Prskalice

Potvrdjujem za 65l pumpu. 10 metara grane i 440l rau prskalica od 1976 prska.
 
Da li neko zna koliko kosta nova Comet pumpa od 105l? I koliko bi mogao da izadje kompletan remont iste?
 
Pozdrav svima. ja posedujem prskalicu Gumaplast Rau 440 l 8m grane. hteo sam da je prepravim na vinogradarsku i da je pokrecem tomom vinkovicem. Prepravio sam je na vucenu i spakovao kardan radi perfektno. Zanima me koliko bi mi bilo potrebno dizni kad ih postavim vertikalno? Koje dizne?Meni bi trebalo da stvara sto vise magle. Koji radni pritisak?Brzina i ostalo. planiram da prskam malinu. Visina redova je 180 cm.Hvala unapred
 
Po meni nije bas dobro resenje sto je lezaj sa glavcinom postavljen na sredini te profilne konstrukcije,ovako ce se klatiti non stop na svaku neravninu.
Mnogo bolje bi se ceo sistem ponasao da je na ovoj konstrukciji glavcina postavljena na vrhu,a grane na najnizem delu.Tako bi ceo sistem bio mnogo uravnotezeniji.
Ne znam kolko su jake te opruge,ali ako su jace sa njima se gubi smisao kopiranja.
 
@zeljko025
Ko je proizvodjac te ptskalice i koliko je::novac::.
Koliko vidim da su grane 10m , a bure 660l ili se varam.
Da li si radio sa njom i jesi li zadovoljan sa kvalitetom'
 
@Bewisa gumaplast vojka bila je 820-830e prosle godine kupljena grane 10 bure 660l i 105l agro mehanikina pumpa sa injiektorom poprskala je prosle godine oko 45kj i do sad nisam imao nikakvih problema pritisak na 3 bara namesten dizne 4 i brzina 8km/h i oko 150-160l po kj i samo cepaj.
Opruge su takve da drze grane u ravnotezi ali opet da nisu toliko krute da mogu lepo da rade.
 
Poslednja izmena:
Verovatno im politika da tih malih prskalica ima dosta na trzistu i da nemaju tu sta da traze.
sobzirom da im je svaka prskalica sa 3 tanka, mozda bi i te male bile zanimljive za odredjene kupce.
 
Dali netko ima AKPIL prskalicu ovdje ? Kako je zadovoljan jer vidim da su primjetno jeftinije od Leško i Agromehanike. I još me zanima ARAG 300S elektronika za prskalice, dali ona moze preko ISOBUS štekera očitavati brzinu ili se mora stavljati onaj čitač na felgu ? Dali ARAG 300S radi kao i Amazone kompjuter, dakle upisem toliko litara i to je to, vozim kako hocu.
 
Ja sam se na kraju ipak odlucio za poljsku prskalicu,hteo sam agromehaniku,ali ona koju sam ja hteo je bila malo skuplja.
Cena joj je 1350 e,600 litara,kardan,rezervoar za pranje ruku,tripleks dizne,ima cak i ispirac ambalaze u situ,cekrk za podizanje grana,pumpa 120 l/min,grane 12 m.
Od stvari koje mi se nisu svidele je to da nema kopiranje terena (a telefonom mi je receno da ima,u planu je da ga napravim); nema dodatni rezervoar za pranje prskalice,takodje planiram da bude napravljeno;razvodnik deli sekcije na samo tri dela,mada opet dobro je sto ima tripleks dizne,pa se svaka pojedinacno moze zatvoriti,dok radi,nek radi,a posle cu ubaciti neki bolji.Stize tek u sredu,ali ovako bi trebalo da izgleda:

 
To posebno nervira kad ti jedno prica a drugo ti uvaljuje, i ta jedna laz baca sumnju na celokupnu stvar koja me odbije da kupim tako nesto, al neki put prihvatim to jel nemam drugi izbor.
Petre kulturno deluje, jel ima ispod grana podmetace, tj. da zabravis grane da ne trpi sajla i cekrk?
 
Nazad
Vrh