Prskalice

Sada sam našao da paralelna veza baterije= isti napon, duži vek batreija, kada neka baterija oslabi napon ostaje isti ali se smanjuje kapacitet.
Dok kod redne veze se sabiraju naponi ali kada neka baterija oslabi napon pada, kapacitet se ne spominje.
 
Pozdrav. Kupio sam novu prskalicu 330l grane 8m, proizvod AgroArt, dok je pumpa AgroMehanika 25 bara.
hLjdZiV3juFhmeR8mvWo.jpg


Sastavio sam sve i pustio je u pogon sa čistom vodom. Nabija pritisak i sve radi ok, samo na regulatoru na ovom vijku sa strane curi malo.
IMG-99a0019214137426891f1bbc7fe23448-V

Smije li se ovaj vijak dotegnuti? Kontaktirao sam odmah firmu, oni kažu da ne smije tu curiti tečnost.

Takođe imam pitanje vezano za pumpu, to jest ulje u njoj piše da ide sae90. U upustvu Sae 30/40, što je konfuzno. Ima crveni čep na pumpi koji ujedno služi i kao mjerač nivoa jel tako?
Samo što kad ga izvadim na njemu nema ulja, to jest nije uronjen.Ima samo mast koja je prilikom montaže namazana na gumice.

Mada dublje se vidi da ima ulja kad sam mjerio sa štapićem. Proizvođač kaže da pumpa dolazi napunjena uljem i ne treba dosipati.
Nisam nigdje našao sličnu temu pa ovdje pitam vas.
Hvala.
 
Uspi ulja do oznake, nije bitno koje. Najgore je bez ulja
Koliko redova planiraš da prskaš ?
Odmah zameni dizne.
 
Našao sam pumpu za prskalicu Rover Marina 25 i 30, na 12V. 25-ca vuče 30A (tako piše), što znači da 30-ca vuče oko 50-60A. Nije mi logično da na motori piše da je 25-ca 0,6Hp ili 360W ,što nije tačno, ne znam zašto tako piše ?
Da li neko može da mi razjasni ?
I da mi kaže kako bi se ponašao akumulator od 100Ah sa potrišnjom od 60-tak A, pola sata do sat rada ?

Ovo je utopia sto ti pokusavas , pumpa na prskalici treba nekoliko KW za pogon.

Osim mehanickog pogona jedino je moguci hidro pogon pumpe, sve ostalo je pisi kuci propalo.

Mali elektromotori imaju iskoristivost i manju od 50%.
Ako je ta tvoja pumpa ima potrosnju od 0,36kW znaci imas manje od pola korisnog mehanickog izlaza na njenoj osovini ili 0,18kW.
Ovdje jos mala ispravka , znaci iskoristivost elektro motora 50% , jos dodaj efikasnost pumpe i jos pogorsavas stvar , nemas vise ni 50% iskoristivosti.

Ako ima na osovini 0,36kW onda motor minimum potrosnje 2x0,36kW ili 60A na 12V , odnosno i vise od 60A jer imas pad napona kod takve potrosnje sa akumulatora, ovdje racunaj i efikasnost pumpe.

A vecina obicnih akumulatora iz kojih izvlacis 60A struje pola sata mozes da bacis odmah jer im ostetis elektrode, moguce ovi skuplji za start-stop vozila imaju duple mrezice pa mogu takav tretman da otrpe malo duze.
 
Uspi ulja do oznake, nije bitno koje. Najgore je bez ulja
Koliko redova planiraš da prskaš ?
Odmah zameni dizne.
Nije mnogo stalo nakon dosipanja. Možda 0.1l, kao što sam rekao bilo je nešto ulja kad sam mjerio.

Planiram kukuruz 9 redova da prskam. A dizne su trenutno 0.04 mislim.

Interesuje je me još ovo vezano za regulator što je curilo.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
9 redova ti nije paran broj, 9redova x 0,7metara=6,3m.
Dizne četvorke troše puno vide, imaju velike kapi i srandardne su prevaziđene.
 
Ako komsija ina neku osetljivu kulturu tipa secerna repa odmaknem 8 redova, ako je tolerantna hemija 7 redova odmaknem. Ima i opcija da okrenem diznu zasecenu tako da ne preklapa na komsiju.
Sve u svemu 17x0.7=11.9m.
 
Pa sta ?
Sa 12m hvatam 17 redova.
2 objasnim i od tocka do tocka 15 redova. Od komsije imam vise opcija odmicanja.
Zašto jednostavno kada može komplikovano. 12,5m je OK (idealno 12,6m za setvu na 70cm).
Mi smo krivi jer kupujemo prskalice koje su pravljene za setvu na 75cm, a ne za setvu na 70cm ( ili kao opcija 50 cm ).
 
Da je 12.5 ne uklapa se u repu,da je 12.6 ne uklapa se u zitnu na 4m itd ... Nista nije idealno.
Po meni 18x0.7 nije dovoljno probao sam i odustao.
Tih 8r do komsije cesto fali i ostaje neoprskanog dosta, probao pa odustao.
 
Ako komsija ina neku osetljivu kulturu tipa secerna repa odmaknem 8 redova, ako je tolerantna hemija 7 redova odmaknem. Ima i opcija da okrenem diznu zasecenu tako da ne preklapa na komsiju.
Sve u svemu 17x0.7=11.9m.
Ja nikada ne gledam šta je komšija sejao, znam da prskam do međe, osim ako duva baš jak vetar (spustim niže krilo do komšije, smanjim pritisak, znači idem sporije).
Zato sam napravio svaku prskalicu da mi ,,idealno" pokriva paran broj redova na 70cm i neparan broj redova na 50cm.
Vrlo je jednostavno namestiti potrebnu širinu, postoje i polovine dizni kome je potrebno.
 
Videh da ljudi stave kakvo parče nečega na kraj grane od prskalice kada prskaju na granici, da ne zanosi kod komšije, po meni, sasvim lepo rešenje....
 
Zašto jednostavno kada može komplikovano. 12,5m je OK (idealno 12,6m za setvu na 70cm).
Mi smo krivi jer kupujemo prskalice koje su pravljene za setvu na 75cm, a ne za setvu na 70cm ( ili kao opcija 50 cm ).
Ja sam jedne godine pitao na sajmu ljude iz Metalogradnje Sombor (valda sam potrefio ime da ne tražim sad po netu) da li mogu da naprave krila prskalice sa 12,5m (dodavanjem jedne dizne na srednji segment). Kažu ne može, mora 12m...
 
Moja greška,ipak je 11 redova čak sam i brojio ali napisao krivo. Hvala svima.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh