Prskalice

Те апликације су толико непрецизне и грубо мере нпр.другом брзином кад идем на 1500обртаја он показује једну брзину дам гас на 1700 оно као да нисам убрзо реко ајд ти путуј селма смог тел. фала ти лепо ко те направио ал ниси низашта.
 
Ja prskam koristeći GPS aplikaciju da mi prikazuje brzinu tokom prskanja, mnogo mi je tačnije nego da gledam na IMT obrtomer, i nagađam koliko brzo idem na osnovu obrtomera.
Za štelovanje prskalice koristim
Greške su do 5%, u zavisnosti od preklapanja
 
Ti ne primetiš razliku u brzini pri prelasku sa 1500 na 1700 obrtaja a to može da bude i 3 km/h što se itekako primeti kod podešavanja.Ja sam se baš igrao sa time ove godine, brzinu merim preko navigacije, razlike kod promene obrtaja motora su veoma zanimljive.Ako sve podesiš po preporuci nema šanse da pogrešiš niti omašiš.
 
Па то сам и написао апликација показује исту брзину кретања иако сам убрзао.Навигацију немам јер немам површину за њену исплативост а те апликације ћу инсталирати деци кад возе бајсеве нек се деца играју
 
Nije mi jasno kako je drugom brzom na 1000 obrtaja motora sporije nego prvom na 1200 ?
Drugom bi to bilo oko 6 a prvom oko 5 km/h ako je u pitanju IMT 539 .
Za to imaš tablicu potrošnje za svaku veličinu dizne,i verovatno ima negde na forumu postavljena tablica.
Na primer za brzine od 5-6 km/h i tvoje 02 dizne sa tim pritiskom od 5 bara potrošnja bi ti bila od 206 do 247 l/ha pod uslovom da je razmak među diznama 50 cm.
Mislim da nije mislio da mu traktor ide sporije nego da mu sporije troši vodu.
 
baderljica koji po tebi treba da bude pritisak za 02? Msl meni je to majstor iz servisa iz fabrike Morava namestio.
Po tebi koji broj obrtaja je potreban i kojom brzinom da se ide sa 539? Sa koliko litara se može tako po tebi isprskati 1 ha?
Brzina oko 10km/h, a pritisak 1,5-2-3 bara maksimalno. Obavezno injektorske dizne protiv slabijeg vetra IDK sa jednim mlazom kada ima vetra i sa dva mlaza IDKT kada neka vetra. Sa jednim mlazom IDK i umerenim vetrom ne dizati pritisak iznad 2 bara, a kada nema vetra može i do 3 bara. Jači vetar- manji pritisak (ne ispod 1,5 bara). Nema vetra- veći pritisak.
 
Čini mi se da sam konačno ustanovio gde je greška kod moje prskalice sa malim pritiskom....
Juče išao da obiđem suncokret sa traktorom i zakačenom prskalicom u kojoj je bilo nešto vode i uključim kardan sa mešačem - ništa, ne pomera se skazaljka na manometru. Okrenem onu ručicu od regulatora 2-3 puta otvoreno-zatvoreno i odjednom skoči pritisak na 5 bara. Onda onom crvenom polako krenem u krug i kako odvrćem, pritisak se smanjuje i obrnuto. Namestim u drugoj brzini na 2,5-3 bara i to je to. Tako mi troši oko 280 l/ha.
Umalo nisam otišao u kanal sa traktorom dok sam se okretao pozadi da naštelujem sve.
Sad šta je tu sa tom ručicom koja otvara i zatvara protok vode na grane, pitanje je. Čim dva tri puta otvorim -zatvorim ono počne da funcioniše. Verovatno je neka sitnica u samom tom regulatoru??? Točkić vidim da je ispravan jer fino reguliše pritisak i količinu vode...
 
Brzina oko 10km/h, a pritisak 1,5-2-3 bara maksimalno. Obavezno injektorske dizne protiv slabijeg vetra IDK sa jednim mlazom kada ima vetra i sa dva mlaza IDKT kada neka vetra. Sa jednim mlazom IDK i umerenim vetrom ne dizati pritisak iznad 2 bara, a kada nema vetra može i do 3 bara. Jači vetar- manji pritisak (ne ispod 1,5 bara). Nema vetra- veći pritisak.
Za tih 70 lit/ha jel je ovo citirano recepat, i sa kojim diznama? Dvojkama?
Dolazim u iskušenje da probam.
 
