Prskalice

Da li neko zna hoce li biti povracaja od drzave za prskalice?
 
Potrebna mi je pomoc oko prskalice. Imam agromehanikinu 440l i pumpu od 105l,zahvat 8m, na diznama pise 11003. Jednostavno ne znam da je nastelujem da radi kako treba,negde bacim vise vode negde manje... Ako prskam sa imt 539 kojom brzinom kretanja bih se trebao kretati, pri kojim obrtajima i koliko bari treba biti na prskalici?
E ovako okvirno!Napumpaj u pumpu prskalice vazduh na 2,5 bara,zatim na regulatoru odnosno da ti na manometru pokaze 2 ili 2,5bara a 539 vozi drugom ili cak trecom na 1 300 obrtaja tako bi trebao da oprskas 3,5 jutra.Probaj tako pa javi sta je bilo!
 
Agronomski glasnik,2-3,2012
Одлична студија о прскалицама и дизнама на прскалицама.Наши пријатељи с Пољопривредног факултета одсек пољопривредна механизација из Осијека су се баш потрудили и то својски.Препоручујем да прочитате и примените.
 
Kod mene u selu ima dosta tih Morava od 440l moja je 350l i nikako nisam zadovoljan sa njom.. Jedino je moj deda hvali ali znam i zasto jer se on naradio sa onom sa mesinganim buretom ta je bila jos gora... Ja sam moju moravu dosta prepravio moracu da uslikam,zamenio sam pumpu,stavio neku italiansku sad ima pritisak kao luda i zamenio sam one slavine (da se tako izrazim) stavio druge jer one od plastike nisu za nista pa sam stavio te slavine sa kugla ventilom i zavrsio sam problem sa tim... Stavio sam druge dizne... Sad me zao da je poklonim nekom ali me bas nervira... Mozda se odlucim da je preradim... Da nadjem neke druge grane ali isto mi ostaje problem onaj poklopac od burta.. Kako je to reseno na Agromehaniku???
Kod mene najvise ima Morava,moj atomizer Morava je odradio sacuvaj boze,nema uopste sita za krs,ja to tocim dirktno crevom bez onog sita na poklopcu i samo teraj,prva i gas.Ove godine sam uradio generalni remont i stavio nove dizne 110-04 sa sitima,sad ga posle rada operem,a od 1997 godine kad je kupljen nov do ove godine nisam ga oprao nikad,znaci bas nikad,poprskam i samo ostavim na dvoristu,naravno na suncu i kisi je stojao.Radio je,naradio se strasno,jeste da bure lije vodu na sve strane na vrhu,pumpa negde uvek kaplje,izbacuje ulje ali zato radi:osmeh:

Sad sam resio da malo pripazim Moravu,dobra je kad nema bolje a i bolje je imati kako takvo svoje nego da molim druge da mi prskaju.
 
Mirko 015- I kod mene u selu definitivno ima najvise Morava prskalica... Koliko moze da kosta nova pumpa za Moravinu prskalicu od 350l konkretno za moju... Ja sam moju sredio pa stavio neku drugu koju sam imao sa stare Morave sa mesinganim buretom ali bi voleo da znam koliko kosta druga pumpa za nedaj boze.. Ipak ta moja Morava isprska boga beloga sad je isprskala oko 25h psenice,plus nesto prijateljima plus za suncokret i kukuruz i jos ponovo drugovima.... Teram je kao tudju ali ne izdaje,polomile mi se grane nekoliko puta,pumpu sam ja sredio jer nisam video da je ulje otislo kad se pocepala membrana,bure preliva samo kod poklopca oko creva sam ja sredio to sve nema da kapne..
 
Nova pumpa koliko je nemam pojma,tebi treba MP-60.
Koliko vidim kod tebe je ova pumpa sad na prskalici,to je pumpa sa Morave sa mesing buretom.
346rl0m.jpg
 
Gospodine Grunt, uradio sam kako ste rekli i vozio 2 na 1300 obrtaja ili 8km/h i sa jednom prskalicom izaslo je 3.5 k.j. Hvala na savetu!! :ppozdrav:
 
Nova pumpa MP-60 za ratarske prskalice košta 26.400,00 sa pdv-om i godinu dana garancije u fabrici. E a na pijacama ima i reparirane po nižoj ceni. A negde za te pare ili još malo više možeš da kupiš polovnu prskalicu. Pa pogldeaj šta ti se isplati.
 
Nova pumpa MP-60 za ratarske prskalice košta 26.400,00 sa pdv-om i godinu dana garancije u fabrici. E a na pijacama ima i reparirane po nižoj ceni. A negde za te pare ili još malo više možeš da kupiš polovnu prskalicu. Pa pogldeaj šta ti se isplati.

Polovnu prskalicu moraš da pretreseš od a do š jer je ne poznaješ. Znam jer sam ja kupio polovnu prskalicu. Čim sam je kupio remontovao sam pumpu, prošlog proleća sam isto čačkao oko pumpe, a pre par dana sam na njoj zamenio i regulator pritiska sa komplet razvodnikom i manometrom. Jednom prilikom ću i komplet cevi da zamenim.
To se isplati ako imaš volje, vremena i umeš da čačkaš oko nje. Opet, pitanje je i koliko posla imaš oko poljoprivrednih radova i kojim mašinama ih radiš, pa iz toga izvedeš da li ti je skuplji sat na njivi ili u radionici. Ko ima puno svog posla ili radi usluge drugima sa jakim traktorom i odgovarajućim priključcima, tom se ne isplati se da "gubi vreme" u radionici.

Nego, pošto može biti cela nova "Morava" po novom, odnosno Euro-varijanta od 330 ili 440 litara, ako slučajno znaš da ne moram da ih zovem. Nemam nameru da to kupim ove sezone sigurno, ali bih voleo da imam orjentacionu cifru jer ću kad-tad morati da pređem po novom. Bio sam u Pančevu na pokaznoj vežbi kako se radi po novom i jako mi se dopada. Osnovne principe primenjujem već sada, ali je sporo i komplikovano kad nemaš posebnu kadicu za sipanje sredstva i ispiranje ambalaže i poseban rezervoar za pranje ruku, rukavica i čizama nego sipaš iz balona. :udri:
 
Nazad
Vrh