Prskalice

Izgleda smo našli problem.Ručica sa ventilom koji gura u radu vodu na mešač u buretu propušta.Gumica se svukla sa nitovanog dela.Isto tako dole na mešaču gde je ustvari obična dizna 006 je takođe otišla gumica i guralo je vodu kako na diznu tako i pored nje.To smo odklonili i sutra proba.
 
Evo i moje prskalice u pitanju je Morava sa zamenjenom pumpom (ja sam je zamenio stavio drugu) neznam konkretno koji tip Morave.. Cim budem bio u prilici da sebi kupim drugu prskalicu (sad ona nije naj vaznika) odmah bacam ovu Moravu sto dalje od mene... Grane se sve izlomile,ako je kojim slucajem vozite punu do njive polovinu vode prospete putem kod poklopca,nemogu dva kruga da isprskam a da se neka dizna ne zapusi ili cak vise njih.. Mada sipam cistu vodu i kroz sito i sve ali ne vredi.. Bas me nervira!!!!

041613132158.jpg
 
Ima li neko onu tabelu za utrosak vode po ha,da pogledam nesto.Konkretno imam agromenahikinu prskalicu sa crvenim diznama 4.
Ciro ja sam moravinu prodao prosle godine i sad sam se preporodio.
 
Ma moracu i to da vidim da kupim drugu prskalicu ali polako docice valjda sve na svoje... Ovo mi je prva godina da se bavim malo ozbiljnije poljoprivredom...
 
Koliko može da vredi moravina prskalica 440litara? Takva kao što je cira okačio sliku.... Mislim da je 87 god. a negde oko 2000-te je puštena u rad. Kao da sam negde naišao na priču kako je neko prodao po nekih 300-400e ali ne mogu da pronadjem taj post....
 
Koliko može da vredi moravina prskalica 440litara? Takva kao što je cira okačio sliku.... Mislim da je 87 god. a negde oko 2000-te je puštena u rad. Kao da sam negde naišao na priču kako je neko prodao po nekih 300-400e ali ne mogu da pronadjem taj post....
Vredi oko 200 eura,moj burazer je skoro kupio Moravu 1992 god. u ekstra stanju za 180 eura.
 
Koliko može da vredi moravina prskalica 440litara? Takva kao što je cira okačio sliku.... Mislim da je 87 god. a negde oko 2000-te je puštena u rad. Kao da sam negde naišao na priču kako je neko prodao po nekih 300-400e ali ne mogu da pronadjem taj post....


Kod mene u selu ima dosta tih Morava od 440l moja je 350l i nikako nisam zadovoljan sa njom.. Jedino je moj deda hvali ali znam i zasto jer se on naradio sa onom sa mesinganim buretom ta je bila jos gora... Ja sam moju moravu dosta prepravio moracu da uslikam,zamenio sam pumpu,stavio neku italiansku sad ima pritisak kao luda i zamenio sam one slavine (da se tako izrazim) stavio druge jer one od plastike nisu za nista pa sam stavio te slavine sa kugla ventilom i zavrsio sam problem sa tim... Stavio sam druge dizne... Sad me zao da je poklonim nekom ali me bas nervira... Mozda se odlucim da je preradim... Da nadjem neke druge grane ali isto mi ostaje problem onaj poklopac od burta.. Kako je to reseno na Agromehaniku???
 
@cira92
Stavi filtere za kap po kap na crevima sto idu u grane I mislim da ce se drasticno smanjiti problem.
Ja sam tako resio problem kod mene.
 
Kod mene na prskalici ima sito na buretu, sito na usisu pre pumpe, sito na razvodniku i opet skupi krša na sitima od dizni.
Ali bar se dizne ne zapušavaju.
 
Gde mogu da skinem,ili da mi neko posalje(okaci ovde)uputstvo ili sliku rastavljene 50-litarske Rau pumpe....ovo sto ima u opciji Download je nista-slabo...(interesuju me prvenstveno polozaji ventila....)
U napred zahvalan s postovanjem.
 
Kod mene na prskalici ima sito na buretu, sito na usisu pre pumpe, sito na razvodniku i opet skupi krša na sitima od dizni.
Ali bar se dizne ne zapušavaju.

Zavisi koje dizne imas. Sa crvenim (cetvorkama) teze se zapusuju, ali ako imas zute (dvojke) veoma se cesto zapusuju.
Recimo ja sam kupio zute dizne u Austriji koje su plasticne spolja a prohromski deo sto baca u unutrasnjem delu dizne, lepezu prave savrseno ali zato se zapusivale... e posle ugradnje filtera je vec druga prica, tek po nekad se zapusi po neka.
 
Potrebna mi je pomoc oko prskalice. Imam agromehanikinu 440l i pumpu od 105l,zahvat 8m, na diznama pise 11003. Jednostavno ne znam da je nastelujem da radi kako treba,negde bacim vise vode negde manje... Ako prskam sa imt 539 kojom brzinom kretanja bih se trebao kretati, pri kojim obrtajima i koliko bari treba biti na prskalici?
 
Nazad
Vrh