Prskalice

Ako sam dobro shvatio ukoliko želiš da ispiraš ambalažu treba onu glavnu ručicu zavrnuti u položaj da prska a ona tri ventila za grane zatvoriti a četvrti je za ispirač i njega treba otvoriti,ne? I kako onda kada menjaš ambalažu,čime zaustavljaš "proces" ispiranja? Glavnom ručicom? Nisam siguran da mi je jasno pa ako ti nije teško škljocni neku sliku razvodnika kada je u položaju da ne radi ispirač i kada je u položaju da radi. A možeš i sliku gde je prikopčan ispirač tj to crevo u cisterni. Sory što te gnjavim..... Provalio bi ja kako to radi i gde šta ide ali nemam ja takvu prskalicu nego znam ko ima i već 3 godine ne zna da ima ispirač ambalaže. A da se učim na tudjoj prskalici ne bih. Unapred zahvalan!

Bas tako,glavna rucica u polozaju za prskanje,ventili za prskanje zatvoreni,a ventil za ispirac otvoren.
Ovde je ocigledno malo praistorijski ispirac,jer nema nikakvog ventila.Kada se namesti u polozaj koji sam naveo gore,on stalno izbacuje vodu na ispirac,voda ne ide iznad tog ispiraca (cevi),vec na njemu sa strane imaju prorezi gde voda izlazi.Ispirac staje kada se iskljuci i to je cela filozofija.Bice slika sledece nedelje.
 
Bas tako,glavna rucica u polozaju za prskanje,ventili za prskanje zatvoreni,a ventil za ispirac otvoren.
Ovde je ocigledno malo praistorijski ispirac,jer nema nikakvog ventila.Kada se namesti u polozaj koji sam naveo gore,on stalno izbacuje vodu na ispirac,voda ne ide iznad tog ispiraca (cevi),vec na njemu sa strane imaju prorezi gde voda izlazi.Ispirac staje kada se iskljuci i to je cela filozofija.Bice slika sledece nedelje.
Ako mislimo na istu poljsku prskalicu "Skotarek",taj ispirac u situ sluzi da bi isprao preparat sa kojim radite iz sita a nikako za ispiranje ambalaze od preparata.Zato i ima ventil direktno na razvodniku sa ostalim ventilima,a ne u samom situ kao sto neke prskalice imaju.Inace oprezno rukujte sa tim svim ispiracima sto sita,sto ambalaze jer lako mogu da prsnu gde ne treba-u oci.Pre neki dan sam video zgodan sistem:covek je na obicnu prskalicu (sa jednim rezervoarom)pricvrstio balon od 20 lit sa slavinom,i u njemu nosi cistu vodu koju koristi za pranje ruku i ispiranje ambalaze.Veoma korisno, mogu reci.
 
Nije Skotarek u pitanju,postavio sam sliku na par stranica unazad.
Ovde je ipak namenjen da ispere ambalazu,samo nije bas najsrecnije konstruisano,ali uz malo paznje moze posluziti.Najveci je problem sto voda ne izlazi vertikalno,vec horizontalno iz vise otvora,pa se moze desiti da vrh ambalaze ne ispere kako treba,tada treba ambalazu malo stisnuti da "zadihtuje" sa donjim prstenom na ispiracu i voda cas posla stize do vrha,ali ne previse,jer onda prska sto posto.Uverio sam se da moze da prsne,na srecu probano je samo sa cistom vodom
 
@persut

Da si pazljivije procitao moj post, video bi da se radi o italijanskom razvodniku. Sto znaci da nema veze sa moravom. Postoji i moravin razvodnik, koji je po izgledu slican onom koji dolazi na agromehaniku. Sto se tice preglednosti i nije neka mana. Pritisak namestam dok stojim, a tada se sasvim lepo vidi. Cim je nesto domace proizvodnje, unapred nije dobro. Cudni smo ti mi ljudi. :D

pažljivo sam pročitao ovaj tvoj post i moram da odgovorim osećam se prozvanim da sam čudan:sta:.a ti u istom postu imaš reči "italijanski razvodnik" "nema veze sa moravom" i "domaća proizvodnja".
provlačiš temu kupujmo domaće(što podržavam ali da bude kvalitetno za uložen novac) a kupuješ domaću prskalicu sa italijanskom pumpom i razvodnikom?! a šta je onda tu na njoj domaće? Ima na onom sajtu koji je Mirko postavio taj razvodnik je oko 10.000 a pumpa je sigurno oko 40.zato je i tolika cena.od svega toga domaće je bure i ram to mogu ja da ti izvarim u garaži za jedno popodne a bure biraš kakvo hoćeš na vašarima za 100e.
ako ti je već domaće toliko valjalo što nisi uzeo moravinu pumpu i razvodnik?!

da se razumemo nisam ja protivnik domaćeg.ali neka bude kvalitetno za uložen novac.imam ja moravin atomizer 20ak godina star i znam koje su mu mane i koliko se kvari i pored redovnog održavanja.a gledam i komšijin agromehanikin star bar 30+ godina sa 0 održavanja sahraniće novu moravu
 
dok smo radili sa starom rau od 350 lit. i 8 metara jedva smo postizali a ove dve godine samo letimo po njivama:osmeh:
002.jpg

004.jpg


- - - - - - - - - -

slike su malo losije jer sam slikao sa 500metara daljine
 
@grunt na koje maske mislis? one obicne bele male? ja masku ne koristim uopste...mada bi trebalo :(
@goran koliko si platio prskalicu i koliki joj je zahvat? svidja mi se...
 
@grunt na koje maske mislis? one obicne bele male? ja masku ne koristim uopste...mada bi trebalo :(
@goran koliko si platio prskalicu i koliki joj je zahvat? svidja mi se...

Citaj malo starije postove,nije to zabranjeno.
A tamo imas sve opisano,nemoj da ti je tesko.


A sto se maske tice,ja koristim,onu staru vojnicku,jos iz doba JNA.
 
Citaj malo starije postove,nije to zabranjeno.
A tamo imas sve opisano,nemoj da ti je tesko.


A sto se maske tice,ja koristim,onu staru vojnicku,jos iz doba JNA.

Nista se ti ne brini druze, citam ja postove i starije i novije, ali sam danas dosta procitao ali stare bas, tako da mi je promakao negde ako je covek objasnjavao :) no nebitno...

a sto se maske tice...mislis na onu bas preko celog lica??
 
A sto se maske tice,ja koristim,onu staru vojnicku,jos iz doba JNA.
pre mesec dana se pojavilo na otpadu sekundarnih sirovina nove nekoristene vojne maske
kupio sam 6 za 200 din.:osmeh:

- - - - - - - - - -

@grunt na koje maske mislis? one obicne bele male? ja masku ne koristim uopste...mada bi trebalo :(
@goran koliko si platio prskalicu i koliki joj je zahvat? svidja mi se...
clan dragan.kovacev je uzeo pre neki dan pa za info je najbolje da pitas njega:ppozdrav:
 
neznam za rok filtera ali se secam da umalo nisam dusu ispustio u vojsci posle 15 km. na glavi sa njom:haha:
 
Nazad
Vrh