Prskalice

Pozdrav kolege. Da li je neko imao problem ili mozda zna zasto ne mogu da podignem radni pritisak na Argomeh. Prskalici? Koliko sam primetio mogu da ga spustim a ne i da ga podignem. Inace imam stelovanje i paljenje sekcija u kabini? Da li postoji neki hilter koji bi mogao da se ocisti?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Koja je to Agromeh prskalica? ili je greška u kucanju.Moguće da je gumica u razvodniku "nabrekla" ili ima neke prljavštine pa ne klizi ,kako treba.Ima slika u temi gde sam kvario razvodnik ,kod mene nije htela da uključi sekcije za prskanje .Kao nova uključivanje je reagovalo bukvalno odmah ,posle 2-3 godine usporeno (10 i više sekundi),i došlo je takoreći do blokiranja.Nisam menjao gumicu ali sam je dva puta rastavljao ,namazao vazelinom ,sada radi .
 
Koje dizne za vetar bi bolje radile na ovim uslovima: potrosnja vode 185L/ha pritisak 1.2 bara. Prskao sam na Lechler04 dizne pa sad ne znam da li da uzmem 03 ili 04 za vetar i koje.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Koje dizne za vetar bi bolje radile na ovim uslovima: potrosnja vode 185L/ha pritisak 1.2 bara. Prskao sam na Lechler04 dizne pa sad ne znam da li da uzmem 03 ili 04 za vetar i koje.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
To ti je jako mali pritisak za bilo koje dizne, neće lepo raditi.
 
Imam Lechler aplikaciju. Zato pitam zbog pritiska, jer sad prskam na dizne 04 a ako bih uzeo 03 za vetar onda bih tu kolicinu vode morao da izbacim na pritisku od 2.1 bar na ovoj brzini kojoj se krecem. Da li na tom pritisku neke dizne rade dobro? Video sam za ID da treba pritisak od 3-5 bara da bi lepo radile.
 
Ja radim sa Id na 2 bara i radi fantasticno,kad sam kupio prskalicu pre 11godina,rekli su mi da id dizne ne mogu da rade ispod 3.5 bara. I ziveo sam u zabludi dok nisam instalirao aplikaciju. Aplikacija sama skine dizne koje ne mogu da rade na zadatim parametrima.
Idk radi bolje na niskim pritiscima,ali je Id za nase vetrove bolja dizna
 
Koja je to Agromeh prskalica? ili je greška u kucanju.Moguće da je gumica u razvodniku "nabrekla" ili ima neke prljavštine pa ne klizi ,kako treba.Ima slika u temi gde sam kvario razvodnik ,kod mene nije htela da uključi sekcije za prskanje .Kao nova uključivanje je reagovalo bukvalno odmah ,posle 2-3 godine usporeno (10 i više sekundi),i došlo je takoreći do blokiranja.Nisam menjao gumicu ali sam je dva puta rastavljao ,namazao vazelinom ,sada radi .
Agromehanikina od 800 litara

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Evo tabele kome treba. Ja ovih dana po vetru radim sa Id 120-03. Ove plave
0e8e9301f6e46d1ed81598e13ba5eb16.jpg
2fdb6e1ff6f603d4b471df45073df152.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Koja je to Agromeh prskalica? ili je greška u kucanju.Moguće da je gumica u razvodniku "nabrekla" ili ima neke prljavštine pa ne klizi ,kako treba.Ima slika u temi gde sam kvario razvodnik ,kod mene nije htela da uključi sekcije za prskanje .Kao nova uključivanje je reagovalo bukvalno odmah ,posle 2-3 godine usporeno (10 i više sekundi),i došlo je takoreći do blokiranja.Nisam menjao gumicu ali sam je dva puta rastavljao ,namazao vazelinom ,sada radi .

 
Зашто ми дизне пулсирају кад укључим прскалицу буквално можеш тактове бројати,пумпа је Рау 100л?
 
Pritisak u vazdusnoj membrani je slab ili je ona pukla. Sve u svemu doduvaj na 2-3 bara,a ako je pukla zameni se za 5min dok je pumpa na prskalici samo se ona kapa gore de je ventil odvrne stavis membranu novu koja kosta 300-500din i teraj dalje.
 
Ja radim sa Id na 2 bara i radi fantasticno,kad sam kupio prskalicu pre 11godina,rekli su mi da id dizne ne mogu da rade ispod 3.5 bara. I ziveo sam u zabludi dok nisam instalirao aplikaciju. Aplikacija sama skine dizne koje ne mogu da rade na zadatim parametrima.
Idk radi bolje na niskim pritiscima,ali je Id za nase vetrove bolja dizna
Ne bi se slozio da id rade bolje po vetru od idk. Imam i jedne i druge za jaci vetar po meni bolje idk.
 
Treba mi savet, lmam obične dizne trojke hoću da ih menjam pa sad sam u nedoumici da li da opet uzmem trojke ili četvorke šta je po vama bolje. Sa ovima na 3 bara izlazi mi oko 100 litara po kj.
 
Ne bi se slozio da id rade bolje po vetru od idk. Imam i jedne i druge za jaci vetar po meni bolje idk.
To je moje licno iskustvo,Id 04 je stvarno ozbiljna dizna za jake vetrove. Na malom pritisku kad se gleda iz kabine deluje da je vetar savio mlaz, ali kad izadjem i pogledam,sve jedna biljka je okupana
 
morate isto tako znati da krupne kapi kod nekih sredstava loše odrade posao. osobno sam se uvjerio kod idk 04 dizne pritisak 2,5 bara količina vode 220 litara kako cambio i focus ultra radi užasno. kada su se bari stavili na istoj njivi sa istim korovom na neka 3.5 bara već je drukčije izgledalo to sve skupa. osobno 4 ms prolazi idk s tim da će biti nešto zanošenja naravno,a sad tko hoće raditi po vjetrovima preko 5ms slobodno tu ne pomaže niti jedna dizna osim ako ćete sa tipa 300 litara vode raditi na 2 bara ili 2,5 bara sa id diznama.... nekakav kompromis je 3 bara sa idk diznama i nema problema doduše dosta sredstava je dobro odradilo na 2,5 bara sa idk 04 diznama ali kao što sam rekao cambio i focus užas živi kao da nisam ni prskao ....
 
Nazad
Vrh