Prskalice

posebna kadica za sipanje otrova je skuplja nego cela polovna prskalica:haha:
 
posebna kadica za sipanje otrova je skuplja nego cela polovna prskalica:haha:

Nisam siguran da je i Moravina varijanta baš tako skupa. Ona na kojoj sam ja pratio pokaznu vežbu je koštala dvadesetak hiljada evra. To je neka uvozna vučena prskalica, a da apsurd bude veći, oni je teraju sa IMT 542 ili 549, ne sećam se tačno koji je bio, ali samo ta dva traktora su tada i imali. Tada sam ja i komentarisao tamo da većina nas kada bi imala tolike pare kupila bi radije nov Belarus 820 nego tu prskalicu. Tada je instruktor rekao da to i jeste zdrava logika, ali da oni kao institut treba da imaju vrhunsku prskalicu, a da ima na tržištu i jeftinijih i manjih prskalica po novom. Ja sam još rekao i da poznavajući društvo sa kojim sam bio na tom seminaru, svi mi imamo iza svinjca:svinja: neku staru "Moravu" i da smo daleko i od jeftinijih prskalica po novom i pitao sam da li može i stara Morava da radi po novom. Instruktor je rekao da može uz određene prepravke i objasnio šta to treba i kako da prepravimo. Zato se interesujem koja je cena Moravine po novom da vidim da li da se u opšte petljam da od babe pravim devojku ili da lepo kao čovek platim i klatim.
Ovo su cene novih uvoznih prskalica po starom: http://www.poljooglasnik.rs/oglasi/16-prikljucci/7006-prodaja-novih-prskalica-po-fab.html
Pa ako je Moravina po novom i za nekih 50% skuplja od obične uvozne, to je onda meni prihvatljivo.

Inače, pitao sam instruktora i da li može JNA maska i rukavice da posluže kao adekvatna zaštitna oprema i na to sam dobio odgovor da je to u glavnom i kvalitetnija oprema od one koja može da se nabavi kod nas. Kad počneš da osećaš smrad onda cedilo više nije ispravno.

- - - - - - - - - -

Sad sam bio na Moravinom sajtu. Ako sam dobro video sve ove nošene prskalice su im po novom samo što nemaju tu kadicu nego su samo urađane one prepravke što bi trebalo svi da uradimo na postojećim prskalicama.

http://www1.fmmorava.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=7
 
sa koliko l/ha prskate na crno??? tj interesuje me jel koristite vise vode nego za uobicajeno prskanje posle nicanja???
 
"Morava" pravi sa jednim, dva i tri bureta. Ja sam gledao model M-440S. To su ove koje su prikazane na njihovom sajtu. Bure za hemiju i za pranje ruku. Imaju opciju sa italijanskom pumpom i razvodnikom. Dok sa tri bureta nosi oznaku M-440E. Njenih slika nema na njihovoj internet prezentaciji, ali ima u poljooglasniku.
 
"Morava" pravi sa jednim, dva i tri bureta. Ja sam gledao model M-440S. To su ove koje su prikazane na njihovom sajtu. Bure za hemiju i za pranje ruku. Imaju opciju sa italijanskom pumpom i razvodnikom. Dok sa tri bureta nosi oznaku M-440E. Njenih slika nema na njihovoj internet prezentaciji, ali ima u poljooglasniku.

Pretplatnik sam Poljooglasnika i dakle redovno pratim, ali nisam tako detaljno zagledao tu Moravu, samo sam skontao da je po novom.
 
http://www.sendspace.com/filegroup/Exyd6pmQYENG3070oNSuw602xsl4sGIqVF9qxVBwSlhsD0IUg/iH3PuX3JXca+YY SLIKE

http://www.sendspace.com/file/h69h4c CENOVNIK

""""Za M-440E""" To treće bure koje je belo i stoji pored ima 50l kapaciteta služi za ispiranje sistema a ne za hemiju fabrički (može da se preradi za hemiju).
U cenovniku ima razne varijante prskalica. Ako treba objašnjenje trebalo di da se zovne prodanica.

Osnovne varijante su M-440S/URP8; M-440E/URP8 i M-440SE/URP8. Posle ima dodataka i raznih varijacije.
 
Kako rece KR, polovna prskalica se ne kupuje! :osmeh:

Stigla pre 5-6 dana. Oprskala 9 jutara psenice i zadovoljan sam kako radi. Sada je napunjena vodom i ceka rat protiv repine pipe!
xwJkJ6s.jpg
 
Da u firmi Best & Co, tj najblizem distributeru Agromehanike. 105l pumpa, 10m grane, 440l zapremina.

Danas prskao 7 jutara repe. Na pritisku od 2 bara oprskam 4 jutra sa 105l vode po jutru i Imt 539 na 1400o/min 2. brza. Ako je parcela manja od 4 jutra onda idem sa 115l vode po jutru i pritisku od 2,2 bara, dok je brzina kretanja i dalje 2 brza 1400 o/min.
 
I mene ovo interesuje, zvao sam Moravu oni kazu da pitam u opstini, kazu to je razlicito od opstine do opstine...
Pa ako neko ima konkretnu informaciju naka pise ili baci neki link..

Pozdrav

Tesko da ce biti nekog povracaja za prskalice. Ukoliko bude, to ce biti objavljeno na sajtu ministarstva poljoprivrede. Za sada jos uvek nista. I meni su to isto rekli iz "Morave". Koliko znam samo na IMT, Rakovicu i Majevicu ima 20% smanjenje cena.
Ja sam pre neki dan kupio moravinu m-440se prskalicu. Kometova pumpa i razvodnik, garancija dve godine. Cena 84000. Evo i neke slike:
a5uruju6.jpg

jega5yhu.jpg

adyhaje3.jpg

Za par dana videcemo kako ce se pokazati.
 
Da li na atomizer (Agromehanika 330 lit) mogu da se prikace grane i da se koristi kao prskalica za ratarstvo? Koliko kostaju grane i da li je potrebna jos neka prepravka?
 
Nazad
Vrh