Prskalice

Prednji rezervar je dobra stvar, ali silne kile su to na traktoru. Jel nije bolja opcija vučena prskalica? Veća, autonomija, manje opterećenje traktora, manje gaženje, manji (lakši) traktor može radit sa njom, otkopčaj zakopčaj na brzinu... jedino se treba upraksat u radu sa njom (što nije nikakav problem). Prednost prednjeg rezervara vidim jedino u boljoj (lakšoj) okretnosti u radu.
Prednji tank umesto tega. Sada prskam 30+kj, a sa prednjim tankom 40+kj. Sam, bez pomoći, kod kuće sipam čistu vodu u hladovini. Tretman radim predveče.
 
I mene interesuje takva pumpa da montiram bure na spartac i preko elektricne pumpe da prskam prihranom ili pesticidima a imaju i regulator protoka , sad sam zvao AgroPartner nemaju na stanju al se moze poruciti i u roku od 4 nedelje stize, za cenu ce mi javiti danas.
Mali je protok, možda zadovoljava tvoje potrebe.
Pričao sam sa stručnjakom za struju, preporuka je 220v zbog puno razloga. Tako ću i uraditi. Pretvarač (konvertor) je oko 50e.
 
Prednji rezervar je dobra stvar, ali silne kile su to na traktoru. Jel nije bolja opcija vučena prskalica? Veća, autonomija, manje opterećenje traktora, manje gaženje, manji (lakši) traktor može radit sa njom, otkopčaj zakopčaj na brzinu... jedino se treba upraksat u radu sa njom (što nije nikakav problem). Prednost prednjeg rezervara vidim jedino u boljoj (lakšoj) okretnosti u radu.
Može na prednjem tanku da se napravi kačenje ispod sredine bureta, pa se pomera težište.
 
Није ли лакше направити неку потезницу па за собов вући 2,3 она пластична резервоара са водом. Исто може један човек са тиме да барата.
 
Da nije to malo prekomikovano, mislim na pogon sa zadnjeg kardana. Ta investicija mora biti oko 1.000+e i komplikovana montaža-demontaža. Prenji tank ima svoj poklopac iz više razloga , tako da ako spojimo kao spojene sudove prednji i zadnji curiće na poklopcu prednjeg jer je zadnji tank višlji. Nisu ni zanemarljiva creva koja povezuju tankove (2x bar 5m). ...
Možda jeste malo komplikovanije nekome, meni nije. Pogotovo kada čujem 220v i voda.
E ako ti je dva creva investicija.... Onda ko Majstor Života. Rezervoar na krov i slobodnim padom direkt u karburator! :)
 
Ne mora da bude sistem spojenih sudova.
Stavi dva creva od prednjeg bureta do zadnjeg (usisno i za višak) i ventile kojima ćeš otvarati i zatvarati, pa tako menjaj koje bure trošiš.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Možda jeste malo komplikovanije nekome, meni nije. Pogotovo kada čujem 220v i voda.
E ako ti je dva creva investicija.... Onda ko Majstor Života. Rezervoar na krov i slobodnim padom direkt u karburator! :)
Treba ta creva i fiksirati. Svaki dan si u ko takti sa strujom i vodom. Recimo bojler, svi hidrofori su na trofaznu struju i voda se vodila pocinkovanim cevima pa smo svaki dan bili u kontaktu.
Ne mora da bude sistem spojenih sudova.
Stavi dva creva od prednjeg bureta do zadnjeg (usisno i za višak) i ventile kojima ćeš otvarati i zatvarati, pa tako menjaj koje bure trošiš.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Zašto komplikovano ako može jednostavno ?
 
