Prskalice

:haha::haha: svratio mi drugar iz Padine pa nisam mogao da odolim da se ne nasalim.
proizvodjac Bargam, hidro grane 15m, prohromske cevi, ma perverzija. pre 2-3god. 14000e

a ovo je moja masina, jako sam zadovoljan, kopirna krila me odusevila.
 
Danas u B. Topoli na vašaru bilo je Lehlerovih ID,IDK za 6 evra i ID sa keramičkim uloškom za 8 evra po kom. IDKT nije bilo uopšte.

To je skupo. U Agrotrade-u su IDK keramičke 750 din a ID keramičke 850 din. IDK plastične su 389 dinara u Agritehnikom-u Zrenjanin.
U Rumi na vašaru se stalno pojavljuje neki lik sa bezobrazno visokim cenama(ID keramika 10 eura, IDK plastka 6 eura, itd.). On misli da mi nemamo telefon i ne znamo da postoji brza pošta.
 
Agrometal Sombor oko 6-7k evra sa triplex diznama, pumpom agromehanika 150l, regulacijom sekcija i pritiska iz kabine. Hidaulicno podizanje i spustanje krila. Rezervoar 150l za pranje prskalice, i neki mali za pranje ruku. Ima i pretinac gde se sipa hemija, koga mrzi da se penje na prskalicu :osmeh: Moguce da sam nesto zaboravio, neka mi se javi vlasnik iz Stapara da me isparvi ako procita ovaj post :bravo:

p.s. Hidaulicna visina krila, ne hidraulicno sklapanje i sirenje.
 
Moja kombinacija
yia9j.jpg

f35e9t.jpg

Napred 650 lit, nazad 750 lit. za max 12 kj u zavisnosti šta se radi.
 
Naravno da je korisno. Svako zaustavljanje, mesanje preparata 5min, razmeravanje hemije itd. Po meni dosta bolje resenje nego vucna prskalica od 1500l, jer je manevrisanje daleko jednostavnije, a i gazenje ako njiva ima uzglavnicu ili kakv sanac na kraju.
 
Naravno da je korisno. Svako zaustavljanje, mesanje preparata 5min, razmeravanje hemije itd. Po meni dosta bolje resenje nego vucna prskalica od 1500l, jer je manevrisanje daleko jednostavnije, a i gazenje ako njiva ima uzglavnicu ili kakv sanac na kraju.

Manevrisanje nije problem ni sa vucenom, treba samo malo prakse, a prskalica u skretanju prati traktor, tako da ni to nije problem.
 
Nazad
Vrh