Baderljica ja sam te pitao za moju Moravu 330 l. I sa njihovim diznama običnim 02. Ovo što si napisao sa ovim raznim diznama je bolje da se ova proda(ako može) i onda kupi ova savremenija. Jedino što se razmišljam je da ugradim elektro ventile na razvodniku za grane i da iz kabine gasim i palim, dok je pumpa uključena i radi mešač. To zbog ovoga što je Darko Dren rekao da je nepotrebno da prskalica bude uključena dok se savija na vratinama i posle ponavljaju vratine. Za moju prskalicu ove IDK izađe 11.200 a ove IDKT je 14.880 za svih 16 dizni. Jeste ovo što je takođe Darko Dren opisao da se sipa po 20 l vode i proba i brzina kretanja i broj obrtaja i pritisak pa da se vidi koja je to najbolja potrošnja. Sigurno da može da se prskalica našteluje i ako se stoji u mestu, pa puni neka posuda za određeni broj sekundi na određenom broju obrtaja i to onda pretvori u pređeni put i utrošenu količinu za 1 ha. Ali ovde ima ljudi koji su ovu stvar usavršili pa neka nama objasne. Kažu tačno šta i kako se radi.
 
Aco smanji količinu vode.Ja prskam sa 440 litara 2ha.Nemaš potrebe za toliki pritisak.
Ti znaš komšo da mi mačvani nikad nismo bili škrtice, pa što i sad da budemo. Šalu na stranu razmišljam i ja o ovome ali nikako da se odlučim. Stalno mi u glavi da, ako ode više vode i lepo je okupam, bolje će delovati hemija, mada čitam da je isti efekat i sa manjim utroškom voe ali navika je čudna stvar. Samo da sredim onu ručicu razvodnika, nešto je unutra zeza pa se usćudi, a ne znam šta je.
 
Sa zadnje strane ručice postoji čep koji pritiska mehanizam za uključenje i isključenje prskalice. Taj čep je plastičan i osiguran metalnim osiguračem u obliku male plehane trakice. Popuštanjem tog čepa olakšava se okretanje ručice, samo ne sme da se pretera jer je čep istovremeno i potpora da ne spadne neka metalna pločica koja je deo mehanizma. Pretpostavljam da kod vas ručica glavi i onda ne zatvara u potpunosti deo ka prelivu pa time imate smanjen pritisak. Izvadite plehani osigurač iz čepa, odvrnite čep za četvrtinu obrtaja (ili i manje) i probajte da li ručica ide lakše. Ako ide lakše onda samo vratite plehani osigurač i ništa više.
 
I ja sam počeo pre nekoliko decenija sa standardnim dvojkama, nije ni bilo nekog izbora. Sada imam injektorske i mnogo sam opušteniji. Sve sam napisao u zadnja tri posta. Jedino da ispećete rošyilj pa da demonstriramo ili dođete kod mene na demonstraciju a ja vidim na zapečene kolenice. Prodajem prskalicu u koju sam zadnje dve godine uložio u nosače dizni, dizne i pumpu preko 1 000e i prodajem je za 1.300e.
 
Može li malo više o toj prskalici koju prodaješ? Grane, bure, mogućnost pranja prskalice...
 
Ti znaš komšo da mi mačvani nikad nismo bili škrtice, pa što i sad da budemo. Šalu na stranu razmišljam i ja o ovome ali nikako da se odlučim. Stalno mi u glavi da, ako ode više vode i lepo je okupam, bolje će delovati hemija, mada čitam da je isti efekat i sa manjim utroškom voe ali navika je čudna stvar. Samo da sredim onu ručicu razvodnika, nešto je unutra zeza pa se usćudi, a ne znam šta je.
Nemoj biti siguran da ti razvodnik brljavi. Mene je isto zezala Rau. Te normalno radi pa u sred prskanja izgubi pritisak pa moram da zavrcem razvodnik do kraja da dobijem zeljeni pritisak pa onda kada se ugasi i odstoji, moram otpustati razvodnik da smanjim pritisak. Menjao membrane, otvarao pumpu, menjao razvodnik i na kraju izmenjam jednosmerne ventile i resim problem
 
Nazad
Vrh