisam uradio, jos kada su na kopirnim granama postavljeni odbojnici, to je lep posao.
danas lakoj lane 55kj
 
Nazad
Vrh