Ma naravno da sam svaki dan u kontaktu sa strujom ( + vodom), i nemam strah od iste, ali ne polEvam vodom po hidroforu ili po bojleru a tebi ako pumpa bude ispod tanka.... si siguran u svako sipanje vode i izolaciju žica? Šta ako se kabel negde ošteti kada traktorEm uletiš u njivu koja je posejana onim biljkama za zelenišno đubrenje (koje inače forsiraš)?
Drugar je ugradio kamere na traktor koje se napajaju sa 220v (isto preko pretvarača) i duži period je bilo sve ok, ali jednom mu se desilo da se nešto zadimilo. Nzm tačno šta ali mogu da ga pitam i prava je sreća što je bio prisutan pa je isključio pretvarač i sprečio da se zapali traktor. Jeste da je 12v još zajeba.ija struja od 220v po pitanju samozapaljenja ali ne bi postojale pumpe na 12-24v da je to tako bezazleno ugraditi pretvarač i ubaciti pumpu na 220v.
Al dobro. Ako ti tako hoćeš.... Jedino, za svaki slučaj..... pre diranja prskalice zabodi parče žice u zemlju. Što jes, jes :)
 
Ja neću ali struka kaže 220v, odnosno naizmenična sruja=asinhron motor= veliko iskorištenje energije (stručnije su se izrazili).
Svi imamo strujne instalacije, sijalice, kameri i td napolju ne zaštićene od kiše i vremenskih uslova. Stalno pod naponom. Naravno da mi ni jedna struja ne prija ali je potreba.
 
Ma naravno da sam svaki dan u kontaktu sa strujom ( + vodom), i nemam strah od iste, ali ne polEvam vodom po hidroforu ili po bojleru a tebi ako pumpa bude ispod tanka.... si siguran u svako sipanje vode i izolaciju žica? Šta ako se kabel negde ošteti kada traktorEm uletiš u njivu koja je posejana onim biljkama za zelenišno đubrenje (koje inače forsiraš)?
Drugar je ugradio kamere na traktor koje se napajaju sa 220v (isto preko pretvarača) i duži period je bilo sve ok, ali jednom mu se desilo da se nešto zadimilo. Nzm tačno šta ali mogu da ga pitam i prava je sreća što je bio prisutan pa je isključio pretvarač i sprečio da se zapali traktor. Jeste da je 12v još zajeba.ija struja od 220v po pitanju samozapaljenja ali ne bi postojale pumpe na 12-24v da je to tako bezazleno ugraditi pretvarač i ubaciti pumpu na 220v.
Al dobro. Ako ti tako hoćeš.... Jedino, za svaki slučaj..... pre diranja prskalice zabodi parče žice u zemlju. Što jes, jes :)
To ovde (kod pretvarača) nema nikakve svrhe. Kod gradskog mrežnog napona, kod trafoa je uzemljen jedan "kraj" napona (nula) pa onda uzemljenje uređaja štiti uređaj ako dođe do proboja faze na uzemljeni deo uređaja jer zatvara strujno kolo preko zemlje sa onim krajem koji je uzemljen kod trafoa i izgara osigurač (ako postoje bolje zaštite onda i one reaguju). Kod pretvarača su obe žice koje sprovode struju vezane samo za pretvarač (on je sad izvor napona) ali ne i zemlju, tako da zemlja tu ništa ne može da zaštiti, i strujni udar bi bio samo ako istovremeno dodirneš obe žice ili delove koji su vezani za te žice. Dodir samo jedne žice te ne bi ubio...
 
To je budućnost.Samo da naši domaći proizvođači krenu u realizacije pokupovaće se dosta toga, isti slučaj kao sa navigacijama i autopilotima.
 
To ovde (kod pretvarača) nema nikakve svrhe.
Znam, zato sam i stavio smajlija. :)
E ajd sad jedno pitanje, mada je off. Kako je moguće da sam sa REL aparatom započeo varenje predmeta a masa mi ostala na kolicima i nikakav fizički kontakt nisu imala sa radnim stolom. Doduše samo je malo varničilo, nije uspostavilo luk (ako se tako pravilno kaže) i kad sam skontao, stavio sam masu na predmet i nastavio sa varenjem.
 
Imaju sve to ali nemože da ne poprska komšiju. Zato se koliko ja znam koristi za tretiranje insekticidima i fungicidima, kao i sa atomizerima.
 
Ja bi rekao da se tu misli na nesto drugo kad se kaze kolika mu je autonomija a ne na navigaciju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
To da.Autonomija je domet koji može da pređe, prostim jezikom tako ih i predstavljaju na prezentacijama, ne idu u sitna creva sa objašnjavanjima o povezanosti sa RTK signalom, casterima i ostalim stvarima.
 
Nazad
Vrh