Prskalice

Ja sam se na kraju ipak odlucio za poljsku prskalicu,hteo sam agromehaniku,ali ona koju sam ja hteo je bila malo skuplja.
Cena joj je 1350 e,600 litara,kardan,rezervoar za pranje ruku,tripleks dizne,ima cak i ispirac ambalaze u situ,cekrk za podizanje grana,pumpa 120 l/min,grane 12 m.
Od stvari koje mi se nisu svidele je to da nema kopiranje terena (a telefonom mi je receno da ima,u planu je da ga napravim); nema dodatni rezervoar za pranje prskalice,takodje planiram da bude napravljeno;razvodnik deli sekcije na samo tri dela,mada opet dobro je sto ima tripleks dizne,pa se svaka pojedinacno moze zatvoriti,dok radi,nek radi,a posle cu ubaciti neki bolji.Stize tek u sredu,ali ovako bi trebalo da izgleda:

Koja je ovo marka ?
 
Iskreno ne znam tacno kako se tacno zove fabrika,ali je to ona ista sto proizvodi poljske rotacione kosacice,cuvene "Poljakinje".
 
Ljudi gde ima pumpi za prskalicu treba mi od 105 litara,kao i razvodnik, i koja im je cena?
 
Sta se desava kad ''biblioteka'' neradi? Pa onda radimo nesto korisno(valjda),evo sa cime smo se danas zanimali i usput potrosili 3000 dinara za materijal.Na prvoj slici se vidi narezivanje navoja na plasticnoj cevi
2yl0eoi.jpg
,Koristili smo manzetne od letve volana za rasprskivac.parce metalne cevi i dzak za krompir (jednostruko)
330frfd.jpg
,na sledecoj slici ce te videti cemu sluzi navoj koji smo narezali
33vj43s.jpg
,matice su polacola ,unisten nepovratni ventil za bojler .Napravili nosace za boce i izbusili rupe
2mzljc3.jpg
pricvrscena creva i rasprskivac.Creva su fi 20 ali bi trebalo deblje.Po mom skromnom misljenju minimum 30
27y3gox.jpg
Prikljucke za prskalicu su ostali ne promenjeni stim sto sad tu ulazi vazduh
2lbom1e.jpg
,Dva benzinska ventila sam koristio za levu ili desnu stranu t.j. za levu ili desnu prskalicu
34nrwhu.jpg
,komandni prekidac -normalno za levu ili desnu stranu
ot0uw7.jpg
I na kraju ucinak na 5 bari pritiska .Trebao je da dodje jos regulator pritiska ali nisam mogao da ga pronadjem(trebao bi da se montira) pa smanjivanjem na samom ventilu reguliseta kolicinu pene.Koncentracija je 1.5dl. ferija na 6 litara vode ali nema potrebe zatolikom,sutra najverovatnije prskamo zito pa javljamo.
ot0uw7.jpg
Moram da naglasim da mi nismo profesionalci i da mi to samo tako radimo a pene u p.m.Ako neko ima drugacije iskustvo rado cemo ga procitati .Sve ukupno 6 sati posla uz koju procitanu knjigu nije strasno.Puno vam hvala na Vasem vremenu i izvinjavam se ako sam bio dosadan
29ndqah.jpg
 
Ako sam dobro razumeo, pena predstavlja granicu dokle je oprskano, te se lakse iz traktora nacilja sledeci prohod prskalicom... mozda gresim, ne znam :sta:
 
Zamolio bih ako neko ima radionocki prirucnik ili katalog tezervnih delova od klipno membranske pumpe agromehanika kranj bm 105/20.neka postavi na forum ili ako to vec negde ima da se skine ako vam nije problem da napisete gde.Hvala.
 
Da li je pametnije kupiti prskalicu sa granom od 10metara i agromehanika pumpom od 65litara, ili od takodje od 10 metara grane sa poljskom pumpom od 100 litara koja je kao takva jeftinija za 40 eura od ove agromehanike?
 
Nazad
Vrh